Google herkese çalışma alanı açar

Google herkese çalışma alanı açar_60c72a7950d98.jpeg
Daha Fazla Göster
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Google bugün, daha önce G Suite olarak bilinen (ve bir dizi yeni özelliğe sahip) bir hizmet olan Workspace’i, ücretsiz Google hesaplarındaki tüketiciler de dahil olmak üzere herkese açık hale getirdiğini duyurdu. Workspace’in temel felsefesi, kullanıcılar arasında daha derin bir işbirliği sağlamaktır. Zaten aşina olduğunuz aynı Google üretkenlik uygulamaları (Gmail, Takvim, Drive, dokümanlar, e-tablolar, slaytlar, buluşma, sohbet vb.) olarak düşünebilirsiniz.), ancak etrafında yeni bir sarıcı ve farklı uygulamalar arasında daha derin entegrasyonlar ile.

Çalışma alanlarından daha fazlasını isteyen bireysel kullanıcılar için, Google henüz ne kadar ödemek zorunda kalacağınızı söylemese de, yeni bir ücretli teklif de olacaktır. Bununla birlikte, kullanıcılarakıllı rezervasyon hizmetleri, profesyonel video toplantıları ve kişiselleştirilmiş e-posta pazarlaması da dahil olmak üzere “premium yeteneklere” erişebilecekler.” Muhtemelen bu yıl daha sonra bu konuda daha fazla şey duyacağız. Bu yeni ücretli teklif ABD, Kanada, Meksika, Avustralya, Brezilya ve Japonya’da “yakında” satışa sunulacak.

Tüketiciler bunu etkinleştirmek için klasik Hangouts deneyiminden (RIP) yeni Google Sohbet’e geçmek zorunda kalacaklar — ve bu güncellemeyle tüm kullanıcılar artık yeni Google Sohbet’e de erişebilecek. Şimdiye kadar, yalnızca ödeme yapan g Suite/Workspace kullanıcıları bu yeni Workspace kullanıcı deneyimine erişebildi.

Google Workspace’in Başkan Yardımcısı ve GM’Sİ Javier Soltero,” işbirliği işyerinde durmuyor — ürünlerimiz başından beri geniş katılım, paylaşım ve yardımseverlik için optimize edildi ” dedi. “Odak noktamız, tüketicilere, işçilere, öğretmenlere ve öğrencilere işbirliğine eşit bir yaklaşım sunarken, bu farklı kullanıcı alt kümelerinin iletişim ve işbirliğine kendi yaklaşımlarını benimsemelerine olanak tanıyan esneklik sağlamaktır.”

Resim Kredisi: Google

Etkinleştirildiğinde, kullanıcıların epeyce bir kullanıcı arabirimi değişiklikleri karşılaşacak. Örneğin, Sol ray, şimdi iOS ve Android’deki Gmail’in alt çubuğuna biraz benzeyecek, posta, Sohbet, buluşma ve boşluklar arasında geçiş yapma yeteneği ile (ki — Evet — kimsenin bunu gerçekten anladığından emin değilim, ama daha sonra bu konuda daha fazla). Sağ ray, Google Takvim, görevler ve Keep gibi özelliklere çeşitli eklentiler ve kısayollar getirmeye devam edecektir.

Birçok insan — özellikle de Gmail’in Gmail olmasını isteyen ve özel hayatlarındaki tüm bu işbirliği şeylerini umursamayanlar — bundan nefret edecektir. Ancak en azından şu an için, Hangouts’tan yeni Google Sohbetine geçmeyerek eski deneyimi koruyabilirsiniz. Ancak Google için bu, çalışma alanının açık olduğu yolu açıkça gösterir.

Resim Kredisi: Google

“Geçen yılın Ekim ayında geri, iletişim ve işbirliği ürün hattı ve iş bizim için çok önemli bazı güncellemeler ilan, ürün, etrafında gelecekteki yönünü ve gerçek bir fırsat olduğuna inandığımız temsil etmek için tasarlanmış Google Çalışma alanı etrafında daha az bireysel ürünlerinden oluşan bir ürün grubundan daha işin geleceği temsil eden deneyimleri entegre bir set olmak etrafında ve çevresinde,” Soltero bugünkü açıklama öncesinde basın açıklamasında açıkladı seçtiğimiz yeni marka ve kimlik ile başlıyor.

Ve sonra “boşluklar ” var.“Şimdiye kadar, Google Çalışma Alanı “odalar” adlı bir araca sahiptir.”Odalar artık boşluklardır. Nedenini tam olarak bilmiyorum, ancak Google, “Google Sohbet’teki oda deneyimini Google çalışma Alanı’ndaki kişileri, konuları ve projeleri düzenlemek için özel bir yere dönüştürdüğünü ” söylüyor.”

Söyleyebileceğim en iyi şey, ekiplerin yalnızca belirli bir konuyla ilgili konuşmalar yapamayacağı, aynı zamanda ilgili dosyaları ve yaklaşan görevleri düzenleyebileceği, hepsi de entegre bir Google Meet deneyimi ve dosyaları üzerinde çalışmaya doğrudan erişimi olan Slack benzeri kanallardır. Hepsi iyi ve iyi, ancak Google’ın neden adını değiştirme ihtiyacı duyduğundan emin değilim. Belki de Slack odalarını Google odalarıyla karıştırmanızı istemiyor. Ve buna Google Çalışma Alanı deniyor, sonuçta çalışma odası değil. 

Google, odalar/alanlar için yeni özelliklerin satır içi konu iş parçacığı, varlık göstergeleri, özel durumlar, etkileyici tepkiler ve katlanabilir bir görünüm içerdiğini söylüyor.

Hem ücretsiz hem de ücretli kullanıcılar, bu yılın ilerleyen saatlerinde piyasaya sürüldüklerinde bu yeni alanlara erişebilecekler.

Ama bekle, dahası var. Çok daha fazla. Google ayrıca bugün bir dizi yeni çalışma alanı özelliği sunuyor. Örneğin, Google Meet, “melez bir dünyada işbirliği eşitliğini” teşvik etmek için tasarlanmış bir refakatçi modu alıyor.” Buradaki fikir, fiziksel bir toplantı odasında bulunan ve uzak katılımcılarla etkileşime giren toplantı katılımcılarına, kişisel cihazlarında ekran paylaşımı, anketler, toplantı içi sohbet, el kaldırma ve Soru-Cevap canlı altyazıları gibi özellikleri kullanmak için eşlik eden bir deneyim sunmaktır. Refakatçi modunu kullanan her katılımcı kendi video döşemesini de alacaktır. Bu özellik Eylül ayında satışa sunulacak.

Resim Kredisi: Google

Ayrıca, toplantı sahiplerinin toplantı içi sohbetin kullanımını engellemesine ve bireysel katılımcıların sesini kapatmasına ve sesini açmasına izin vermek için uzaktan, toplantı odasına (veya hiç katılmayacağınızı) ve yeni moderasyon denetimlerine katılıp katılmayacağınızı seçmenize olanak tanıyan bir RSVP seçeneği de yenidir.

Güvenlik tarafında, Google bugün kullanıcıların kendi şifreleme anahtarlarını getirmelerine izin vereceğini de duyurdu. Şu anda, Google verilerinizi şifreler, ancak anahtarı sizin için yönetir. Güvenliğinizi güçlendirmek için, hizmete kendi anahtarlarınızı getirmek isteyebilirsiniz , bu nedenle Google şimdi bunu etkinleştirmek için Flowcrypt , Futurex, Thales ve Virtru gibi sağlayıcılarla ortaklık kurmuştur.

Google Ürün Yönetimi Direktörleri Karthik Lakshminarayanan ve Erika trautman,” istemci tarafı şifrelemeyle, müşteri verileri Google için çözülemezken, kullanıcılar Google’ın yerel web tabanlı işbirliğinden yararlanmaya, mobil cihazlardaki içeriğe erişmeye ve şifrelenmiş dosyaları harici olarak paylaşmaya devam edebilir ” diyor.bugünün duyurusunda.

Resim Kredisi: Google

Google ayrıca, yöneticilere dosyaların bir kuruluş içinde ve harici olarak nasıl paylaşılabileceği üzerinde kontrol sağlamak için Drive için güven kuralları da getiriyor. Ve gerçek Kimlik Avı tehditlerinden korunmak için (iç güvenlik kuruluşunuzun birkaç haftada bir gönderdiği sahte olanlar değil), Google artık yöneticilerin verilerinizi içeriden gelen tehditlere karşı korumaya yardımcı olmak için bugün bir kuruluş içindeki içeriğe sunduğu aynı Kimlik Avı korumalarını etkinleştirmesine izin veriyor.

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir