Elisity, AI siber güvenliğini ölçeklendirmek için 26 milyon dolarlık a serisini yükseltti platform

Elisity, AI siber güvenliğini ölçeklendirmek için 26 milyon dolarlık a serisini yükseltti
platform_60c8de4c14690.jpeg
Daha Fazla Göster
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Davranış tabanlı kurumsal siber güvenlik sağlayan kendine özgü bir yenilikçi olan Elisity, A serisi fonlamada 26 milyon dolar topladı.

Finansman turu, Panaseer de dahil olmak üzere bir dizi siber güvenlik girişimine yatırım yapan iki Bear Capital ve AllegisCyber Capital tarafından yönetildi ve önceki tohum yatırımcısı Atlantic Bridge de katıldı.

Cisco, Qualys ve Viptela’dan endüstri gazileri tarafından yönetilen Elisity, finansmanın, varlıkların ve insanların kurumsal sınırların ötesinde nasıl bağlandığını anlamak için yeterince akıllı olan tek platform olduğunu iddia ettiği bulut tabanlı bilişsel güven platformu için artan kurumsal talebi karşılamasına yardımcı olacağını söylüyor.

Platform, kuruluşların eski erişim yaklaşımlarından sıfır güvene, sıkı erişim kontrollerini sürdürmeye ve tüm dijital ayak izlerinde varsayılan olarak kimseye — hatta çalışanlara — güvenmemeye dayanan bir güvenlik modeline geçiş yapmasına yardımcı olmayı amaçlamaktadır. Bu, kuruluşların bugün çoğu şirketin VLAN, IP ve MAC adresleri ve Vpn’ler gibi fiziksel konum veya düşük seviyeli ağ yapılarına dayanan güvenlik ve politikalara güvenmeye devam ettiğini belirten şirkete göre, kuruluşların ‘her yerden çalışma’ modelini benimsemelerini sağlar .

Şirket, bilişsel güvenin, nerede çalışırlarsa çalışsınlar, nesnelerin interneti (IoT) ve operasyonel teknoloji (OT) dahil olmak üzere insanların, uygulamaların ve cihazların benzersiz tanımını ve bağlamını analiz edebileceğini iddia ediyor. Şirket, yapay zeka odaklı davranışsal zekasıyla platformun riski sürekli olarak değerlendirebileceğini ve erişim, bağlantı ve koruma politikalarını anında optimize edebileceğini söylüyor.

Two Bear Capital’in kurucusu ve yönetici ortağı Mike Goguen,” cıso’lar, uzaktan çalışmaya geçiş, bulut tabanlı hizmetlere (ve genellikle çok bulutluya) güvenme ve BT/OT ağlarının yakınsamasının neden olduğu giderek artan saldırı yüzeyleriyle karşı karşıya ” dedi . “Elisity, tüm bu sorunları sadece sıfır güven modelini değil, aynı zamanda her etkileşimin sınırında ve davranışsal bağlamında da ele alıyor. CEO James Winebrenner ve ekibi ile kurumsal güvenliğe yönelik devrimci yaklaşımlarının kapsamını genişletirken işbirliği yapmaktan heyecan duyuyoruz.”

2018 yılında kurulan Elisity — rakipleri Vectra AI ve Lastline gibiaynı yıl Ağustos ayında Atlantic Bridge liderliğindeki 7.5 milyon dolarlık bir tohum turunu kapattı. Tohum turu ile Elisity, platformun lansmanından önce rampa yapmak için mühendislik, satış ve pazarlama ekiplerini ölçeklendirmeye başladı. 

Şimdi, birçok kuruluş hibrit bir çalışma modeline geçtiğinde ve dağıtılmış işgücünü güvence altına almalarına yardımcı olacak araçları ararken ortaya çıkan artan kurumsal talebi karşılamak için ölçeklendirmeye çalışıyor. 

Winebrenner,” güvenlik çevresi artık ağ olmadığında, işletmelerin sıkı ağ yapılarından güvenli erişimin temeli olarak kimliğe ve içeriğe geçerek insanlarını ve varlıklarını bağlama ve koruma şeklini geliştirmek için inanılmaz bir fırsat görüyoruz ” dedi. 

“Elisity ile müşteriler, işletmelerin genellikle karşılaştığı karmaşıklığı, maliyeti ve uzun süren zaman çizelgesini ortadan kaldırabilir. Yeni bir müşteriyi aylar veya yıllar yerine 45 dakika gibi kısa bir sürede, kimlik tabanlı bir erişim politikasına taşıyabilir ve mevcut kimlik sağlayıcılarını ve ağ altyapısı yatırımlarını koparmak ve değiştirmek zorunda kalmadan zaman içinde bulut ve on-Prem[İMKB] ayak izlerine genişletebiliriz. Bunu, çalışanlar için verimlilik ile ağ güvenliği duruşu arasında bir uzlaşma yapmadan yapıyoruz.”

Kaliforniya’da bulunan Elisity, şu anda yaklaşık 30 çalışanı istihdam etmektedir. Ancak , şu anda liderlik ekibindeveya yönetim kurulunda kadın yok. 

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir