Edge computing startup Macrometa, 20 milyon dolarlık A serisi LED’i aldı Pelion Girişim Ortakları

Edge computing startup Macrometa, 20 milyon dolarlık A serisi LED’i aldı
Pelion Girişim Ortakları_60c8b483a557a.jpeg
Daha Fazla Göster
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Macrometa, kenarı bulut ve küresel Veri ağı için uygulama geliştiriciler, duyurdu bugün sahip yükseltilmiş bir $20 milyon Serisi A. raund led tarafından Pelion Venture Partnersile katılım dönen yatırımcılar DNX Ventures (bu Japonya ve ABD odaklı girişim Fonu led Macrometa tohumu yuvarlak), Benhamou Global Ventures (BGV), Partech Ortakları, Fusion Fonu, Sway Girişimler ve Shasta Ventures.

Bulgaristan ve Hindistan’da faaliyet gösteren Palo Alto’da bulunan başlangıç, a serisini özellik geliştirme, daha fazla kurumsal müşteri edinme ve içerik dağıtım ağları (CDN), bulut ve telekom sağlayıcıları ile entegrasyon konusunda kullanmayı planlıyor. Amerika Birleşik Devletleri, Doğu Avrupa ve Hindistan’daki mühendislik ve ürün geliştirme merkezleri için işe alınacak ve Ukrayna, Portekiz, Yunanistan, Meksika ve Arjantin’de yeni merkezler ekleyecektir.

Şirketin son finansman turu, 7 milyon dolarlık bir tohum, sadece sekiz ay önce açıklandı. A serisi, 2017 yılında kurulduğundan bu yana macrometa’nın toplamını 29 milyon dolara çıkardı.

Yeni turun bir parçası olarak Macrometa, Pelion genel ortağı Chris Cooper’ı yönetmen olarak ve pelion kıdemli ortağı Zain Rizavi ve DNX Ventures Müdürü Eva Nahari’yi Yönetim Kurulu gözlemcisi olarak ekleyerek Yönetim Kurulunu genişletti.

Macrometa’nın küresel Veri ağı, küresel olarak dağıtılmış bir noSQL veritabanını ve düşük gecikmeli bir akış veri işleme motorunu birleştirerek, web ve bulut geliştirmelerinin veri ağırlıklı, gerçek zamanlı bulut uygulamalarını çalıştırmasını ve ölçeklendirmesini sağlar. Ağ, geliştiricilerin, hangisinin son kullanıcıya en yakın olduğuna bağlı olarak, dünyanın dört bir yanındaki 175 varlık noktası (POP) veya kenar bölgelerinde aynı anda uygulamaları çalıştırmasına izin verir. Macrometa, dizüstü bilgisayarlardaki veya telefonlardaki kullanıcılar için edge cloud’a ve arkasına ortalama gidiş dönüş süresinin (RTT) dünya çapında 50 milisaniyeden az veya dyanmodb, MongoDB veya Firebase gibi bulut platformlarından 50x ila 100x daha hızlı olduğunu iddia ediyor.

A photo of Macrometa co-founder and CEO Chetan Venkatesh

Macrometa kurucu ortağı ve CEO’su Chetan Venkatesh

Kurucu ortağı ve CEO’su Chetan Venkatesh, Techcrunch’a verdiği demeçte, geçen yılki tohum turundan bu yana, şirketin özellikle büyük küresel işletmeler ve web ölçekli oyuncular arasında müşteri kazanımını hızlandırdığını söyledi. Macrometa ayrıca self servis platformunu, sunucusuz veritabanını, pub/sug, olay işleme ve durum bilgisi hesaplama çalışma zamanını ücretsiz olarak deneyebilen geliştiricilere de sundu.

Macrometa geçtiğimiz günlerde, Sunucusuz uygulama platformu olan Workers’da yeni uygulamalar geliştiren geliştiriciler için Cloudflare ile ortaklık kuran iki dağıtılmış veri şirketinden biri (diğeri Fauna) oldu. Venkatesh, Macrometa ve Cloudflare çalışanlarının kombinasyonunun, veri odaklı Apı’lerin ve web servislerinin genel buluta kıyasla performans ve daha düşük gecikme süresinde 50x ila 100x daha hızlı olmasını sağladığını söyledi.

 

Venkatesh, covıd-19 pandemisinin Macrometa’nın işini önemli ölçüde hızlandırdığını, çünkü kurumsal ve web ölçekli müşterilerinin uzaktan çalışmanın yarattığı öngörülemeyen veri trafiği modellerini ele almaları gerektiğini söyledi. Pandemik aynı zamanda” bulutun benimsenmesi ve tüketiminde birkaç laik ve kalıcı değişime yol açtı ” diye ekledi ve insanların alışveriş yapma, medya, içerik ve eğlence tüketme şeklini değiştirdi. Bu,” uygulama altyapısı taleplerinin dinamik patlamalarını güvenli bir şekilde ele alma ihtiyacını katlanarak artırdı ” dedi.

Kurumsal müşterilerin Macrometa’yı nasıl kullandıklarına bir örnek, gerçek zamanlı öneriler, kenarda bölgeselleştirilmiş arama ve yerel veriler de dahil olmak üzere alışveriş yapanlara daha fazla veri ve AI tabanlı kişiselleştirme sağlamak için altyapısını mevcut CDN ve bulut arka uçlarıyla uygulayan e-ticaret sağlayıcılarıdır.veri ve gizlilik düzenlemelerine uymak için coğrafi eskrim.

Macrometa’nın SaaS istemcilerinden bazıları, küresel veri ağını, kullanımdaki dalgalanmaları ele almak ve bölgesel veri merkezlerinde veri ve API sonuçlarının bölgesel kopyalarını tutmak için küresel bir veri önbelleği olarak kullanır. Venkatesh, birkaç büyük telekom operatörünün Splunk, Tıbco ve Apache Kafka gibi eski veri alım platformlarının yerini almak için Macrometa’nın veri akışı alımını ve karmaşık olay işleme platformunu kullandığını da sözlerine ekledi.

Pelion Venture Partners’ın genel ortağı Chris Cooper yaptığı açıklamada, ” bir sonraki bilgi işlem aşamasının uç noktaya odaklanacağına ve sonuçta bulut iş yüklerini son kullanıcıya yaklaştıracağına inanıyoruz. Giderek daha fazla iş yükü merkezi bir bulut modelinden uzaklaştıkça, Macrometa, küresel olarak hem geliştiriciler hem de işletmeler için veri ağırlıklı ve hesaplama yoğun iş yüklerini çalıştırmak için fiili kenar sağlayıcısı haline geliyor.”

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir