Google, işletmelerin Google çalışma alanlarını depolamasına izin verecek şifreleme anahtarları

Google, işletmelerin Google çalışma alanlarını depolamasına izin verecek
şifreleme anahtarları_60c72a809ee5c.jpeg
Daha Fazla Göster
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Google Dokümanlar sadece geçen yıl olduğu gibi her yerde olduğu gibi, onu kullanan sayısız işyeri tarafından sıklıkla göz ardı edilen büyük bir eleştiri, Google’ın-veya herhangi bir devlet kurumunun-bir şirketin dosyalarına erişmesine izin vererek uçtan uca şifrelenmemesidir. Ancak Google nihayet bu önemli şikayeti, müşterilerin kendi şifreleme anahtarlarını saklayarak verilerini korumalarına izin verecek bir dizi güncellemeyle ele alıyor.

Google Dokümanlar, slaytlar ve e-tablolar içeren şirketin kurumsal teklifi olan Google Workspace, bir şirketin verilerinin Google tarafından deşifre edilememesi için istemci tarafı şifrelemesi ekliyor.

Google Workspace’i kullanan şirketler şifreleme anahtarlarını şu an için dört ortaktan biriyle saklayabilir: Google’ın özellikleriyle uyumlu Flowcrypt, Futurex, Thales veya Virtru. Hareket, büyük ölçüde fikri mülkiyet ve hassas verilerin yoğun gizlilik ve uyumluluk kurallarına tabi olduğu finans, sağlık ve savunma gibi düzenlenmiş endüstrilere yöneliktir.

(Resim: Google / sağlanan)

Google Kurumsal Müşteriler-ev anahtar hizmeti, kendi inşa işyerleri şifreleme anahtarları doğrudan kontrol korumak için izin izin veren bir API detayları yayınlayacak sene sonra gerçek sihirli topraklar. Bu, eğer hükümet bu şirketin verilerini istiyorsa, ön kapılarını çalmaları gerektiği anlamına gelir — ve anahtar sahibine yasal bir taleple hizmet ederek arkadan gizlice girmezler.

Google, istemci tarafı şifreleme özelliğinin nasıl çalıştığına dair Teknik Ayrıntıları yayınladı ve önümüzdeki haftalarda beta olarak kullanıma sunulacak.

Kurumsal müşterilerine kendi şifreleme anahtarlarını kontrol eden teknoloji şirketleri son yıllarda artan bir trend olmuştur. Slack ve bulut Satıcısı Egnyte, kurumsal kullanıcılarının kendi şifreleme anahtarlarını depolamasına ve kendilerini gözetim döngüsünden etkili bir şekilde kesmesine izin vererek bu eğilimi artırdı. Ama Google var sürüklenen kendi ayakları üzerinde şifreleme için çok zaman var çalışmaya başlatılması için inşa alternatifleri bu fırında şifreleme yere kadar.

Google, yöneticilere farklı düzeylerde hassas dosyaların nasıl paylaşılabileceğine dair daha fazla ayrıntı vermek için dosyaların Google Drive’da nasıl paylaşıldığına dair yeni güven kurallarını ve belgeleri “gizli” veya “dahili”gibi bir hassasiyet düzeyiyle işaretlemek için yeni veri sınıflandırma etiketlerini de zorladığını söyledi.

Şirket, artık kuruluşlardan paylaşılan kimlik avı ve kötü amaçlı yazılımları engelleyerek kötü amaçlı yazılımlara karşı koruma çabalarını geliştirdiğini söyledi. Amaç, kötü amaçlı belgeleri yanlışlıkla paylaşan çalışanların sayısını azaltmaya yardımcı olmaktır.

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir