Christian tarafından desteklenen mobil terapi başlangıcı ile tanışın Angermayer’s re: zihin sermayesi

Christian tarafından desteklenen mobil terapi başlangıcı ile tanışın
Angermayer’s re: zihin sermayesi_60c901839127f.jpeg
Daha Fazla Göster
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ruh sağlığı başlangıcı Ksana Health, Christian Angermayer ve Apeiron Investment Group’un ruh sağlığı VC kolu re: Mind Capital liderliğindeki tohum finansmanında 2 milyon dolar aldı. Bu iki eğilim tarafından bilgilendirilen bir hareket: pasif veri toplama ve gençlerde ve genç yetişkinlerde gelişen bir zihinsel sağlık krizi. 

Ksana Health , iki yıl önce Oregon Üniversitesi Profesörü Nicholas Allen, klinik psikolog ve dijital Ruh Sağlığı Merkezi Müdürü tarafından kurulan Oregon merkezli bir şirkettir. Ksana platformuna kullanıcı sağlık uygulayıcıları veri uygulaması sayesinde bu ruh sağlığı ile ilgili veri ve aktarım toplama odaklanın. Bu, özünde, hasta bilgilerinin son derece ayrıntılı bir gösterge panosuna sahip bir mobil terapi uygulamasıdır. 

Şirketin on iki çalışanı var ve turdaki diğer yatırımcılar arasında WPSS Investments, Panoramic Ventures, Telosity Fund, Palo Santo Venture Fund ve Able Partners yer alıyor. 

Şimdiye kadar, ksana Health’in klinik araştırma yapan kurumlar için tasarlanmış ‘zahmetsiz değerlendirme araştırma sistemi’ (EARS) adlı bir canlı ürünü var. Klinik araştırmalara katılanlar uygulamayı indirebilir ve hareket, konum (GPS ile), tuş vuruşları ve yazılı içerik kalıpları da dahil olmak üzere verileri araştırmanın araştırmacılarıyla paylaşabilir (belirli mesajlar paylaşılmaz). Uygulamanın bağlantısı da iki şekilde gerçekleşir: deneme yöneticileri katılımcılarla iletişim halinde olmak için anketler gibi şeyler gönderebilir. 

Allen, EARS ürününün klinik çalışmalarda kullanıma dayalı olarak yaklaşık 900.000 $gelir elde ettiğini, ancak bu en son finansman turunun tüketicilere yönelik Vira adlı başka bir ürüne yönelik olduğunu söylüyor. 

Vira ayrıca bir akıllı telefon veya akıllı cihaz aracılığıyla egzersiz (ivmeölçer aracılığıyla), ekran saati, tuş vuruşları veya konum tabanlı veriler gibi verileri pasif olarak toplayacaktır. Vira’nın gösterge tablosundaki ekran görüntüleri de uyku verilerini içeriyor, ancak şu anda şirketin web sitesinde kayıtlı bir değişken olarak listelenmiyor . Bu verileri klinik bir araştırmaya yönlendirmek yerine, bir hastanın terapisti tarafından erişilebilir olacaktır. 

Kullanıcı, bir terapiste telefonlarında toplanan verilere erişmelerini sağlayan kişiselleştirilmiş bir kod verecektir. Daha sonra, bir terapist bu alışkanlıkları tartışabilir ve gün boyunca bir telefonda ortaya çıkmak için davranışsal dürtüleri programlayabilir, kullanıcıya egzersiz yapmasını veya yatmadan önce rüzgar atmasını hatırlatabilir. 

“Temel olarak bu sistem ne sağlar insanlar gün moda gün [ruh sağlığı uyku, fiziksel aktivite, coğrafi hareketlilik, ruh hali, biliş, sosyal bağlantı gibi işler için uygun olduğunu düşündüğümüz davranışları önemli sağlık göstergeleri dönüşmesini] cep telefonlarını kullanmanın yolu tarafından toplanan verilerin bazıları,” Allen dedi. 

Vira, Ksana sağlığı için önemli bir ileri momentum gücüdür. Şirket ayrıca sigorta şirketi Anthem Inc. ‘ in bir parçası olarak seçildi.’S, dijital İnkübatör programı. Bu katılım, Vira’nın 37 milyon üyeli davranışsal bir sağlık şirketi olan Beacon Health Options içinde denenmesine izin veriyor. 

Vira henüz piyasaya sürülmedi, ancak kilit izleyici kitlesi Allen, 13 ila 30 yaş arasındaki insanlar olduğunu söylüyor. Bu gruptaki ruh sağlığı sorunlarının insidansı pandemiden önce bile artmıştır. 

2019 yılında, Ulusal uyuşturucu kullanımı ve sağlık Anketi’nden elde edilen verileri analiz eden anormal Psikoloji üzerine yapılan bir araştırma, majör depresyon belirtileri bildiren genç yetişkinlerin (18 ila 25) oranının 2009 ve 2017 yılları arasında yüzde 63 (yüzde 7.7’den 13.1’e) arttığını buldu. Bu arada, bu çalışmada zihinsel sıkıntı veya depresyon yaşayan yaşlı yetişkinlerin yüzdesinde anlamlı bir artış olmamıştır. 

Vira’nın sunduğu cevap, bir terapiste yönlendirilecek olan refah hakkında son derece ayrıntılı verilerdir. Zihinsel sağlık alanında veri toplama duyulmamış bir şey değildir-bazı AI tabanlı zihinsel sağlık sohbet botları gerçekten kullanıcı konuşmalarını analiz eder, ancak bu konuşmalar bir uygulamanın sınırları içinde gerçekleşir. Vira, tersine, bir telefonla pasif olarak izlenebilen ve zihinsel sağlık üzerinde bir miktar etkiye sahip olan çeşitli değişkenler hakkında sürekli veri toplama yeteneğine sahiptir. 

Kritik olarak, şu anda Vira’nın kendisi hakkında herhangi bir klinik çalışma yoktur, ancak uygulama kavramı, her bir parçasını doğrulayan araştırmalara dayanmaktadır. Örneğin, sosyal medyada kullanılan la nguage’ın duygudurum bozukluklarını tahmin edebileceğine ve uyku eksikliğinin (veya bazı durumlarda aşırı uykunun) anksiyete ve depresyonla bağlantılı olduğuna dair kanıtlar vardır

Bir anlamda, Ksana Health, zihinsel sağlığın iyileştirilmesinin kısmen, özellikle gençler arasında, dijital yaşamın artan uyanıklığının bir faktörü olduğuna dair bir yazılım bahis kadrosunu andırıyor. Örneğin GoGuardian gibi A. I tabanlı yazılımlar, öğrenci intiharlarını engellemek amacıyla öğrencilerin tuş vuruşlarını veya arama geçmişlerini kaydetmek için okulda kullanılmıştır. 

GoGuardian, ülkenin beşinci en büyük okul bölgesi olan Nevada’daki Clark County bölgesinde kullanıldı ve Haziran ve Ekim 2020 arasında 3.100 potansiyel kendine zarar belirtisi işaretledi. 

https://online-haber.com/2019/06/19/risks-and-rewards-of-digital-therapeutics-in-treating-mental-disorders/

GoGuardian gibi, Ksana Sağlık da tuş vuruşlarını ve dil kalıpları, egzersiz gibi sağlık değişkenleri değil dahil not) akıl sağlığının bir göstergesi olarak dijital aktivite katalogları, ama Ksana Sağlık odak da otomatik olarak, ve daha fazla pano insan bir terapist için son derece detaylı bir veri sunma konusunda zararlı davranış işaretleme daha az gibi görünüyor. 

Allen,” başlangıçta Odak noktamız, daha iyi bir terim istemek için bir insanı döngüde tutmaktır ” diyor. Ksana Health ayrıca AI tabanlı değildir, bu yüzden ölçeklendirmek daha zor olabilir, ancak Allen bunu bir sorumluluk olarak değil, bir fayda olarak görür. 

 “Bu yüzden bunu uygulayıcılara yerleştirmeye odaklandık ” diyor. “Tam otomatik bir çözümün ölçeğine bariz bir itiraz var, çok hızlı bir şekilde ölçeklendirebileceğinizi biliyorsunuz. Ancak bu sistemlerde güvenlik ile ilgili sorunların çok önemli olduğunu düşünüyorum.” 

Re:Mind Capital’in kurucu ortağı Jan Hardorp, bu kapsamlı veri dizisinin, ancak özellikle dil bileşeninin, firmayı Ksana Health’e çeken yönlerden biri olduğunu söylüyor. Hardorp ayrıca Ksana Health’in yönetim kurulunda da yer alacak. 

” Dilin çok güçlü ve değişken olduğuna ve daha sonra diğer sensörlerle birleştirilmesinin zihinsel zihinsel durumu ve depresyonu değerlendirmek ve tahmin etmek için çok iyi bir teknolojik temel olduğuna inanıyoruz ” diyor. 

Hareket, re:Mind’in ruh sağlığına biraz alışılmamış yaklaşımlarına uyuyor: Angermayer, depresyon için hızlı etkili bir tedavi olarak psychedelics’i takip eden bir şirket olan Compass Pathways’de yüzde 22 hisseye sahipti. Bu hisse, şirketin Eylül 2020 halka arzı sırasında yaklaşık 316 milyon dolar değerindeydi. Angermayer’ın diğer kamu yatırımları kripto para birimlerinden esrarlara kadar uzanıyor . 

Hardorp, genel olarak, re:Mind’in faaliyetlerinin üçte biri yeni tedavilere (psychedelics gibi), üçte biri beyin bilgisayar arayüzlerine ve üçte biri teknolojiye odaklandığını söylüyor. Ksana Health bu üçüncü kategoriye tam olarak uyuyor. 

Allen, şirketin Beacon Health ile pilot programa ek olarak Vira programının klinik denemelerini planladığını söyledi. Ancak Hardorp, şu ana kadar Vira ile ilgili klinik çalışmaların eksikliğinin onu duraklatmadığını belirtti. EARS platformunun gücünü, Ksana Health’in platformunun gerçek dünyada uygulanabilir olduğuna dair bir işaret olarak alıyor. 

“Gerçekten aynı teknoloji olduğundan eminiz. İsterseniz Vira ürünü, mevcut teknoloji ve algoritmalar için gerçekten yeni bir ön uç” diyor. 

Şu anda, Vira platformu ticari olarak mevcut değil, ancak Allen 2022’nin ilk çeyreğinde bir lansman bekliyor. 

 

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir