Andreessen Horowitz Future ile yayın hayatına devam ediyor

Andreessen Horowitz Future ile yayın hayatına devam ediyor_60c8a6073127b.jpeg
Daha Fazla Göster
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bugün, girişim şirketi Andreessen Horowitz, Future adlı medya mülkünü resmen başlatıyor . Bugün tatildeyim ama bu büyüleyici yeni projeyi kapsamaya dayanamadım. 

Yayın başlangıçta firmanın yatırım yaptığı alanlarla ilgili konulara odaklanacak, ancak tam zamanlı personel, ücretli katkıda bulunanlar ve kurucular, akademisyenler ve girişimciler gibi endüstri operatörlerinin bir karışımını kullanarak zamanla genişleyecektir. Ve evet, dot com’u aldılar. 

Bu Future.com Andreessen Horowitz’in işletme ortağı, Pazarlama ve geleceği Margit Wennmachers, bugün piyasaya sürülmesinin, firmanın yayının nihayetinde olmasını umduğu şeyin bir MVP versiyonu olduğunu söylüyor. 

Wennmachers, içeriğin büyük isimlerden yeni başlayanlara kadar uzanan bir dizi çalışan ve dış katkıda bulunanların bir karışımı tarafından oluşturulacağını söylüyor. Yayın, geniş bir ‘rasyonel iyimserlik’ temasıyla zorlayıcı buldukları konuları kapsayacak — firmanın genel olarak teknolojinin kapsama alanında yeterli olmadığını düşündüğü bir şey. 

Wennmachers, bunun bir haber operasyonu olmadığını ve günlük teknoloji olaylarından ziyade geleceğe yönelik bilgi ve editoryal içeriğe odaklanacaklarını söylüyor. Her ne kadar haberler konuyla ilgili olsa da, katkıda bulunanlardan, çalışanlardan veya A16z ortaklarından kapsayacak uzmanlığa sahip olduklarını hissettiklerinde, topikal kapsama alanı olacaktır.

İlk liderlik kadrosunda Wennmachers, Genel Yayın Yönetmeni Sonal Chokshi, Genel Yayın Yönetmeni Maggie Leung ve Genel Yayın Yönetmeni Amelia Salyers yer alıyor. 

Katılımcılar ve lansman için belirlenen konular, Future’un çekmekte olduğu kapsam hakkında bir fikir çizer. Bir izlenim vermek için bazılarının kısa bir listesi sağlandı:

  • Betül Kaçar, Arizona Üniversitesi’nde profesördür. Evrendeki yaşamın kökenlerini, evrimini ve dağılımını araştıran bir NASA araştırma konsorsiyumunu yönetiyor. Betül, paleobiyoloji ve geçmişin geleceği inşa etmeye nasıl yardımcı olabileceği konusunda geleceğe katkıda bulunuyor.
  • Araştırma gruplarına ve girişimlere tıbbi uygulamalar için nöroteknolojiler geliştirmelerine yardımcı olmaya adanmış bir mühendislik danışmanlık firması olan Mavato Engineering LLC’DEN Dr. Vanessa Tolosa. Beyin bilgisayar arayüzleri konusunda geleceğe katkıda bulunuyor.
  • Marvin Ammori, Unıswap Labs’ın baş Hukuk Sorumlusu ve Harvard Hukuk Fakültesi Blockchain & Fintech girişimi Danışmanı. Marvin gelecek için kesin Defi açıklayıcısını yazıyor.
  • Jade Raymond, Assassin’s Creed ve Watch Dogs franchise’larının oluşturulmasına ve Ubisoft Toronto ve EA Motive Stüdyolarının oluşturulmasına yardımcı olduğu bilinen Kanadalı bir video oyunu yaratıcısıdır. Jade büyük şirket IP, oyun ve yaratıcıları konusunda katkıda bulunacaktır
  • BİTCRAFT’IN metaverse üzerindeki İskeleleri ve kriptografinin bunu nasıl sağlayacağı

İlk içerik oluşturma dalgasının odak noktası, a16z portföyünün içinde ve dışında deneyimli kurucular tarafından açıklayıcı, nasıl yapılır içeriği ve kohort öğrenimi üretmek olacaktır.

Wennmachers,” bildiğimiz ve yatırım yaptığımız şeyler hakkında yazmak istiyoruz ” diyor. Bu, firmada özel ortakları olan kripto, biyoteknoloji, fintech ve gayrimenkul gibi konuları içerir. 

Ayrıca, son derece teknik bir alanı özellikle iyi bilen insanları, örneğin nükleer enerji gibi bir şey getirmek istiyorlar. Bu alanları, ‘teknoloji meraklılarının’ yanı sıra kurucular ve girişimcilerin umduğu izleyici kitlesi için bağlamsallaştıracak ve açıklayacaklar. 

Burada sıfırdan başlamıyorlar. A16z, popüler podcast’leri ve yeni ortaya çıkan teknolojinin inceliklerini, özellikle de derin teknoloji ile ilgili olanları veya araştırmaların bir araya getirilmesini özetleyen şirket blog gönderileri aracılığıyla içerik üretmek için güçlü bir üne sahiptir.

Wennmachers, firmanın bu yayına uzun vadeli yatırım yapmaya hazır olduğunu ve başarı metrikleri için bir temel oluşturmak için zaman ayırmaya hazır olduğunu söylüyor. Yayının başarısı, katılımla ilgili bazı sert ve yumuşak metriklerde izlenecektir. Wennmachers, siteye gelen trafiğin, örneğin, hedef kitlenin ‘bizi gönderip göndermediğini’ veya ‘gündeme getirdiğimiz konular hakkında konuşup konuşmadığını’ da dikkate alacağını söylüyor. 

Sayfadaki zaman veya insanların makaleleri veya podcast bölümlerini bitirip bitirmediği gibi metrikler emsal teşkil edecektir. Wennmachers, geleceğin teknoloji alanındaki diğer yayınlara göre sahip olduğu büyük bir avantajın, para kazanmak zorunda olmadıklarını itiraf ediyor. A16z, burada birikim ve yetenek için tasarıyı temel alacak. Bu, elbette, hangi metriklerin başarı sıralamasının bir parçası olduğunu seçmek için daha fazla özgürlük sağlar.

Video başlangıçta bir odak noktası değildir, ancak sonunda YouTube veya diğer video platformları docket’te olabilir. 

Wennmachers, içeriğin genel olarak mevzuatı tanımlamada, şirketinizin gidişatını çizmede veya bir sonraki toplantınıza iyi bir nokta getirmede yardımcı olan bilgilerle eyleme yönelik olmayı hedeflediğini söylüyor. Bilginin kullanılabilirliği, temel olarak, önemli bir görüş hattıdır. 

Gelecek ‘teknoloji insanlarına’ ve ‘teknoloji meraklılarına ‘ yazacak. İdeal olarak, Wennmachers, a16z’nin yayıncılık yoluyla ilgi ve anlayış gösterdiği alanlarda anlaşmalar kazanmasına da yardımcı olacağını kabul ediyor. Ona göre, firma genellikle uzmanlığa sahip oldukları iki alanın kesişiminde anlaşmalar kazanıyor. Biyoteknoloji ve tüketici konusunda uzmanlaşmış ortaklar, örneğin tüketiciye dönük biyoteknoloji ayak izine sahip Levels gibi firmaları desteklemek için bir araya gelebilirler. Gelecek, bu fikirleri dünyaya yaymaya yardımcı olabilir, firmanın orada ne hakkında konuştuğunu bildiği ve değer katabileceği hissini yaratabilir.

Diğer bazı genel hedefler, kripto ve diğer ileri teknoloji çabaları gibi yeni ortaya çıkan teknoloji topluluklarını artırmaktır. 

Gelecek, Wennmachers’ın ideal olarak şu anda piyasada bulunmayan ve firmanın sahip olduğu ‘benzersiz, ilginç bir levrek’ den oluşturulabilecek içerik sağlaması gerektiğini söylüyor. Seyirci, meraklı, açık fikirli ve karmaşık teknoloji konularını operatörler açısından anlamak isteyen insanlar olduğunu söylüyor. Örneğin, fikirlerini derin teknoloji arenalarıyla çapraz tozlaştırmak isteyen tüketici teknolojisindeki insanlar. Yeni şirketlerin nasıl inşa edildiği ve büyüdüğü hakkında bir alt bilgi satırı ile.

Tam zamanlı yazarların, ücretli katkıda bulunanların, muhtemelen bir kalemin arkasındaki günlerden daha fazla fikri olan girişimcilerin ve çok çeşitli dış seslerin birleşimi, editörlerin önlerinde çalışmalarına sahip oldukları anlamına gelir. Bir sesin, sinyal ve alan Uzmanlığı için bir itibarın yanı sıra bir araya gelmesi gerekecektir. 

Ancak, geleceğin sadece A16 tarafından desteklendiği için kazanması beklenmiyor. 

Wennmachers,” pazarda kazanmak zorundayız “diye kabul ediyor, ” insanların dikkati bitti.”

Gelecek, gelecekle ilgili olduğu için, alternatif yapılar peşinde olup olmadıklarını merak ediyordum. Yetenek diasporasını geleneksel yayıncıların silolarından ve Substack gibi diğer çerçeveleme cihazlarına yansıtan kooperatifler, Dao’lar veya dağıtılmış katkı sistemleri.

Şimdilik değil, Wennmachers, geleceği var olan bir şey olarak kurmak ve sesinin net olduğundan emin olmak istediklerini söylüyor. Bu, şu an için önemli olan tüm önemli şekillerde ‘geleneksel’ bir yayın olacak.

MVP bugün piyasaya sürülüyor ve ekip özel olarak parlatmaya devam etmek yerine halka açık bir şekilde inşa etmeye istekli. Seyirciler göz önüne alındığında, bu muhtemelen okumak istedikleri kesin insanlardan bazılarını ve beklenen eleştirmenlerden bazılarını çekecektir.

Gelecek medyada çok ilginç bir zamana dönüşüyor. Yayıncılığın kıyı şeridini değiştiren, bireyler, kuruluşlar ve izleyiciler arasındaki ilişkileri yeniden müzakere eden birçok farklı akım var. Aynı zamanda, teknolojide, gazetecilik aygıtının katılımı olmadan ya da en azından karşı karşıya kalmadan, dünyayı değiştiren teknolojilerin ve şirketlerin bir sonraki dalgası etrafında anlatıyı kontrol etme ve şekillendirme arzusu artmaktadır.

Medya tarafından, geleceğin eğildiği aynı ‘rasyonel iyimserlikten’ uzak bir eğilim de var. Bunun yerine, hakim tutum ‘kolektif sinizm’ile daha uyumlu görünüyor. Teknolojideki birçok skaler varlık zarar vermeyi mümkün kıldı, bu nedenle benzer şekilde momentum odaklı teknolojiler ve şirketler gelecekteki suçlar için bir Precog’un gözüyle görülmelidir. 

Medya aygıtının Future gibi bir yayına nasıl tepki verdiği, muhtemelen anlatı kapsülleme ve entelektüel titizlik arasındaki dengenin nasıl etkilendiği hakkında çok şey söyleyecektir. Medya işi kolay değil, ancak destek burada ve ilk editoryal işe alımlar bu çabayı oldukça ciddiye aldıklarını söylüyor.

Gelecek gibi çabalarla üretilen içerikle ilgili olarak çatışma hakkında zaten sohbet edildi-görünüşte okuyucu için avatar olarak hareket ettiğiniz bir gazetecilik girişimi için büyük bir anlaşma. Ancak, eğer A16z kendi kitabını geleceğe dair içerikle açıkça konuşuyorsa, o zaman çatışma tartışması gerçekten sona ermiştir. Bir bakış açısına sahipler ve dünya görüşleri, anlaşma akışı ve ağı ile renklendirilecek. Hikayenin sonu.

Medyanın çoğunluğunun çelişkili reklam mide bulantısı haline gelip gelmediği ve bunun ne anlama geldiği gerçekten başka bir tartışma.

Ayrıca, havadan bir medya aygıtı inşa etmek için çabalayan diğer birçok firmayı da görmek isterim — bu hafta müşterileriyle bu tartışmaya nereden başlayacaklarını anlayacak olan iletişim stratejistlerine bağırın.

Geleceği bir pazarlama egzersizi, gerekli bir evrim veya teknoloji ekosisteminin bağışıklık tepkisi olarak görseniz de, sıkıcı olacağı şüphelidir. 

Tamam, ben Yokum. Sıcak çekimleri dört gözle bekliyorum. 

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir