Bir WordPress rakibi olan Duda, ajanslara yardım etmek için 50 milyon dolar topladı ve daha büyük şirketler daha iyi web siteleri oluşturur

Bir WordPress rakibi olan Duda, ajanslara yardım etmek için 50 milyon dolar topladı ve
daha büyük şirketler daha iyi web siteleri oluşturur_60c89130d70b4.jpeg
Daha Fazla Göster
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bugün birçok tüketici için kendini ifade etme, sosyal medya ve uygulamalar şeklinde geliyor. Ancak, daha büyük bir işletmeyseniz, Facebook gibi platformları görmezden gelemeseniz bile, bir web sitesi hala dijital denkleminizin merkezi bir parçası olmaya devam ediyor. Bugün, daha büyük işletmeler ve genellikle bu web sitelerini oluşturmak için kullandıkları ajanslar için bir platform oluşturan Duda, işini genişletmek için 50 milyon dolarlık bir büyüme Fonu turu duyurdu.

Bu bir D Serisi ve Claridge IL tarafından yönetiliyor ve geçmiş yatırımcılar Susquehanna Growth Equity ve Vintage Investment Partners da katılıyor. Şirketi Amir Glatt ile birlikte Kuran Duda’nın CEO’su ıtai Sadan, son turundan bu yana üç katına çıktığını söylemek dışında değerlemeyi açıklamayacaktı. (O zaman da açıklamadı.) Şimdi 100 milyon dolar topladı ve Sadan, uzun vadeli adımın iki ya da üç yıl içinde halka arz olacağına inanıyor.

Bu arada, bu son tur Duda’nın bugüne kadarki en büyük finansman turudur ve tahmin edilebileceği gibi büyük bir yılın arkasında gelir — birçoğu için çevrimiçi varlığın tek varlığı haline geldiği bir yıl.

Duda şu anda platformunda inşa edilen 17.000 geliştiriciden oluşan bir topluluktan 1 milyon yayınlanmış Web sitesini geçti. Karşılaştırma noktası olarak, şirketin önceki turunu (Eylül 2019’da 25 milyon dolar) ele aldığımızda Duda, 560.000 Web sitesini ve 6.000 web profesyonelinden oluşan bir topluluğu geçti.

Daha fazla bağlam için, bu rakamlar genel olarak WordPress’e kıyasla soluk olabilir, bu da bugün tüm Web’in yaklaşık %41’ine güç verdiğini söylüyor (açıklama dahil, TechCrunch.com kendi platformunda oluşturulan on milyonlarca web sitesi ile.

“Profesyonel bir web sitesi oluşturucu” ve özellikle içerik değil, sadece büyük miktarda işlemek için araçlar oluşturur, daha büyük kitlelere, ve (örneğin, toplu e-ticaret işlemleri gibi) büyük işler, ama aynı zamanda inşa ederken site ile yapmaya ihtiyacı olan insanlar daha büyük bir sayı, ve sonra yerleşik olarak ama Duda doğrudan WordPress veya SquareSpace platformlar inşa web, ya da Wix, ya da daha geniş bir alan ile rekabet etmeyi hedefliyor not: kendisi açıklar.

Bunu söyledikten sonra, daha doğrudan rekabet ettiği alanda — WordPress ve diğerleri de web sitesi oluşturma profesyonellerine ve ajanslarına araçlar sağlıyor — Sadan, Duda’nın araştırdığı ajanslara göre, müşterilerinin yaklaşık %60’ının WordPress’ten göç ettiğini belirtti.

“Sorunlar arasında güvenlik ve bilirsin, eklentiler kırılıyor” dedi. “Kullanmayı sevdiğim benzetme, android’e karşı iPhone’a benziyor ” diye ekledi, Bu da ona “her şeyi bir satıcıdan alıyorsunuz: barındırma yapıyoruz, bir web sitesi oluşturucu, şablonlar, widget’lar sağlıyoruz. Ve herhangi bir sorunla karşılaşırsanız gerçekten arayabileceğiniz ve konuşabileceğiniz bir destek ekibiniz var. Müşterilerimize verdiğimiz garanti budur.” Söz konusu müşteri onlarca, yüzlerce, hatta binlerce siteyi yöneten bir ajanssa, bu Duda’nın ele aldığı müşteri türüdür.

Şirketin daha yeni dönüşü, Saas’a dönüştüğünü söyledi: yani, platformlarında başkalarının kullanabileceği araçlar sağlayan web siteleri, Seyahat planlama Araçları veya e-ticaret platformları vb. Sadan, saas’ın Duda’nın 2019’da girdiği bir alan olduğunu ve şu anda işinin yaklaşık yarısını oluşturduğunu söyledi.

Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, e-ticaret, %65 büyüyen ve şu anda Duda’nın tüm işlerinin yaklaşık %20’sini oluşturan göze çarpan alanlardan biri olmuştur. “Bu artışın bir kısmı bunu ikiye katlamak” dedi.

Claridge IL’İN kurucu yönetici ortağı Oded Tal,” duda ve mevcut hissedarlarıyla, duda’nın alanındaki liderliğini daha da güçlendirmek ve web tasarımını tüm sektörlerde müşterilere hizmet veren web profesyonelleri için kolay ve ölçeklenebilir hale getirme vizyonunu yerine getirmek için Ortaklık kurmayı dört gözle bekliyoruz ” dedi. “Şirket, web profesyonelleri tarafından çok beğenilen ve gerçekten büyük, yüksek büyüme gösteren bir pazarda faaliyet gösteren inanılmaz bir ürün üretti.”

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir