Carbyne 20 milyon dolar daha artırıyor, bu yüzden ölüm çaldığında, yapmazsın kapıya

Carbyne 20 milyon dolar daha artırıyor, bu yüzden ölüm çaldığında, yapmazsın
kapıya_60c8a617b4c44.jpeg
Daha Fazla Göster
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kaos ve kriz kız kardeşlerdir ve acil yardım için aradığınızdan daha fazla değildir. Amerika Birleşik Devletleri’nde 911’e yapılan bir çağrı ve dünya çapında acil numaralar, acil müdahale ekiplerine, ambulanslara, hastanelere ve hayatınızı kurtarmak için eylemleri koordine etmesi gereken diğer aktörlere bir dizi ek çağrı yapar. Teorik olarak, herkes aynı verilerle çalışmalı, ama aynı zamanda teorik olarak, şişmanlamadan dondurma yiyebilmeliyim.

İsrail merkezli carbyne‘ nin yazılım platformu bu çağrıları koordine ediyor, böylece kritik detaylar — örneğin, konum veya tıbbi alerjiler — 911 çağrı alıcısından sahadaki sağlık görevlisine kaybolmuyor.

Şimdi, meslektaşım Ingrid Lunden’in Ocak ayında bildirdiği 25 milyon dolarlık B serisini takiben, sermaye konisinde 20 milyon dolarlık yeni bir tur şeklinde ikinci bir kepçe alıyor . Yeni finansman, hastaları hastane tesislerine hızlı bir şekilde ulaştırmak için araç, kamyon, helikopter ve uçak filolarını işleten dünyanın en büyük Acil Tıp sağlayıcılarından biri olan Global Medical Response tarafından yönetildi. GMR, 2018 yılında özel sermaye devi KKR liderliğindeki acil servislerin bir araya gelmesiyle kuruldu.

Bu yeni tur, CEO ve kurucu ortağı Amir Elichai’ye göre Carbyne’nin bir sonraki bağışına dönüşecek dönüştürülebilir bir not şeklindeydi. Ayrıca tura Hanaco VC, Intercap VC, Elsted Capital ve diğerleri katıldı. Elichai, turun para toplamak ve kapatmak için yaklaşık üç hafta sürdüğünü ve şirketin bu yılki önceki finansmanı göz önüne alındığında 20 milyon dolara ulaştığını söyledi.

Carbyne ve GMR, 2020’nin sonlarından beri ortak oldular ve bağları derinleşiyor. GMR COO Edward Van Horne, Carbyne’nin Yönetim Kuruluna katılacak.

Acil durum arayanlar için daha gelişmiş konum hizmetleri sunmanın yanı sıra, Carbyne’nin teknolojisi, arayanların bir video kanalını etkinleştirmesine ve acil müdahale personeline neler olup bittiği hakkında daha fazla canlı bilgi vermesine olanak tanır. Bu, ilk müdahalecilerin etkinliklerini artırmak için en güncel bilgilere ihtiyaç duydukları GMR’NİN işinde kritik öneme sahiptir.

Elichai,” daha akıllı bilgi edinme ve her durumda durumsal farkındalığı artırma yeteneği, ne olursa olsun, acil sağlık hizmetlerine daha iyi triyaj yapma ve kendi yetki alanlarında meydana gelen olaylara daha hızlı ve daha akıllı yanıtlar verme yeteneği verecektir ” dedi. “Temel olarak, gmr ile bir araya getirdiğimiz Carbyne ekosistemi sayesinde tüm ekosistem çok daha güvenilir ve verimli hale geliyor.”

Meslektaşım Ocak ayında şirkete büyük bir derin dalış yazdı, bu yüzden şirketin kuruluşu ve ürünü ve pandemiyi nasıl yıprattığı hakkında bazı bilgiler için bunu okuyun. Son birkaç ay içinde yine bir kaç güncellemeleri söz ayı.

Elichai, şirketin 2021’in başından bu yana işinin yinelenen gelirlerini iki katına çıkardığını, ancak bu zor mutlak rakamları vermeyeceğini söyledi. Şirket ayrıca aynı dönemde çalışan tabanını %30 oranında genişletti. Başarı Öyküleri arasında, Acil durum merkezlerini Carbyne’ye ve Teksas, Georgia ve Florida’daki merkezlere taşıyan New Orleans var. Elichai, bu geçişin çoğunun, son COVID-911 teşvik faturalarında tahsis edilen 19 altyapısına yapılan ek federal yatırımlardan kaynaklandığını söyledi.

Şirketin CTO’SU ve kurucu ortağı Alex Dizengof, bir Ar-Ge merkezi başlatmak için İsrail’den ABD’ye taşınacak.

Geçen hafta, şirket yaptığı açıklamada, yeni “Ultra Acil Ağ” bu bina ile İsrail Havacılık ve uzay Sanayii will izin telefonları ile iletişim acil durum konum bilgisi sonrası felaket senaryoları ticari mobil hizmetler aşağılamak ya da tamamen kaybolur.

Şirketin en yeni yatırımı, girişim kapitalistlerinin felaket alanına olan ilgisinin artması , daha fazla veri, iletişim altyapısına yapılan yatırımlarve alana her zamankinden daha fazla dolar akmasıile uyumludur .

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir