Commsor, herkes için topluluk araçları oluşturmak için Meetsy’yi satın aldı

Commsor, herkes için topluluk araçları oluşturmak için Meetsy’yi satın aldı_60c793d93d7f9.jpeg
Daha Fazla Göster
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Commsor’un kurucu ortağı ve CEO’su Mac Reddin, 1:1 Video tanıtımları için bir pazar olan Lunch Club’da şirketinin 16 milyon dolarlık A serisi için ilk profesyonel yatırımcıyla tanıştı. Kendisini topluluk yöneticileri için bir işletim sistemi olarak gören Commsor, daha sonra benzer endüstrilerdeki insanları ilgi çekici, çevrimiçi bir ortamda eşleştirmenin yararını ilk elden yaşadı.

Bu nedenle, aylar sonra, Commsor’un topluluklar içinde özel ağa odaklanan teknoloji yığınına bir şirket eklemesi oldukça uygun. Commsor , topluluklardaki insanların birbirleriyle yaratıcı ve kendiliğinden konuşmaları kolaylaştırmasına yardımcı olan bir başlangıç olan Meetsy’yi topladı. Tamamen önyüklenmiş bir işletme olan Meetsy, Bradley Tramer tarafından kuruldu ve açıklanmayan bir fiyata satıldı.

Commsor, topluluk yöneticilerinin bütçeyi boşa harcamadıklarını ve çalışmalarının gerçek, değerli sonuçlara bağlı olduğunu kanıtlamalarına yardımcı olan çözüm olmak için aylar önce başlattı. Commsor, “işte [topluluk platformu adınızı buraya ekleyin] kullanan üç Google Mühendisi. belki de Google’a yaklaşmanın ve bir işletme sözleşmesi isteyip istemediklerini sormanın zamanı gelmiştir.”

Satın alma ile Commsor’un hırsı biraz genişliyor gibi görünüyor. Bir topluluğun bir iş için dışa doğru değerli olması için, içe doğru sağlıklı olması gerekir. Üyeler bağlantı kurmalı, riff yapmalı ve onları ilk etapta oraya yerleştiren ortak ilgiyi tartışma şansına sahip olmalıdır. Meetsy, çalışanları çalışanlarla, mezun programlarıyla ve portföy şirketlerinin birbirleriyle bağlantı kurmasını isteyen risk kapitalistleriyle eşleştirerek şirketler içinde çalışır.

“Commsor, topluluğun iş değerini kanıtlamanıza yardımcı olursa ve Meetsy daha iyi bir topluluk oluşturmanıza yardımcı olursa, bu ikisi birlikte daha da büyük bir etkiye dönüşür.”

Amerika Birleşik Devletleri’ndeki artan aşılama oranları, kişisel etkileşimler için musluğu açabilse bile, birçoğu, özellikle dağıtılmış ekiplerle etkileşimler için sanal bir bileşen olmaya devam edeceğini düşünüyor. Elbette, süper bağlayıcı uygulamaların dalgası, uzaktan çalışma daha derin kökler kazandıkça daha da büyüdü. Söz konusu Öğle Yemeği kulübü en son 100 milyon dolar olarak değerlendirildi, Workvivo 16 milyon dolarlık finansman sağladı ve Gatheround geçen ay 3.5 milyon dolarlık tohum turunaçıktı .

Reddin,” her sanal etkinlik aracında bir çeşit ağın nasıl inşa edildiğini gördüm, ancak genellikle ‘aptal ağ’ olarak düşündüğüm şey ” dedi. Birkaç dakika boyunca rastgele insanları bir araya getirmek ve daha sonra tekrarlamak için karıştırmak için ortak bir “hızlı buluşma” stratejisine işaret ediyor.

Meetsy, sağlam bir eşleştirme sistemi geliştirdiğini, böylece bir topluluk yöneticisinin gelip insanları kendi seçtikleri niteliklere göre tanımlayabileceğini söyledi. Sonra ne maçlar, ne kadar yönergelere göre maç kuralları doldurmak mümkün değil. Örneğin, meetsy, fintech Vc’lerin yalnızca gelecekteki bir yatırımı teşvik etmek için fintech girişimleriyle buluştuğundan veya çalışanların yalnızca çapraz işbirliğini teşvik etmek için mevcut ekiplerinin dışındaki çalışanlar olmadan buluşabileceğinden emin olabilir.

Reddin,” bu şekilde sadece iki kayayı bir araya getirmek ve kıvılcımların uçmasını ummak değil ” dedi.

İki şirket mevcut marka altında var olmaya devam edecek, ancak Meetsy kullanıcıları Commsor’da indirim alabilir veya gelecekteki paketleme özelliklerinden yararlanabilir. Meetsy her zaman kullanmakta özgürdü, ancak gelecekte beyaz etiketleme yetenekleri veya şirketlerin belirli bir topluluk üyesi ölçeğine ulaştıklarında ödeme yapmalarını gerektiren bir seviye sistemi gibi yeni ücretli özellikleri deneyecek.

Meetsy’nin kurucusu Tramer, araçları Commsor ile birleştirmenin topluluk yöneticilerinin “ölçekte anlamlı bir bağlantı kurmasına ve bu bağlantıların etkisini ölçmesine yardımcı olacağını ” söyledi.”

” 5 yıl içinde, ‘küratörlüğünde tanıtımları’ etkinlikler ve forumların yanı sıra topluluk katılımının temel bir ayağı olarak görüyorum ” dedi.

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir