Apple podcast Abonelikleri dünya çapında yayınlanıyor

Apple podcast Abonelikleri dünya çapında yayınlanıyor_60c8c91edad6c.png
Daha Fazla Göster
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Apple podcast Abonelikleri şu anda 170’den fazla ülke ve bölgede yayınlanıyor, Apple bu sabah açıkladı. İlk olarak bu baharda tanıtılanabonelikler, dinleyicilerin reklamsız dinleme, yeni bölümlere erken erişim, bonus materyalleri, münhasırlar veya podcast oluşturucunun hayranlarının ödeyeceği bir şey olacağına inandığı her şey dahil olmak üzere en sevdikleri podcast’ler için ek avantajların kilidini açmasına izin veriyor. Kanallar, podcast yayıncılarının şovlarını istedikleri gibi gruplandırmasına izin verir — örneğin, paylaşılan bir temaya sahip bir dizi şovu vurgulamak veya ücretsiz ve ücretli içeriğin farklı karışımlarını sunmak için.

Yeni abonelik özellikleri başlangıçta Mayıs ayında gelecek şekilde ayarlandı, ancak Apple daha sonra içerik oluşturuculara lansmanın Haziran ayına itildiğini e-postayla gönderdi. Bu, diğer şeylerin yanı sıra gecikmeli bölümler ve hatalı analitik gibi şeyler de dahil olmak üzere hizmeti etkileyen bir dizi arka uç sorunundan kaynaklanıyordu.

Lansmanda Apple, binlerce abonelik ve kanalın mevcut olduğunu ve haftalık olarak daha fazla gelmesi bekleniyor.

Dinleyiciler Bir gösteriye abonelik satın aldıklarında, yeniden tasarlanan Apple podcast’ler uygulamasında gösteriyi otomatik olarak takip ederler. Şovun sayfası ayrıca bir abone sürümü etiketi ile güncellenecek, böylece premium deneyime erişip erişmediklerini daha kolay anlayabilecekler.

Uygulamanın şimdi Dinle sekmesi, mevcut kanalları da dahil olmak üzere ücretli aboneliklere erişim sağlayan yeni satırlarla genişleyecektir.

Uygulamada, kullanıcılar gösteri sayfalarından ve arama yoluyla kanalları keşfedebilir, şimdi Dinle ve göz at sekmelerinden önerilere göz atabilir ve mesajlar, posta ve diğer uygulamalar aracılığıyla kanalları arkadaşlarınızla paylaşabilir.

Apple’ın podcast pazarına yatırım yapma gecikmesi, rakiplerine podcast’ler için kendi izleyicilerini büyütme konusunda bir başlangıç yaptı. Örneğin, aboneliklerin bahar duyurusu sırasında, bir endüstri raporu, Spotify’ın podcast dinleyicilerinin 2021’de ilk kez Apple’ın zirvesine çıkacağını öne sürdü.

Rekabete rağmen, Apple büyük kurulum tabanının içerik oluşturucuları getireceğine bahse giriyor. Bu içerik oluşturucular, abonelik tabanlı iOS uygulamaları gibi, Apple’a abonelik gelirlerinin %30’unu birinci yılda ödemeyi kabul eder. Bu kesim ikinci yılda %15’e düşüyor.

İlk diziye dayanarak, birçok içerik oluşturucu ve stüdyo bu gelir payını kabul etmiş gibi görünüyor.

Aboneliklerin erken benimseyenleri arasında Lemonada Media, Luminary, Realm ve Wondery gibi önemli isimler; CNN, NPR, Washington Post ve Sony Music Entertainment dahil olmak üzere medya ve eğlence markaları.

Diğer stüdyo katılımcıları arasında Audio Up, Betches Media, Blue Wire, Campside Media, Imperative Entertainment, Lantigua Williams & Co.yer alıyor., Muhteşem gürültü, Güve, neon Hum medya, üç esrarengiz dört ve Wondery, Audacy’nin Cadence13 ve Ramble, Barstool spor, Jake Brennan’ın çift Elvis, Headgum, iheartmedia’nın siyah etkisi, büyük para oyuncular, Grim & Mild, Seneca kadınlar, Shondaland, röle FM, Tenderfoot TV, PRX gelen Radiotopia, Puşkin Industries, QCODE, ve diğerleri,

Resim Kredisi: Apple

Haber kategorisi, diğer gazeteler, dergiler, yayıncılar, radyo istasyonları ve dijital yayıncılar, ABC News, Axios, Billboard, Bravo, CNBC, CNN, Çarpık Medya, Dateline, Entertainment Weekly, Futuro Medya, Hollywood Reporter, LAist Studios, National Geographic, MSNBC, NBC News, NBC Sports, New York Magazine, The New York Times, SiriusXM gibi Atletik, Fox News, Los Angeles Times, Bloomberg Medya, Siyasi ve Vox Media, artı kanallar var, SB Ulus, güneyde Yaşam, Üzere, BUGÜN, Başkan YARDIMCISI, Vogue, Vox, ve WBUR.

GBH, Gen-z Media, Pinna, Wonkybot Studios, PRX’TEN TRAX ve diğerleri de dahil olmak üzere çocuk podcast’leri de mevcuttur.

Apple da, “Kara De Beni büyüledin Martina Abrams İlunga ile Adriana Lozada, Beth Gümüş ve Sarah Stewart Holland ile “Pantolon takım Siyaset”, “ani Karar verebilme” Glynn Washington ile birlikte Birthful gibi “aboneliği sunan” bağımsız yaratıcıları vurgulanan”.

Resim Kredisi: Apple

Bu arada, uluslararası Abonelikleri ve kanalları ABC Avustralya; Brezilya Abrace Podcast; Kanada’dan CANADALAND ve Frekans Podcast Ağ; Danimarka GoLittle; Avrupa 1, Louie Medya ve Fransa’dan Radio France, Almanya’da Der Spiegel, Podimo ve ZEİT ONLİNE; Il Sole 24 Ore ve Storielibere gelen, LiSTNR ve SBS sunuluyor., Bugle Queen, the Guardian, Hemen Medya, İçerik ve Başka bir Şey İngiltere’den İtalya’dan fm; J-Japonya’dan DALGA; Kore Brainrich; Rusya’dan libo/libo; BAE Finyal Medya; ve Brokoli Yapımları.

Abonelikler ayda 0,49 $ ‘dan başlar ve bazı popüler şovlar ayda 2,99 $’ dan başlar ve Luminary gibi Bazı kanallar size fiyatlandırma hakkında bir fikir vermek için ayda 4,99 $ ‘ dan başlar. Apple Card kullanıcıları, Apple Cüzdan’da görülebilen aboneliklerinde %3 nakit geri ödeme alırlar.

Abone olduktan sonra, iPhone, iPad, Mac, Apple Watch, Apple TV, CarPlay, HomePod ve HomePod mini dahil olmak üzere Apple cihazlarında dinleyebilirsiniz.

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir