Biden admin, çevrimiçi platformlarla daha fazla bilgi paylaşacak iç terör mücadelesinin ‘cepheleri’

Biden admin, çevrimiçi platformlarla daha fazla bilgi paylaşacak
iç terör mücadelesinin ‘cepheleri’_60c932c586034.jpeg
Daha Fazla Göster
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Biden yönetimi, 6 Ocak’ta ABD Capitol’a yapılan saldırının ışığında iç terörle mücadele için yeni planlar hazırlıyor ve sosyal medya şirketlerinin kendi rolleri var.

Beyaz Saray Salı günü iç terörizmle mücadele konusunda yeni bir ulusal strateji yayınladı. Plan, çevrimiçi platformların şiddet içeren fikirleri ana akıma getirmede oynadığı kilit rolü kabul ediyor ve sosyal medya sitelerini iç terörizme karşı savaşın “ön safları” olarak adlandırıyor.

“Yurtiçi terörist alımı malzeme online yaygın olarak bulunması sektör online platformlar çizgiler ön ezici özel olan ulusal bir güvenlik tehdidi olduğunu ve daha etkili bir şekilde bu cepheye sabitlemek için bu platformlar tarafından artan çabaları bilgilendirme için kararlıyız,” Beyaz Saray’ın planını Devletleri.

Biden yönetimi, aşırılık yanlılarının şiddeti örgütlemeden çok önce müdahale etme çabasının bir parçası olan çevrimiçi aşırılıkçılığın gelgitiyle mücadele etmek için teknoloji sektörü ile daha fazla bilgi paylaşmayı taahhüt etti. Yeni iç terör planıyla ilgili bir bilgi formuna göre, ABD hükümeti “teknoloji sektörü ile artan bilgi paylaşımına”, özellikle aşırılıkçılığın inkübe edildiği ve organize edildiği çevrimiçi platformlara öncelik verecek.

“Özel sektörün, özellikle teknoloji sektörü için sunulan iç terörizmle ilgili bilgileri, geliştirmek için devam eden şiddet meşgul etmek için başkalarının seçmeye iletişim platformları İnternet temelli terörist’ kötüye karşı hükümetin dışında daha sağlam çabalarını kolaylaştıracak,” Beyaz Saray’ın planını Devletleri.

Başsavcı Merrick Garland, iç terör stratejisinin serbest bırakılmasıyla ilgili açıklamalarda, teknoloji sektörü ile koordinasyonun, çevrimiçi platformlarda örgütlenen ve işe alınan aşırılık yanlılarını kesintiye uğratmak için “özellikle önemli” olduğunu iddia etti ve potansiyel iç terör tehditleri hakkında daha fazla bilgi paylaşma planlarını vurguladı.

Yeni girişimlere rağmen, Biden yönetiminin kabul eden yerli terörizm malzeme alımı kaçınılmaz olarak kullanılabilir çevrimiçi kalır, özellikle ben kaldırılmasını öncelik verme platformlarda olacak — çoğu sosyal medya platformları gibi, 2021 Ocak öncesinde — ve-uca çok hangi sosyal medya şirketleri aşırılık ABD’DE bu yılın başlarında çökertti kullanıcıların akınına gördüm şifreli uygulamalar.

Beyaz Saray planı,” arzla başa çıkmak bu nedenle gerekli ancak yeterli değil: talebi de ele almalıyız ” diyor. “Günümüzün dijital çağı, İnternet tabanlı iletişim platformlarının temel yönlerini kullanabilen ve aynı zamanda yerli terörist işe alım ve diğer zararlı içeriklere karşı savunmasızlıktan kaçınan bir Amerikan nüfusu gerektiriyor.”

Biden yönetimi, dijital okuma yazma programları, iç aşırılık işe alma çabalarına karşı Amerikalılar aşılamak için tasarlanmış online oyunlar geliştirilmesi “eğitim materyalleri” ve “beceri” gibi aşırılık online için güvenlik açığı, ve muhtemelen dezenformasyon ve daha geniş anlamda yanlış olacaktır.

Plan, küçük gayri resmi gruplardan örgütlü milislere kadar, iç terörün tezahür edebileceği çeşitli yolları kabul etmesine rağmen, QAnon ve “çalmayı Durdur” hareketi gibi iç terör unsurlarını özellikle adlandırmaktan vazgeçiyor.

Mart ayında Ulusal İstihbarat Direktörü Ofisi’nden bir rapor, 2021’te yerli terörizmin yarattığı ABD’ye yönelik artan tehdidi gözlemleyerek, yerli aşırılık yanlılarının yeni üyeler almak, kişisel etkinlikler düzenlemek ve şiddete yol açabilecek materyalleri paylaşmak için ana akım sosyal medya sitelerinden yararlandığını belirtti.

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir