Gillmor Çetesi: Deja Vu

Gillmor Çetesi: Deja Vu_60c68f939839a.jpeg
Daha Fazla Göster
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Çete ya da bir alt küme, normal bir gösteriden daha iyi bir üçte daha uzun bir kulüp binası yaptı. Sadece ses yapısı, ironi ve kötü davranışlar arasında ayrım yapan görsel ipuçlarından yoksundu, ancak aksi takdirde rahat değilse tanıdık geldi. Ne hakkında konuştuğumuzu hatırlamıyorum, sadece fikirlerim hakkında normalden biraz daha empatik görünüyordum. Toplantıyı kaydettik, ki bu da ne olduğuna yakın. Aslında bir gösteri değil, politikasız bir siyasi platformun mitingi. Birkaç arkadaş katıldı, birkaç dinleyici içeri ve dışarı sürüklendi. Genel olarak, beklediğim şey hakkında.

Ertesi gün, başkalarının tepkilerini almak için aradım. Ayrıca beklediğim şey hakkında. O akşam, birisi 22.000 dinleyiciye ulaşan bir Twitter Spaces etkinliğine ev sahipliği yaptı. Konu kripto idi. Festivalin ilk öğleden sonra Woodstock’taki sahnenin altında dolaştığımı hatırlıyorum. Çitler yıkıldı, konser serbest ilan edildi ve kalabalıklar inşa etmeye başladı. Büyük bir şeyin hissi havayı doldurdu, ama daha çok tepenin tepesinde toplanan fırtına bulutları ile ilgilendim. Bir noktada Gök gürültüsü içeri girmeye başladığında, ayrıldım ve 40 mil uzaklıktaki Woodstock kasabasının güvenliğine geri döndüm.

Yarı zamanlı olarak Woodstock’ta büyüdüm, diğer kısmı Greenwich Village’daki babamın dairesinde. Hatırladığım kadarıyla, mutfaktaki sehpanın etrafındaki konuşma, günün meseleleri, zamanın müziği ve medyası, boşanma ile işaretlenmiş bir ailenin kalıpları, liberalizm ve yaşın masa etrafında durmasıyla çok az ilgisi olduğu anahtar kavramıyla ilgiliydi. Step ve half brothers’ın çok kuşaklı patchwork’unda ve hem Village hem de Woodstock’ta, 60’lı yıllarda ve bu güne kadar yakından meşgul olan sanatçıların, müzisyenlerin ve film yapımcılarının sürekli bir akışında, herhangi bir konuyu veya duyguyu duyabildiğimi ve dinleyebildiğimi her zaman hissettim. Demek istediğim, kulüp Binası ve Twitter ve düzleştirilmiş bir niyet ve görüş hiyerarşisi hayatımda bir sabittir, üstesinden gelinmesi gereken yeni bir özgürlük veya sorun değildir. Bu benim için eski bir normal.

Çetenin bu baskısında, Amazon’un kaldırım ağı ağı konusu ortaya çıkıyor. Şu kadarını söyleyebilirim ki, güvenlik üzerinde etkileri vardır. Pandemide ölçeği dünya ekonomisinin önemli bir yüzdesini yakalayan bir şirket, müşterilerinin geniş bant internet erişimini diğer Amazon müşterileriyle paylaşan bir hizmet sunduğunda ne olur? Bu plana hayır, iyi, nefes kesen söylemeyerek kabul etti sonra tarih vazgeçmesi sağlama potansiyeli kibir. Algoritmanın bant genişliği sınırınızın çok küçük bir bölümünü kullandığını ve ağa erişiminizi veya abonelik fiyatınızı etkilemeyeceğini unutmayın. Bir şekilde, bu kepçenin gerçekte olduğundan daha Makyavelist görünmesini sağlar. Ancak, böyle bir ağ ağının sadece bant genişliğine değil, aynı zamanda sizin ve mahalledeki herkesin onunla yaptığı şeylere de potansiyel erişim sağladığı varsayımı daha da belirgindir. Nereye gidersen git, gerçekten oradasın. Ya da mahalle gider.

Şimdilik, çitler yeni Woodstock’ta. Washington pastayı kesmek için geliyor ve çerez sonrası ve gizlilik v. ekonominin yeni kuralları tartışılıyor. Apple, analitiği yönlendiren açık ve tıklama oranlarına erişimi kırarak haber bültenine ve mantık yaratıcısı ekonomisine meydan okuyor. İzleme pikselleri artık tıklamalar oluşturulduğunda tetiklenmek yerine görüntüleme işleminin başlangıcından önce toplu olarak açılacaktır. Bu kullanıcı tercihi göstergelerini izlemek için Substack ve Revue araçları, tercihler hakkında bilgi almak için doğrudan itirazlarla değiştirilmelidir; bu, kullanıcı tarafından sağlanan verilere kıyasla abone maliyeti açısından bir tür at ticareti önermektedir. Bu arada, Gang newsletter feed’in yeni abonelerini çok takdir ediyorum, ancak Substack’ten Revue’a geçtik ve insanların neden boş bir akışa abone olduklarını bilmiyoruz. Bunu düşünmeye gel, sessizliğin sesi buna değer olabilir.

Profesör Corey’nin dediği gibi, ” Hayır, Hayır, gerçekten ciddiyim.” Söylenenler işlemin en önemli parçası olmayabilir. Bunun yerine, güvenin nasıl kurulduğu ve sürdürüldüğü temel bir değerdir. Haber bülteninin önerisi, açık mesajlar ya da abone olunan ilişkinin doğası gereği zaten anlaşılmış olan endişeler ya da tutumlar için harcanan boşa harcanan zamandan kaçınmak olsun, kovalamaya devam etmektir. Yaratıcı üretimin maliyeti sıfıra yaklaştıkça, tüm bu yeni seslerin güvenilirliğini ve faydasını değerlendirmek için araçlara ihtiyaç vardır. Dergilerin ve yayıncıların bir tarama süreci sağladığı yerlerde, şimdi güveni ölçmek için metodoloji iş açısından kritik hale geliyor. Kaç kişi hala neyin önemli olduğunu izliyor ya da okuyor, ancak bu insanların kim olduğu ve retweet/sosyal kültür gibi birbirleriyle nasıl ilişki kurdukları daha fazla.

Buna benzer bir şey, konuşmanın dinleyicilerin sadece söylenenleri değil, aynı zamanda “sahnede ” başkaları tarafından nasıl emildiğini de değerlendirebileceği temsili bir demokratik süreç olduğu canlı ses ile devam ediyor.”Konuşmacılar arasındaki bu küçük keşif sinyalleri, izleyicilerin tepkisi ve acı verici bir şekilde odadan sessizce ayrılmaları ile güçlendiriliyor. Moderatör(ler) in bu tür yıpranmalara daha uygun konulara veya yeni konuşmacılara dönüşlerle hızlı bir şekilde yanıt verdiğini duyabilirsiniz, ancak toplu olarak bu Ayarlamalar “aboneler ” tarafından gelecekteki katılım için bir yol haritası oluşturur.” Bu yapıda, abonelik fiyat hakkında daha az ve grubun üreticilere ve konuşmacılara atfettiği güven hakkında daha fazla.

Woodstock’ta, düşen çitler, trafik sıkışıklığı ve kalp atışında yarım milyon nüfuslu bir şehir yaratmanın genel kaosu, organizatörler tarafından teşvik edilen eylemlerin sahneye ulaşamadığı zor bir yönetim durumu yarattı. Bunun yerine, the Lovin’ Spoonful’dan John Sebastian gibi sanatçılar (katılıyor ama performans göstermiyor), sadece kariyerlerini değil, aynı zamanda filmin ritmini ve dramasını da değiştiren ikonik performanslar için spot ışığına itildi. Joni Mitchell, menajeri tarafından Dick Cavett şovunda bir görünüm lehine olayı atlamaya ikna edildi, ancak zamanın erkek arkadaşı Graham Nash, CSN&Y’nin bir parçası olarak oradaydı ve Mitchell otel odasında otururken etkinlikle ilgili izlenimlerini aktardı. Sonuç olarak, CSNY tarafından kaydedildiği gibi yazdığı şarkı, grubun bir sonraki rekor Deja Vu’nun baş single’ı oldu ve filmin son kredilerinde oynadı.

“Biz stardust’uz … altın … bahçeye geri dönmeliyiz.”Joni Mitchell’in görünmez pikselleri, Woodstock Festivali olarak bilinen büyük ekonomik felaketin üzerine serpildi ve hit geçit töreninin zirvesini ve onunla birlikte tarihte hatırladığımız anı yakaladı. Altamont, suikastlar, pandemiler, Ohio’daki Nixon bombalaması yakında hippi trek aurasının yerini alacaktı, ama yine de Woodstock dediğimiz fikri kutluyoruz. Kriptolar doğru olabilir ve yarı saydam pikseller bastırılabilir, ancak yine de sabah Buğdaylarımda csny’nin parlayan armonilerini alacağım. 40 için hiçbir şey göstermeyeceğim, Bob.

gillmor Çetesi Bülteninden

__________________

Gillmor Çetesi-Frank Radice, Michael Markman, Keith Teare, Denis Pombriant, Brent Leary ve Steve Gillmor. 4 Haziran 2021 Cuma günü canlı olarak kaydedildi.

Yapımcı ve yönetmen Tina Chase gillmor @ tinagillmor

@ fradice, @ mickeleh, @ denispombriant, @kteare, @brentleary, @ stevegillmor, @gillmorgang

Yeni Gillmor Gang bültenine abone olun ve Telegram’da backchannel’e katılın.

Facebook’taki Facebook’taki gillmor Çetesi … ve işte Facebook’taki kardeş şovumuz G3.

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir