Edtech yatırımcıları SaaS rehberliğine akın ediyor danışmanlar

Edtech yatırımcıları SaaS rehberliğine akın ediyor
danışmanlar_60c932d59d0bf.jpeg
Daha Fazla Göster
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Uluslararası öğrencilerin yurtdışında eğitim fırsatları bulmalarına yardımcı olan bir girişim olan ApplyBoard , bugün bir yıldan biraz fazla bir sürede değerlemesini neredeyse iki katına çıkardığını açıkladı. Ontario merkezli şirket, Ontario öğretmen emeklilik planı Kurulu tarafından yönetilen 300 milyon dolarlık bir D Serisi turu yükselttikten sonra şu anda yaklaşık 3.2 milyar dolar değerinde.

Öğrencilerin eğitim deneyimlerinden daha fazla değer elde edebilmeleri için kurumsal bürokraside gezinmelerine yardımcı olan girişimler, sanal kişiselleştirilmiş öğrenme için tüketici talebi arttıkça yatırımcılar için artan bir odak noktası haline gelebilir.

ApplyBoard, kolejler ve üniversitelerle gelir paylaşımı anlaşmalarından para kazanır. Bir öğrenci hizmetlerini kullandıktan sonra bir üniversiteye devam ederse, ApplyBoard öğrenim ücretinin bir kısmını alır. Bu arada, öğrencilerin okulları aramasına ve başvurmasına yardımcı olan hizmetin kullanımı ücretsizdir.

Kurucu ortak ve CEO Martin Basiri, gelirle ilgili ayrıntıları paylaşmadı, ancak şirketinin 2021’de satışlarını yıllık %400 oranında artırdığını doğruladı. Bağlam için, 2019’daki satışlar 300 milyon dolara ulaştı, bu da Applyboard’un bu yıl satışlarda en az 1.2 milyar dolar kazandığı anlamına geliyor.

Bu rakamlar geçen yılki hakim edtech anlatısını ihlal ediyor: daha yüksek ed öldü! Öğrenciler artık üniversiteye gitmek istemiyor. Geri gap yıl getirmek, ama kalıcı olsun!

Bunun yerine, bu şirket, özellikle içerik tekliflerinin ötesine ve arka uç pazarlama desteğine bakarsanız, üniversite teknoloji yığınının varsayıldığından daha karlı olduğunu kanıtlıyor.

Benim düşüncem: öğrencilerin kurumsal bürokraside gezinmelerine yardımcı olan girişimler, eğitim deneyimlerinden daha fazla değer elde edebilmeleri için, sanal kişiselleştirilmiş öğrenme için tüketici talebi arttıkça yatırımcılar için artan bir odak noktası haline gelebilir.

“Öğrenciler sorunsuz ve acısız bir başvuru süreci istiyor”

Applyboard’un son bağış toplama çabaları, bugüne kadar hizmet verdiği yaklaşık 200.000 öğrenci için etkili bir şekilde teknoloji meraklısı bir rehber öğretmen olma stratejisine ışık tuttu.

Şirket, dünyanın en büyük kar amacı gütmeyen eğitim Test ve değerlendirme kuruluşunun girişim kolu olan bir ortak olan eğitim test hizmetleri (ETS) strateji Sermayesi’ni getirmek için Eylül ayında 55 milyon dolarlık bir uzatma turu yaptı. ETS, TOEFL İngilizce yeterlilik testini ve gre lisansüstü kabul testini yönetmeye yardımcı olur.

Buradaki sinerji, Applyboard’un, kabul ve göçmen memurlarının uluslararası öğrencilerin dünyadaki kolejlere başvurmaları gereken belgeleri doğrulamasına yardımcı olan bir hizmet olan Applyproof’u başlatmasına neden oldu. Bugünün finansman etkinliği de benzer şekilde stratejik bir yatırımcı olan Ontario öğretmen Emeklilik planını getiriyor.

Basiri,” pandemi sonrası talep yüksek olmaya devam ediyor ve yurtdışında okumak isteyen öğrencilerden güçlü ve bastırılmış bir talep görmeye devam ediyoruz ” dedi. “Öğrenciler sorunsuz ve ağrısız bir başvuru süreci istiyor ve bilinçli bir karar vermek için ihtiyaç duydukları tüm bilgilere sahip olabiliyorlar.”

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir