Ekonomi yeniden açıldıkça, girişimler benzersiz bir şekilde konumlandırılıyor yetenek işe

Ekonomi yeniden açıldıkça, girişimler benzersiz bir şekilde konumlandırılıyor
yetenek işe_60c8d048e382b.jpeg
Daha Fazla Göster
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ekipler oluşturan yüksek büyüme kurucuları için 4 hususlar

İşverenler ve çalışanlar arasında işin doğası konusunda geniş çaplı bir yeniden görüşmenin ortasındayız ve hiç kimse yetenekli teknoloji uzmanlarından daha fazla kaldıraca sahip değil — birçoğu mevcut işlerinden mahrum hissediyor.

İkinci çeyrekte çoğunlukla daha büyük kuruluşlarda çalışan teknoloji profesyonellerini sorgulayan 2021 Teknoloji Uzmanı duyarlılık Raporumuz, %48 teknoloji profesyonellerinin bu yıl değişen şirketlere ilgi duyduğunu, 2020’nin dördüncü çeyreğinde %40’tan ve geçen yılın ikinci çeyreğinde %32’den büyük bir sıçrama olduğunu gösteriyor.

Bu, yetenek avında başlangıç kurucuları için alışılmadık bir fırsat yaratan eşsiz bir an.

Hızlı büyüyen başlangıçların birçok avantajı vardır. Daha büyük şirketlerin geçmişin ofis ortamını yeniden yaratmaya çalışması daha muhtemel olabilir-özellikle de kiralanan alan ve gevşemesi zor olacak yapılı bir ortam varsa. Girişimler genellikle geleneksel değildir ve ekonomi yeniden açıldığında birçok teknoloji uzmanının istediği hibrit çalışma ortamlarını oluşturmak için tepki verebilir.

Tüm girişimler kesinlikle yıkıcı olmaya odaklanmasa da, müşterilerine gerçekten yeni bir şey vermek için genellikle en son teknolojiye ve süreçlere güveniyorlar. Birçoğu kendi endüstrisindeki modeli değiştirmeye çalışıyor. Bu nedenle, tanım gereği, genellikle teknoloji profesyonelleri için daha çekici olabilecek gerçekten ilginç bir misyona veya amaca sahiptirler.

Ekonominin canlandığı gibi teknoloji yeteneklerinin göçü yıkıcı olacak ve aynı zamanda başlangıç güçlerine de oynayabilecektir. Teknoloji yetenekleri pazarı zaten güçlü: Mayıs ayında yayınlanan son teknoloji işleri raporumuza göre, teknoloji işe alımları Kasım ayından bu yana her ay arttı. Büyük veri mühendisleri, geliştiriciler, iş analistleri ve Benzerleri kırmızı-sıcak talep görüyor ve teknolojideki işsizlik yüzde 2,4’e karşı yüzde 5,5’in biraz üzerinde. genel olarak ekonomide % yüzde.

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir