Belediye Başkanı Bill Peduto TechCrunch City’de konuşacak Spotlight: 29 Haziran’da Pittsburgh

Belediye Başkanı Bill Peduto TechCrunch City’de konuşacak
Spotlight: 29 Haziran’da Pittsburgh_60c8c92d13d8c.jpeg
Daha Fazla Göster
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Geçen hafta Carnegie Mellon Üniversitesi Başkanı Farnam Jahanian’ın yaklaşan City Spotlight: Pittsburgh etkinliğimizde konuşacağını duyurduk. Bugün, başka bir büyük konuğu duyurmaktan heyecan duyuyoruz: Belediye Başkanı Bill Peduto.

Etkinlik 29 Haziran’da yapılacak. Belediye Başkanı Peduto ve Jahanian ile yaptığımız konuşmaları dinlemek için ücretsiz olarak buradan kayıt olabilirsiniz.

Hem Carnegie Mellon Üniversitesi hem de Pennsylvania Eyalet Üniversitesi’nden mezun olan Peduto, 2014 yılında Belediye Başkanı seçilmeden önce bir düzine yıl boyunca Pittsburgh şehir Konseyi’nde görev yaptı. Belediye başkanı ile birçok kez konuştum ve şehrin en büyük Amigo kızlarından biri olmanın yanı sıra, CMU gibi yerel üniversiteler tarafından desteklenen başlangıç sahnesinin sağlam bir savunucusu.

“İki dünya standartlarında araştırma Üniversitesine sahip olmak, bu yeteneği kullanabilmek için şirketleri buraya çekmemize izin veriyor. Aynı zamanda, bu yetenek başlangıç topluluğunu inşa ediyor,” dedi Peduto yakın tarihli bir konuşmada. “Başlangıç topluluğunun diğer bileşenleri şimdi ilk kez doğru bir şekilde yatırım yapıyor. Bence Pittsburgh’da son beş yılda bir değişiklik görüyorsunuz, West Coast Vc’leri startup’ları Kaliforniya’ya taşımak istemiyor. Pittsburgh’a yatırım yapmak istiyorlar.”

Bu üniversiteler gibi kaynaklara sahip olmak, Pittsburgh’un başlangıç topluluğunu oluşturmada etkili olmuştur. Ancak, uzun zamandır rustbelt depresyonunun izlerini taşıyan şehir, geleneksel olarak New York ve San Francisco gibi yerlerde daha iyi bilinen başlangıç ekosistemlerine kaybederek yeteneklerinin çoğunu korumakta zorluk çekti.

Ama bu değişiyor-ve şehir onunla birlikte değişiyor. Pittsburgh şu anda dünyanın en canlı Robotik başlangıç ekosistemlerinden birine sahip, dünyanın otonom araç araştırmalarının çoğunun merkezinde yer alıyor ve Duolingo gibi başarılı şirketleri doğurdu.

Etkinlik organizatörü Matt Burns, Belediye Başkanı Peduto ile böyle bir ekosistem oluşturmadaki zorluklar ve başarılar hakkında konuşacak.

Etkinliğe katılmak için hala yeni başlayanlar arıyoruz. Ağa kaydolmak ve katılmak ve etkinliği izlemek ücretsizdir (kayıt olmak için buraya tıklayın). Ayrıca, etkinlikte başlangıç yapmak için ücretsiz olarak başvurabilirsiniz (başvurmak için buraya tıklayın). Büyük Pittsburgh bölgesinden, geri bildirim karşılığında yerel girişim kapitalistlerinden oluşan bir panele iki dakikalık bir adım atabilecek erken aşamadaki şirketleri arıyoruz.

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir