Bir İngiltere fintech olan 10x, yeni hizmetler oluşturmak için 187 milyon dolar topladı eski bankalar

Bir İngiltere fintech olan 10x, yeni hizmetler oluşturmak için 187 milyon dolar topladı
eski bankalar_60c932bdc14f7.jpeg
Daha Fazla Göster
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sözde neobanks, bankacılık ve diğer finansal hizmetler konusundaki daha modern yaklaşımlarıyla pazarda daha fazla çekiş kazanmaya devam ettikçe, görevdeki oyuncuların daha iyi rekabet etmesine yardımcı olmak için teknoloji inşa eden bir başlangıç, büyük bir finansman turu ilan ediyor.

Daha büyük , köklü bankaların hem yeni nesil hizmetler hem de eski hizmetlerinin daha verimli çalışmasına yardımcı olacak araçlar oluşturmasına yardımcı olan Londra merkezli bir fintech olan 10x Future Technologies, 187 milyon dolar topladı. Şirkete yakın kaynaklardan, 10x’in bu turdaki değerlemesinin 700 milyon dolar aralığında olduğunu anlıyoruz.

(Toplanan miktar ve değerleme, bu ayın başlarında 10x’in yeni finansman sağladığını bildiren Sky News’in rakamlarıyla kabaca aynı hizada.)

10x, fonları hem Kuzey Amerika gibi yeni coğrafyalara genişletmek hem de amiral gemisi platformu için daha fazla teknoloji oluşturmaya devam etmek için kullanacak. SuperCore, bu platform olarak adlandırıldığı gibi, 10x’in banka müşterilerinin API’ler aracılığıyla mevcut teknolojilerine entegre edebilecekleri ödemeler, çekirdek bankacılık, ipotek, analitik, güvenlik ve pazarlama gibi çok çeşitli bankacılık hizmetlerini çalıştırmak için sıfırdan inşa edilmiş hepsi bir arada bir sistemdir veya 10x bu müşterileri sıfırdan yeni hizmetler oluşturmak için kullanabilir.

Bu C Serisi tur, 10x’in pazardaki beş yıl içinde aldığı güvenilirlikle konuşan ağır isabetçilerle doludur.

Blackrock ve Kanada emeklilik planı yatırım Kurulu (CPP Investments) tarafından ortaklaşa yönetilen şirket, mevcut JPMorgan Chase, Nationwide, Ping An ve Avustralya Westpac yatırımcılarını da içeriyor.

Son dördü stratejik destekçileri içeriyor: kendisi büyük bankalarda çalışan 10x’in kurucusu ve CEO’su Antony Jenkins (son rolü BARCLAYS’İN CEO’SUYDU ve bir bulutun altında kalmasına rağmen, şöhreti ve Sicili şirketin nüfuzunun muhtemel nedenleri), 10x’in şu anda Westpac ve Nationwide için hizmetler oluşturduğunu söylüyor.

Jenkins, endüstrinin şu anda “geçiş anında” olduğu için, 10x’in henüz açıklamadığı iki banka daha var ve bu da yakında daha fazlasına yol açacak. 10x nişanlarından bazıları zaten canlı, “hacim platformun üzerinden geçiyor” dedi. Diğerleri henüz başlamadı.

10x’in hedeflediği fırsat büyük, ama aynı zamanda zor.

Neobanks ve diğer yeni nesil fintech sağlayıcıları, görevdeki bankaların tüketici ve iş bankacılığı kalesinde yavaş yavaş yontuluyor. Bunu genellikle tam teşekküllü bankalar haline gelerek değil, diğer fintech’lerin API’leri aracılığıyla geleneksel ve daha modern bankacılık hizmetlerinin paketlerini bir araya getirerek yaparlar; müşterilere hizmetleri kişiselleştirmek için makine öğrenme algoritmaları; ve tüm deneyimi geleneksel bir bankadan alabileceğinizden daha kullanıcı dostu hale getirmek için modern arayüzler.

Görevdeki bankalar bu yeni yükselişlere karşı kendi rakip ürünleriyle rekabet etmek istiyorlar, ancak çoğu durumda yapamıyorlar: altyapıları çok eski ve çoğu zaman şirket kültürü daha da eski.

10x’in devreye girdiği yer burası, yeni hizmetler edinmelerine ve çalıştırmalarına yardımcı olacak araçlar ve tavsiyeler sağlıyor.

Jenkins, şu anda 10x’in gördüğü birçok anlaşmanın, bankaların zaten sundukları hizmetleri değiştirmek için hizmetler oluşturmak yerine tamamen yeni hizmetlere cıvatalanmasını içerdiğini belirtiyor. Burada uygun bir benzetme, eski evin tamamını sıfırdan yeniden inşa etmek ve modernize etmek yerine, çok eski bir eve modern bir uzantı koymak gibi bir şey olmasıdır.

Ancak, şu anda, 10x’in bir iş olarak hayatına beş yıl kala, çekirdek verilerini daha geniş bir yelpazede daha genişletilebilir ve kullanılabilir hale getirmek için daha modern sistemlere nasıl geçireceklerini keşfetmeye istekli bankaların ilk işaretlerini görmeye başlıyoruz.yeni hizmetler ve 10x, bu arka uç dönüşümünde de bir ortak olabileceğine inanıyor.

“Eski sistemler, bankaların sorunlarının oturduğu yer, çünkü hepsi müşteriler değil, ürün etrafında tasarlandı” dedi. “Ancak endüstrinin şu anda göç sürecini düşünmeye hazır olduğuna inanıyoruz.” Şirket henüz bu tür projeler üzerinde çalışmıyor, diye ekledi, ancak önümüzdeki 12 ay içinde bekliyor.

Ve fintechos gibi diğer fintech girişimlerinde bile, mevcut bankaların daha modern olmasına yardımcı olmayı amaçlayan hizmetler inşa etmek , bu beklenti yatırımcılar için fırsat yaratıyor.

Blackrock’un İnovasyon sermayesi Başkanı saiid William Abecassis,” 10x stratejisinden ve teknoloji inovasyonu, tüketici beklentileri ve düzenleyici reformdan kaynaklanan finansal hizmetlerde meydana gelen dönüşümlerin kalbinde önemli bir rol oynama arzusundan etkilendik ” dedi. “Yeni pazarlara ölçeklendikçe işe yatırım yapmaktan heyecan duyuyoruz.”

Leon Pedersen, MD ve tematik yatırım Başkanı, CPP Investments şunları ekledi: “10x, büyük bankaların müşterileri için nasıl inşa edildiğini ve teslim edildiğini değiştirmek için çok iyi bir konumdadır. Dijital girişimler yatırım ve çekirdek teknolojisi altyapısının yenilenmesi, bankaların eski platformları kullanarak çok daha hızlı yeni hizmetler ve ürünler sunmak için izin finansal kuruluşların yapısal büyüme trendi maruz kaldıkları yararlanacaktır onlar bizim inandığımız gibi 10x CPP Yatırımları gibi uzun vadeli bir yatırımcı için cazip bir fırsat sunuyor.”

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir