Cruise, elektrikli, otonom satın almak için $5B kredi limitini güvence altına aldı GM’DEN Cruise Origin araçları

Cruise, elektrikli, otonom satın almak için $5B kredi limitini güvence altına aldı
GM’DEN Cruise Origin araçları_60c8c25d9226d.png
Daha Fazla Göster
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

GM’NİN kendi kendini süren yan kuruluşu Cruise, montaj hattından çıkmaya başladıklarında yüzlerce amaca yönelik elektrikli ve otonom kökenli araç için ödeme yapmak üzere otomobil üreticisinin finansal kolundan 5 milyar dolarlık bir kredi hattına dokundu.

GM Financial tarafından sağlanan krediye erişim, cruise’un “total war chest” i ticarileştirmeye hazırlanırken 10 milyar dolardan fazlaya itecek, CEO Dan Ammann Salı günü bir blog yazısında yazdı.

İlk olarak Ocak 2020’de tanıtılan Cruise Origin’in ön üretimi, GM’in Fabrika sıfır montaj tesisinde başladı. Fabrika sıfır yeniden adlandırılmış ve yenilenmiş Detroit-Hamtramck montaj tesisidir. Geçen yıl GM, tamamen elektrikli kamyon ve Suv’ların yanı sıra Cruise Origin üretmek için fabrikaya 2.2 milyar dolar yatırım yapmayı planladığını açıkladı. Otomobil üreticisi, o sırada tedarikçi takımlarına ve yeni elektrikli kamyonların piyasaya sürülmesiyle ilgili diğer projelere 800 milyon dolar daha yatırım yapacağını söyledi. Detroit-Hamtramck, GM’in ilk tamamen özel elektrikli araç montaj tesisi olacak. GM’YE göre, tesis tamamen faaliyete geçtiğinde 2.200’den fazla iş yaratacak.

Ana şirket GM ve yatırımcı Honda ile çok yıllı bir işbirliğinin ürünü olan Origin, bir ridesharing hizmeti için tasarlanmıştır. Mekik benzeri araçta direksiyon simidi veya pedal yoktur ve otoyol hızlarında seyahat etmek için tasarlanmıştır. İç mekan, bir gezginin bazı trenlerde bulabileceğine benzer şekilde, birbirine bakan koltuklarla geniştir.

100 üretim öncesi Cruise Origins’in ilk çalışması yaz boyunca toplanacak ve GM’in Milford proving grounds’unda test edilecek. Cruise Origin’in ticari üretiminin 2023 yılında başlaması bekleniyor.

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir