Google’ın AirTable rakibi, tablolar, beta testinden mezunlar bir Google Cloud ürünü olun

Google’ın AirTable rakibi, tablolar, beta testinden mezunlar
bir Google Cloud ürünü olun_60c7d3348a3d8.png
Daha Fazla Göster
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Geçtiğimiz sonbaharda, Google’ın şirket içi inkübatör alanı 120 , otomasyon kullanarak projeleri daha verimli bir şekilde izlemenizi sağlayan AirTable rakibi Tables adlı yeni bir çalışma izleme aracı tanıttı. Bugün Google, Tables’ın 120.bölgeden resmi olarak “mezun olacağını” ve önümüzdeki yıl tamamlanmasını beklediği Google Cloud’a katılarak resmi bir Google ürünü olacağını söylüyor.

Tables projesi, uzun süredir Google çalışanı, şimdi Tables’ın GM’Sİ Tim Gleason, şirkette 10 yıl geçiren ve daha önce teknoloji endüstrisinde çok daha fazlası tarafından başlatıldı. Tablolar üzerinde çalışmaktan ilham aldığını, çünkü ekiplerin notları ve görevleri farklı belgelerde paylaştığı ve hızlı bir şekilde güncelliğini yitirdiği için projeleri takip etmekte zorlandığını söyledi.

Bunun yerine notlar ve bir proje ile el ile Tabloları bir proje ile ekip üyeleri rehberlik dahil idari görevleri bazılarını almak yardım etmek için botlar kullanır görevler gecikme halinde yinelenen e — posta hatırlatmalar zamanlama, yeni formlar alındığında sohbet odası mesajlar, diğer insanların çalışma sıraları veya güncelleme görevleri görevleri taşıma gibi programları değiştiğinde ekip üyeleri tarafından güncelleştirilmesi gereken çeşitli belgeler arasında ilgili bu tür görevler izleme.

Ekip, tabloları tabii ki proje yönetimi, BT operasyonları, Müşteri Hizmetleri takibi, CRM, işe alım, ürün geliştirme ve daha fazlası dahil olmak üzere çeşitli kullanım durumları için potansiyel bir çözüm olarak gördü.

Resim Kredisi: Google

Google, hizmetin ürün pazarına uygunluğunu test etmek için geçen Eylül ayında başlatıldığını ve hızlı bir şekilde çekiş bulduğunu söylüyor.

VP / GM ve Google Cloud Platform Başkanı Amit Zavery’ye göre, erken Müşteri geri bildirimleri olumluydu ve ekip, müşterilerin birden fazla proje için hizmeti benimsediklerini gördü — potansiyel büyümesi için bir başka güçlü sinyal. Ancak, bu hizmeti kaç müşterinin kullandığını söylemeyi reddetti.

Zavery, pandeminin tabloların benimsenmesinde de rol oynadığını belirtti.

” COVID ile ne olduğunu gördüyseniz, iş takibinin konuştuğumuz birçok müşteri için oldukça büyük bir ilgi alanı haline geldiğini düşünüyorum ” diyor ve herkesin hızlı bir şekilde dijitalleşmeye çalıştığını açıklıyor.

Popüler kullanım durumları arasında envanter yönetimi, sağlık tedarik takibi ve ipotek kredisi iş akışlarında kullanım yer aldı. Ancak, takım Masaları ümit olarak bu ötesinde çeşitli sektörler arasında kabul edildi bulundu. Ortalama olarak, müşteriler yaklaşık 30 ila 40 kişilik bir departmandaki tabloları kullanacaklardı.

Çoğu müşteri, rakip bir hizmetten gelmemek yerine tabloları kullanmak için daha fazla manuel işlemden vazgeçiyordu.

Zavery,” işler farklı belgelerde veya farklı insanlarla çok parçalanmıştı, bu yüzden bu tür teknolojileri kullanmak gerçekten çok iyi yankılanıyor gibi görünüyor ” diyor. “Artık, 15 farklı sayfaya sahip olmaya çalışmak ve bunların nasıl ilişkili olduğunu bulmak yerine, her birinin arkasında hiçbir yapı olmadığı için erişebileceğiniz ve bunun üzerine şeyler yapabileceğiniz yapılandırılmış bilgiler için merkezi bir yeriniz vardı.”

Tabloların benimsenmesini teşvik eden bir diğer faktör, kısmen mevcut veri ambarları ve diğer hizmetlerle entegrasyon yeteneği sayesinde insanların ne kadar hızlı üretken olabileceğiydi. Şu anda, tablolar örneğin Office 365, Microsoft Access, Google e-tablolar, Slack, Salesforce, Box ve Dropbox’ı desteklemektedir.

Tablolar, bilet Satıcısı Fundo, konuşma reklam platformu AdLingo ve Google’ın yakın zamanda piyasaya sürdüğü Orion WiFi ile birlikte ücretli bir iş modeli ile başlatılan birkaç alan 120 projesinden biriydi. Beta sürümü sırasında, bir kişi 100 tabloya ve 1000 satıra kadar destekle tabloları ücretsiz olarak kullanabilir. Ücretli planın, 1.000 tabloya ve 10.000 satıra kadar destekle ayda kullanıcı başına 10 dolara mal olması gerekiyordu. Bu plan ayrıca daha büyük ekler, daha fazla eylem ve Gelişmiş Geçmiş, paylaşım, formlar, Otomasyon ve görünümler için destek içeriyordu.

Ancak, Google, beta sırasında ücretli katmanı için hiçbir zaman ücret almaya başlamadığını söylüyor.

Tablolar Google Cloud’un serisine girdiğinden , Google’ın kodsuz uygulama oluşturma platformu olan AppSheet ile entegreedilecek ve freemium modelinin devam etmesine izin verecek ücretsiz bir katmana sahip olacak. Ek özelliklere sahip olmak isteyen kullanıcılar premium plana geçebilecekler. Ayrıca, bu deneyimi isteyenler için bağımsız bir ürün olarak sunulacak.

Google, tabloları daha fazla kullanıcının önüne çıkarmak için çalışma alanından da yararlanacaktır.

Zavery,” çalışma alanı entegrasyonu yoluyla teslim edilecek, çünkü bu, benzer bir işlevsellik bekleyen çok büyük bir kullanıcı topluluğu ” diyor. “Bu, yapabileceğimiz şeylerin genişliği hakkında konuştuğunuzda büyük bir farklılaştırıcı olacak — Bu kullanıcı topluluğunun sayfalarda olması, Drive ile yaptıkları şeyler ve topladıkları veriler nedeniyle — bunu otomatik olarak ekleyebilir ve deneyimlerini artırabiliriz.”

Resim Kredisi: Google

Proje, Tables’ın piyasaya sürülmesinden birkaç gün önce 185 milyon dolarlık D Serisi fonlamayı kapatan ve işini 2.585 milyar dolar olarak değerlendiren AirTable gibi kodsuz, elektronik tablo tabanlı veritabanı platformlarına olan ilginin artmasına neden oluyor.para sonrası.

Tables Google Cloud’a geçtiğinde, Tables beta sürümü gelecek yıl tam olarak desteklenen bir bulut ürünü kullanıma sunulana kadar ücretsiz kalacaktır. Bu noktada, kullanıcılar yeni hizmete geçecektir.

Zamanla, Tables, hizmeti daha sorunsuz hale getirmek için AppSheet ile bağlantı kurdukça daha fazla işlevsellik eklemeyi planlıyor — böylece insanlar görevleri tamamlamak için bir üründen diğerine atlamak zorunda kalmıyorlar. Ayrıca, daha fazla arka uç sistemi ile daha iyi kullanım kolaylığı, mobil destek ve bağlantı sağlamak için çalışacaktır.

Resmi fiyatlandırma henüz tamamlanmadı, ancak beta sürümünden çok farklı olmamalı.

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir