Günlük Crunch: Nubank EC-1

Günlük Crunch: Nubank EC-1_60c7da0b40dc8.jpeg
Daha Fazla Göster
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Techcrunch’ın en büyük ve en önemli hikayelerinin her gün saat 3’te PDT’DE gelen kutunuza teslim edilmesini sağlamak için buraya aboneolun .

14 Haziran Pazartesi günü günlük Crunch zamanı. Jüri görevi için rapor vermek zorunda kalmazsam, haber döngüsünden uzakta geçirdiği zamanın tadını çıkarırken Alexander Wilhelm’in yanında olacağım.

Bugün büyük haber! Dünyanın en büyük girişimlerinden birine kapsamlı bir bakış olan NUBANK EC-1’i başlattık. Aşağıda bu konuda daha fazla bilgi.

Techcrunch’ın yakın zamanda yeni bir podcast başlattığını duydunuz mu? “Found” da Darrell Etherington ve Jordan Crook, her hafta bir şirket kurmanın ins ve çıkışları ve inişleri ve çıkışları hakkında bir erken aşama başlangıç kurucusu ile röportaj yapıyor. En son bölümde, parite , bu yılın başlarında kurumsal güvenlik operasyonlarını desteklemek için sokak düzeyinde bir tehdit haritalama platformunun piyasaya sürülmesinden yararlanmak için 2.2 milyon dolarlık tohum finansmanı sağlayan Base Operations’ın kurucusu Cory Siskind ile konuştu. Apple Podcast’lerde, Spotify’da, Google Podcast’lerde veya seçtiğiniz podcast uygulamasında “ bulundu” ya aboneolun .

Henry.

TechCrunch İlk 3

  • Zihinsel modeller ve çoklu görev geliştirmeleri: TechCrunch patronu Matthew Panzarino, geçen hafta WWDC’DEN sonra şirketin yeni ipados’u hakkında konuşmak için Apple yöneticileriyle biraz zaman geçirdi. Sürüm 15’in üzerinde çok fazla beklenti var, en azından yeni çoklu görev özellikleri değil.
  • Bir Google çalışma alanı olsun ve bir Google çalışma alanı olsun! Şirket bugün, şimdiye kadar G Suite olarak bilinen Workspace’in herkese açık olduğunu duyurdu. En sevdiğiniz Google ürünlerinin (Gmail, Takvim, Drive, e-tablolar, slaytlar, tanışma, sohbet vb.) güncellemelerini arayın.) bu ilk başta sarsıcı olabilir — Google hayatınızın neye benzediğini unutana ve yeni Google ambalajınızı açık kollarla karşılayana kadar.
  • Stripe ID: Stripe bugün Stripe Identity’yi başlattı. Şirketler, kullanıcı kimliklerini doğrulamak için self servis aracını kullanabilirken, Stripe, hükümet kimliklerini canlı özçekimlerle “okumak” ve eşleştirmek için bilgisayar vizyonu ve makine öğrenimini kullanarak müşteri verilerini şifreli bir biçimde yönetir. Geliştiriciler buradan erişim talep edebilir ve Discord, Peerspace ve Shippo zaten eylemde.

Startups ve VC

  • Hap kulübü yükseliyor: doğum kontrol reçetesi ve doğum servisi, Base 10 liderliğindeki 41.9 milyon dolarlık B serisi uzantısını artırdığını açıkladı. Ocak ayında şef olarak görev yapan eski uber yöneticisi Liz Meyerdirk tarafından yönetilen başlangıç, dört yıllık tarihinde ilk kez 100 milyon dolarlık yıllık çalışma oranını geçerek rekor gelir elde etti. Turdaki diğer yatırımcılar arasında GV ve Shasta Ventures’ın yanı sıra uber CEO’su Dara Khosrowshahi ve Honey’den George Ruan’ın yeni eklemeleri yer alıyor.
  • SaaS vergisini çözme: vergiler zor. Anrok, dünyadaki SaaS şirketleri için onları biraz daha az acı verici hale getirmek için var. Anorak, iş yapmak için vergi karmaşıklıklarında gezinmesi gereken modern şirketlere özel yardım sunmak için 4.3 milyon dolar topladı.
  • Dolandırıcılık koruması için 6.8 milyon dolar: Tel Aviv merkezli nSure AI, elektronik hediye kartları, Uçak Biletleri, yazılım ve oyunlar gibi yüksek riskli dijital ürünler için dolandırıcılık tespiti sağlamak için tohum turunu yükseltti. Şirketin AI risk motoru, hileli işlemleri doğru bir şekilde tanımlamak için derin öğrenme tekniklerinden yararlanır.

Zıt işe alımlar ve saha güvertesi Nubank’ın 30 milyar dolarlık fintech İmparatorluğunu nasıl başlattı

2013 yılında kurulan ve Brezilya’nın São Paulo kentinde bulunan nubank, 34 milyondan fazla müşteriye hizmet vererek Latin Amerika’nın en büyük neobank’ını oluşturuyor.

Muhabir Marcella McCarthy, tüketicilerle bağlantı kurma ve düzenleyicilerle dost olan yerleşik oyuncuların yerleşik muhalefetinin üstesinden gelme çabalarını öğrenmek için CEO David Velez ile konuştu.

Bir dizi hikayenin ilkinde, Velez ile erken bağış toplama çabaları hakkında röportaj yaptı. Dengeli bir bakış açısı için, Latin Amerika’nın en büyük girişim Fonu olan Sequoia ve Kaszek Ventures’taki erken nubank yatırımcılarıyla, hala ön ürün iken neden bu girişimi finanse ettiklerini öğrenmek için konuştu.

Stanford’daki yüksek lisans okulundan mezun olduktan sonra Velez’i işe alan sequoia’da küresel bir yönetici ortak olan Doug Leone,” hayatta karşılaştığınız insanlar var, onlarla tanıştıktan sonraki ilk saat içinde onlarla çalışmak istediğinizi biliyorsunuz ” dedi.

Marcella ayrıca, nubank’ın kurucu ekibinin üyeleriyle, neden bu kadar uzun başarı oranlarıyla karşı karşıya kalan bir başlangıçta risk almaya karar verdiklerini daha iyi anlamak için röportaj yaptı.

Nubank’ın operasyon ve platform Başkan Yardımcısı Vitor Olivier,” maaşımın beşte birini yapmak için bankacılıktan ayrıldım ve o zamanlar özkaynaklarda yaklaşık 5.000 dolar ” dedi.

“Finansal olarak, gerçekten mantıklı değildi, bu yüzden gerçekten işe yarayacağına ve büyük olacağına inanmak zorunda kaldım.”

(Extra Crunch, kurucuların ve başlangıç ekiplerinin ilerlemesine yardımcı olan üyelik programımızdır. Sen kaydolmak burada.)

Büyük Teknoloji A. Ş.

Yüksek Mahkeme, linkedın’e rakip bir şirketin kullanıcıların genel profillerinden kişisel bilgileri kazımasını engellemek için bir şans daha verdi, Linkedın’in yasadışı olması gerektiğini, ancak internet araştırmacıları ve arşivciler için geniş etkileri olabileceğini söyledi.

Eski Tesla CTO JB Straubel tarafından kurulan pil geri dönüşüm şirketi Redwood Materials, Panasonic’in Sparks, Nevada’da Tesla ile birlikte çalıştığı Gigafactory yakınlarında 100 dönümlük arazi satın aldı. Şirket tüketici elektroniği şirketleri ve pil üreticilerin hurda toplama, kobalt, genellikle çıkarılan nikel ve lityum gibi malzemelerin ayıklanması ve sonra Panasonic ve diğer müşteriler için bu geri vererek atılan bu malları işleyerek dairesel bir tedarik zinciri oluşturmak için çalışıyor.

İlk ve son sanal E3 oyun Partisi bugün Microsoft, Square Enix ve Ubisoft’tan duyurularla başladı.

Ve bugün yuvarlama, sizin için bir inceleme var. Beats Studio Buds, Airpod’lara kompakt, gürültü önleyici ve biraz uygun fiyatlı bir alternatiftir.

TechCrunch Uzmanları: Büyüme Pazarlaması

Illustration montage based on education and knowledge in blue

Resim Kredisi: SEAN GLADWELL ( yeni bir pencerede açılır) / Getty Images

Uzmanlar projemiz sunmaya, büyüme pazarlama kategorisine aldık misafir sütunları artması bizleri heyecanlandırıyor. Bugün Hunter Jensen’den bir konuk sütunumuzvar: “tarayıcı çerezlerinin ölümü dijital pazarlamanın altın çağını yaratabilir.”

Son zamanlarda bir büyüme pazarlamacısı ile çalıştınız mı? Deneyiminizi duymak istiyoruz!

Anketi buradan doldurun.

Bu ankete verilen cevaplar, dönüşüm optimizasyonuna, sosyal medyaya, ücretli reklamlara ve daha fazlasına dalmaya başladıkça editoryal kapsamımızı şekillendirmeye yardımcı olacaktır! Daha fazla bilgi için techcrunch.com/experts.

TC olaylı

A serisi öncesi şirketinizi dünyaya tanıtmak için bir platform mu arıyorsunuz? Eğer öyleyse , Techcrunch’ın 21-23 Eylül tarihleri arasında gerçekleşen en büyük sanal etkinliği olan disrupt 2021’de Startup Alley’de sergileme şansınızı kaçırmayın. Eğer seçilirseniz, Startup Battlefield veya yepyeni Startup Alley+ programımız için seçilme şansı ile birlikte asansör sahanızı yapmak için bir yer elde edersiniz ! Biz sadece bir kaç yer kaldı, o yüzden emin olmak için senin uygulamada HEMEN önce onlar gitti!

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir