BookClub, 20 milyon dolarlık parlak yeni A serisini kontrol ediyor

BookClub, 20 milyon dolarlık parlak yeni A serisini kontrol ediyor_60c8b48c36126.jpeg
Daha Fazla Göster
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Degreed’i kuran ve Learnin’i başlatan seri edtech girişimcisi David Blake, herhangi bir kitap solucanının hayalini yaşıyor. Haftada en az bir kitap okur, arkasındaki yazarlarla konuşur ve en büyük sorularını en ince pasajların etrafında açar.

Ve tüm bunlar, yazar liderliğindeki kitap kulüplerini okuyuculara ulaştırmak için ilk olarak Eylül ayında başlatılan en son girişimi BookClub sayesinde. “Degreed ile büyük, kurumsal ve yapısal. Derin bir tatmin duygusu getirdi, titiz ve zorlu hissettim ” dedi. “BookClub neşeli, çok eğlenceli ve hayatımda bir nimet gibi hissettim.”

Platform, yazarlara kitap grupları oluşturma, özel video röportajlarını paylaşma ve okuyucuların sahip olabileceği sorularla meşgul olma şansı veriyor. Varlığını ve 6 milyon dolarlık tohum artışını açıkladıktan aylar sonra BookClub, Signal Peak Ventures liderliğindeki 20 milyon dolarlık bir A serisi turu duyurmak için geri döndü. Tura katılan diğer yatırım firmaları arasında GSV Ventures, Maveron, Backstage Capital ve Pelion Venture Partners yer alıyor.

Blake sık sık Bookclub’ı “MasterClass Goodreads ile buluşuyor ” olarak tanımlar.”Masterclass’ın kurucu ortağı ve Masterclass’ın kurucusu Aaron Rasmussen ile birlikte, bu şirketlerin her ikisinin de kurucularını da kap masasına koyması uygun Outlier.org ve Goodreads’in kurucu ortağı ve önceki CEO’su Otis Chandler, A serisi tura katıldı.

Sermaye, Bookclub’un Temmuz ayına kadar binlerce okuyucuyu içeren özel beta sürümünü halka açmaya hazırlanmasıyla geliyor. İş için açılmanın yanı sıra, BookClub platformuna daha fazla yazar eklemeye büyük yatırım yapıyor. Şimdiye kadar, Bookclub’un web sitesinde Emily Chang, Lara Prescott, Colin Bryar ve Bill Carr gibi yazarlardan 11 kitap var.

Blake, kaç kitabın üretildiğine dair ayrıntılı bilgi vermeyi reddetti, ancak Bookclub’un planının 2021’in sonuna kadar hizmet için 200 kitap vurmak olduğunu söyledi.

Başlangıç şu anda okuyuculara yazar liderliğindeki tartışmaları getirmek için iki hizmet deniyor. Bir hizmet, kullanıcıların bir kitap bulabilmeleri ve daha sonra kitap boyunca ilerledikçe videolara tıklayabilmeleridir. BookClub, “Brotopia” nın yazarı Emily Chang ile kayıt yaparken, soru-cevaptan okumalara ve kitabın yazılmasıyla ilgili sahne arkası düşüncelerine kadar değişen sekiz ila 12 saatlik içerik üretti, Blake açıkladı.

Blake,” bunun birçoğu basit geliyor, ancak birçok yönden kendi yolunda özel ” dedi. “Amerika’nın çoğu yerinde büyüdüyseniz, yerel indie kitabevinize gelen ve sadece New York Times’ın en çok satanları yoktu readings…in birçok yönden, bu, yazarların büyük şehirleri [kitap turlarına] dahil etmek için yaptıkları şeylerin çoğunu demokratikleştirebilir, ancak herkes için” dedi.

Diğer hizmet, Oprah’ın her ay bir kitabın arkasında farklı bir yazarla röportaj yaptığı uzun süredir devam eden bir tartışma dizisi olan Oprah’ın kitap Kulübü’ne benziyor. Bookclub’un bu versiyonu, kitaplarını tartışmak için bir yazarın yanı sıra benzer temalara sahip bir dizi kitabı röportaj tarzı bir biçimde seçmektir. Örneğin, Barbara Corcoran, “Shark Tales” adlı kitabını ve girişimcilik özellikli bir kulüpteki diğer beş kitabı tartışıyor.

BookClub için bir sınırlama, platformu aracılığıyla coşkunun nasıl üretileceğini bulmaktır. Kitap kulüpleri genellikle en iyi niyetlerle başlar, ancak daha sonra hesap verebilirlik eksikliği veya üyeler arasında daha derin konuşmalara yatırım yapmak için sınırlı ilgi nedeniyle parçalanır. Başlangıç, yazarın çekiciliğinin ötesinde, istemlerinde aşırı kuralcı olmadan heyecanı entegre etmenin bir yolunu bulmak zorunda kalacak. Başka bir sınırlama yazarların kendileri olabilir. Başlangıç ürünleri yalnızca yaşayan yazarlarla çalıştığı için, klasik metnin bir kısmını kaçırıyor.

Şirketin, blake’in nihai hedefi olarak gördüğü şeye ulaşmak için yazarları, yaşamayan veya kamera utangaçlarını temsil etmenin farklı bir yolunu bulması gerekebilir.

“Şu anda, istatistiksel olarak, komodininizdeki kitaplardan birini ele alma şansımız oldukça düşük” dedi. “Oraya hızlı bir şekilde ulaşmak istiyoruz.”

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir