Avustralya kimlik doğrulama başlangıcı OCR Labs 15 milyon dolar artırdı A serisi İngiltere/Türkiye/Avrupa’ya genişleyecek

Avustralya kimlik doğrulama başlangıcı OCR Labs 15 milyon dolar artırdı
A serisi İngiltere/Türkiye/Avrupa’ya genişleyecek_60c86de1a01b8.jpeg
Daha Fazla Göster
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Konser ekonomisi ile kimlik doğrulama ihtiyacı ortaya çıktı, Bu nedenle OnFido (188.8 milyon dolar topladı) gibi girişimler diğerlerinin yanı sıra ortaya çıktı. Ancak bu sektör henüz hiçbir şekilde ‘bitmedi’.

Şimdi , Avustralya’dan çıkan OCR Labs, hizmetlerini ve ekibini İngiltere, Türkiye ve Avrupa’ya genişletmek için Türk yatırımcılar Oyak Group liderliğindeki 12.5 milyon € / 15 milyon $A serisi finansman turunu açıkladı. Halkin Ventures tohum turuna yatırım yaptı. Başlangıç, dijital kimlik doğrulama, müşteri onboarding, kimlik sahtekarlığı ve yasal uyumluluk konusunda uzmanlaşmıştır.

OCR Labs, 2018 yılında Daniel Aiello ve Matthew Adams tarafından kurulan teknoloji çözüm beş patentli teknolojileri, kimlik belgesi optik karakter tanıma (OCR), belge sahtekarlığı değerlendirme, liveness algılama, video dolandırıcılık Değerlendirme ve yüz eşleştirme dahil olmak üzere”kullanır “diyor. Bu, AML ve KYC düzenlemelerini destekler.

OCR Labs’ın kurucu ortağı ve CPO’SU Daniel Aiello, ” dijital doğrulama ihtiyacı katlanarak artıyor. Geçen yıl, pandemide gezinmeye çalışırken yeni sektörlerden daha fazla talep gördük ve faaliyet gösteremedik person…No bir iş ya da banka hesabı için olsun, kim olduklarını kanıtlamak için saatler harcamak istiyor ve ayrıca kimlik hırsızlığı ve sahtekarlığa karşı korunduğumuzu bilmek istiyoruz. Dijital kimlik doğrulamanın önemli bir rolü var, ancak bu yıl hibrit modeller kullanılıyorsa sınırlamaları da gördük. İnsanlar bir engel ve risktir, ancak tam otomatik teknolojinin birçok endüstri ve gizlilik üzerinde büyük bir etkisi olabilir. OCR Labs, güvenli, sürtünmesiz ve hızlı olacak şekilde üretilmiştir ve dünya çapında kimlik belgelerini tanıyabilir.”

OCR Labs İngiltere’de işe alım iş REED tarafından kullanılır. Google İngiltere liderlik ekibinin erken bir üyesi olan Russ Cohn, Londra merkezli Ocr’nin Uluslararası operasyonlar Genel Müdürü olarak atandı.

Cohn şöyle yorumladı: “Matt ve Dan’in yarattığı teknoloji tamamen otomatiktir, bu yüzden sahnelerin arkasındaki herhangi bir insana güvenmez. Bu şu anda çok önemli. Covıd’nin bu hibrit çözüme sahip olmayı nasıl etkilediğini gördük, bu nedenle otomasyon teknolojinin kullanıcılarımıza hızını ve dağıtımını artırıyor… birçok rakip dış kaynak kullanıyor ve bir çözümü bir araya getirmek için farklı satıcılar kullanıyor.”

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir