Dolandırıcılık koruma başlangıcı nSure AI, tohumda 6.8 milyon dolar artırdı fon

Dolandırıcılık koruma başlangıcı nSure AI, tohumda 6.8 milyon dolar artırdı
fon_60c793d1643c5.jpeg
Daha Fazla Göster
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dolandırıcılık koruma başlangıcı nSure AI, Disruptiveaı, Phoenix Insurance , AXA destekli girişim üreticisi Kamet, Moneta Seeds ve özel yatırımcılar tarafından yönetilen tohum finansmanında 6.8 milyon dolar topladı.

Bu tur, şirketin nSure AI’NIN “türünün ilk örneği” dolandırıcılık koruma platformuna güç veren öngörücü AI ve makine öğrenme algoritmalarını güçlendirmesine yardımcı olacak. Bu turdan önce, şirket Mart 2019’da kamet’ten 550.000 $ ‘ lık tohum öncesi fon aldı.

Şu anda 16 çalışanı olan Tel Aviv merkezli girişim, elektronik hediye kartları, Uçak Biletleri, yazılım ve oyunlar gibi yüksek riskli dijital ürünler için dolandırıcılık tespiti sağlıyor. Çoğu dolandırıcılık tespit aracı, hangi satın alımların onaylanacağına ve reddedileceğine karar vermek için her çevrimiçi işlemi analiz ederken, nSure AI risk motoru, hileli işlemleri doğru bir şekilde tanımlamak için derin öğrenme tekniklerinden yararlanır.

sigorta şirketi AXA tarafından desteklenen nSure AI, %80’lik bir endüstri ortalamasına kıyasla, satın alımlar için ortalama %98’lik bir onay derecesine sahip olduğunu ve perakendecilerin azalan meşru müşteriler tarafından kaybedilen gelirde yılda yaklaşık 100 milyar dolar geri kazanmalarını sağladığını söyledi. Şirket, teknolojisine o kadar güveniyor ki, platform tarafından izin verilen herhangi bir hileli işlem için sorumluluk kabul edecek.

nSure AI’NİN kurucuları Alex Zeltcer ve Ziv Isaiah, dijital varlık perakendecilerinin karşılaştığı benzersiz zorlukları yaşadıktan sonra şirketi kurdu. Çevrimiçi hediye kartı işlerinin ilk haftası, satışların %40’ının hileli olduğunu ve ters ibrazlara yol açtığını tespit etti. Kurucular, başka hiçbir dolandırıcılık tespit hizmeti ihtiyaçlarını karşılamadıktan sonra yüksek riskli dijital malların satışını desteklemek için kendi platformlarını geliştirmeye başladılar.

Kurucu ortak ve CEO Alex Zeltcer, yatırımın “işin bir parçası olarak sahtekarlığı kabul etmeden daha yüksek riskli dijital ürünler satmaktan emin olabilecek binlerce yeni tüccarı kaydetmemizi sağladığını” söyledi.”

şu anda her ay milyonlarca işlemi izleyen ve yöneten nSure AI, 2019’da yayınlandığından bu yana 1 milyar dolara yakın hacmi onayladı.

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir