Barack karşılamak Nixon, mobilya-as-a-service bir başlangıç Obama’nın eski mali danışmanı sadece destekledi

Barack karşılamak Nixon, mobilya-as-a-service bir başlangıç 
Obama’nın eski mali danışmanı sadece destekledi_60c8d034af41b.png
Daha Fazla Göster
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Hiç bir daireyi gezdiniz ve model birime aşık oldunuz mu?

Yalnız değilsin. Harvard Business School’dan mezun olan Cameron Johnson, eski bir kurumsal gayrimenkul yatırımcısıdır ve Greystar exec, çok sık “kiracıların örnek bir daire kiralamaya çalışacağını ” fark eden bir başlangıç kurucusudur.”

Bu onu düşündürdü. İnsanlar bir binada örnek bir daire kiralamak ister ve kimse taşınmayı sevmez. Bu Johnson’ın zihninde fırsat yazıldığından.

Bu yüzden 2017’de , talep üzerine daireleri tamamen donatan Dallas merkezli bir girişim olan Nickson fikrini ortaya attı.

Image Credits: CEO ve kurucu Cameron Johnson / Nickson

CEO Johnson, ” insanlara sadece bir model kiralayabilseydiniz ya da bir kablo modemin evinize nasıl geldiğine benzer şekilde birkaç tıklamayla ihtiyaç duydukları her şeyi ekleyebilseydiniz ne olurdu ” diye düşündüm. “Merak ettim ‘’ neden bunu her şey için yapamıyoruz?’ ”

Ancak Nickson sadece yataklar ve kanepeler gibi mobilyalar sağlamakla kalmaz, aynı zamanda uzatma kablolarından tencere ve tavalara, Gümüş eşyalara ve perde çubuklarına kadar ihtiyacınız olan her şeyi sağlar. Çeşitli perakendecilerle ortaklık kurarak, başlangıç, kullanıcıların “yeni alanlarını 3 saat gibi kısa bir sürede hazır hale getirmelerine ” izin verdiğini iddia ediyor.” 

Kullanıcılar bir stil testi yapar ve daire düzeni ayrıntılarını paylaşır. Nickson’un tasarımcıları, bir dairenin boyutlarına, istenen işlevlere (evden çalışma gibi) ve bir kişinin yaşam tarzına dayanan mobilya hacmine dayalı bir başlangıç düzeni oluşturur. Düzen tamamlandıktan sonra, Nickson tüm mobilyalar ve ev eşyaları da dahil olmak üzere özel bir tasarım oluşturur. 

Kaydolduktan sonra, kullanıcılar hizmet olarak mobilya teklifi için bir kerelik kurulum ücreti ve daha sonra bir kira süresi için aylık abonelik ücreti öderler-bir stüdyo için ayda 199 $ ‘dan başlayarak 3 yatak odalı bir daire için ayda 500 $’ a kadar. Başlangıç ayrıca, düz aylık aboneliğine ek olarak, ev tedarik başlangıç kiti ve hizmetçi servisi gibi konsiyerj hizmetleri sunmaktadır.

Nickson şu anda sadece Dallas pazarında yaşıyor, ancak önümüzdeki 12 ay içinde Austin ve Houston’daki beta testlerini genişletmek de dahil olmak üzere diğer şehirlere genişlemeyi planlıyor. Ve bu hedefe doğru ilerlemesine yardımcı olmak için 12 milyon dolarlık bir A serisi topladı. 

Pendulum Holdings LLC’nin yüzde yüz iştiraki olan Pendulum Opportunities LLC tarafından yönetilen bir fon, Motley Fool Ventures, Revolution’s Rise of the Rest ve Backstage Capital’in katılımını da içeren A serisi tura öncülük etti. 

COVID-19 pandemisi, küresel tedarik zincirini bozarak tüketiciler için teslimat gecikmelerine yol açtı. Johnson, nickson’un zaman içinde yerel envanter olarak depoladığı ürünleri satın aldığını ve gecikmelerle uğraşmak istemeyen ve mobilya ve temel eşyaları avlamak istemeyen kiracılar için daha da cazip hale getirdiğini söyledi. Nickson’un sunduğu kolaylık, kullanıcı tabanının 2020’de bir önceki yıla göre %700 oranında büyümesine neden olduğunu da sözlerine ekledi.

Pendulum’un kurucu ortağı ve CEO’su Robbie Robinson, firmasının Johnson’ın “vizyonu, kiralama ve abonelik tüketimine yönelik laik kaymalar ve şirketin yıkıcı iş modelinin bir kombinasyonu nedeniyle Nickson’a yatırım yapmaya çekildiğini söyledi.” (Robinson, Başkan Barack Obama’nın eski finansal danışmanıdır ve kısa bir süre önce pendulum’u renkli girişimler kurmak için 250 milyon dolar yatırım yapmak üzere kurdu).

Pendulum’un Başkan Yardımcısı Kabir Ahmed, Nickson’un modelinin “uçtan uca, anahtar teslimi bir çözüm ” sunması nedeniyle bir defaya mahsus mobilya parçaları kiralama konseptinden daha üstün olduğuna inandığını da sözlerine ekledi.”

Bu kesintisiz deneyim son derece farklılaşmış ve tüketici için zorlayıcı bir değer teklifi sunuyor” dedi.

Tabii ki, nickson, stodgy mobilya kiralama endüstrisini kafasına çevirmeye çalışan tek şirket değil. Nickson gibi benzer hizmetler sunan diğer girişimler arasında Oliver Space, Fernish ve The Landingyer alıyor .

Ancak Nickson, mobilyaların ötesinde (sanat eserleri ve Tuvalet değnek fırçaları dahil) “her şeyle ilgilendiği” ve bir kiracının ortaya çıkmasından önce alanı küratörlüğünü yapıp hepsini getirebileceği için rekabetin öne çıktığını iddia ediyor.

Johnson,” bu alandaki başka hiçbir rakip bu düzeyde hizmet, ayrıntı veya geri dönüş sunmuyor ” diyor. “Kelimenin tam anlamıyla yeni evinize bir bavul ve diş fırçası ile varabilirsiniz ve yaşamaya hazır.’”

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir