Hap Kulübü $1.0 M ile taze yer alır birincil bakım fon

Hap Kulübü $1.0 M ile taze yer alır birincil bakım 
fon_60c762e4e3c60.jpeg
Daha Fazla Göster
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ocak ayında, eski uber yöneticisi Liz Meyerdirk, hap Kulübü’nün CEO’su olarak devraldı. Yüz binlerce kadına çevrimiçi doğum kontrol reçetesi ve doğum hizmeti sunan şirket, 4 yıllık tarihinde ilk kez yıllık 100 milyon doları aşarak rekor gelir elde etti.

Bazı beklediğinizden daha pürüzsüz olması için sağlık için yolculuk paylaşımı arasında köprü buldu, lojistik için günlük kullanım bir durumda, günlük hayatı kolaylaştıran nasıl [bilmek] için teknoloji “uygulamak için odaklanmış söyledi.”

Şimdi, yeni işine altı ay kala Meyerdirk, şirketinin şu anda kadın sağlığındaki ivmeden yararlanmak için daha fazla sermaye topladığını açıkladı. Hap kulübü bugün, Base 10 liderliğindeki 41.9 milyon dolarlık B serisi uzatma turunu artırdığını açıkladı. Acme, Base10, GV, Shasta Ventures ve VMG gibi mevcut yatırımcıların yanı sıra uber’den Dara Khosrowshahi ve Honey’den George Ruan ve ıglobe gibi yeni yatırımcılar da tura katıldı.

Uzatma turu, şirketin VMG Partners liderliğindeki 51 milyon dolarlık bir finansman olan ilk B Serisi yatırımını açıklamasından 2 yıl sonra geldi. Bildirildiğine göre 250 milyon dolar değerinde olan şirket, uzantının bir yukarı yönlü olduğunu söylemekten başka, en son değerlemesini vermeyi reddetti.

Bir müşteri hap kulübüne katıldığında, kişisel bilgileri girmek için tıbbi bir anket ve dijital bir form verilir. Şirket onlara hizmetin ne kadara mal olacağına dair bir fikir verir ve eğer fiyat işe yararsa, onları canlı ya da metin yoluyla bir hemşireye bağlar.

“Mutlu bir durumda, hemen bir hemşire görebilirsiniz ” dedi. “Açıkçası, Eğer gece yarısı ise, bunu henüz anlamadık. Meyerdirk, “hemşire farklı seçenekler olsa da yürüyor, çünkü meyerdirk, ” kontrasepsiyon tek bedene uymuyor.”

Bir müşteri bir karar verdikten sonra, hap kulübü daha sonra iki veya üç gün içinde mevcut olan yakındaki bir eczanede pick-up için doğum kontrolü reçete edebilir.

Hap kulübü, 2016 yılında evde doğum kontrol hizmeti ile başladı. 2016 ve Ocak 2021 arasında, 43 eyalette ve Columbia Bölgesi’nde başlatıldı. Son altı ayda 5 Yeni Eyalet ekledi ve 2021’in sonuna kadar 50 eyalete ulaşmayı planlıyor.

Şirket, hemşire ziyaret ücreti, reçeteli ilaçlar için sigorta geri ödemesi ve sigorta kapsamında olmayan nakit hastalardan para kazanıyor.

CEO, değer teklifinin büyük bir bölümünü, Medi-CAL ve Family PACT dahil olmak üzere müşterilerinin mevcut sigorta planlarına dahil etmek olarak görüyor. Son üç ayda, hap kulüplerinin yeni hastalarının %16’sı Medicaid’deydi.

“Sağlık sigortasını yeniden tasarlayan Oscar [sağlık] gibi şirketleriniz var ve hizmet etmenin birincil yolu olarak nakit para alan Ro, Hıms ve Onunkileri var..hastalar ” dedi. “Bunu karşılayanlar için harika, ama bizim için, değer sistemimizin çoğu özkaynaklara erişim etrafında olduğu için, herkesin doğum kontrolüne erişim hakkına sahip olması gerektiğine inanıyoruz.”

Sigorta sisteminde büyük bir yenilik olması için çalışmak olduğunu inanmaktadır.

Şirketten bir sözcü,” sigortanın gerçekliğini göz ardı eden teletıp her zaman pastanın sınırlı bir parçasına sahip olacak ” dedi. “Sadece nakit sistemler sadece bir ölçek için oluşturulmuş bir ürün değildir. Sistemin gerçekleri içinde gerçekten yenilikçi bir sağlık platformu var.”

Kadınlar tarafından, kadınlar için

Uzun vadede, hap kulübü, kadınlar için sürekli bakım ile yıllık ziyaretler için bir birinci basamak sağlık kuruluşuna gitmenin eski modelini değiştirmek istiyor.

Meyerdirk,” genel olarak sağlıklıyım [ama] aslında mamogramlar…kolonoskopiler veya başka bir şey hakkında sorularım var ” dedi. ” Ve annemden başka biriyle konuşabilmek ” doktora ya da acil bakıma gitmeyi gerektirmez, hap kulübünün doldurmak istediği boşluktur.

Meyerdirk, kadın sağlığını tanımlarken” hak ettiğimizi elde ettiğimizde gerçek olamayacak kadar iyi olduğunu düşünüyoruz ” dedi. İleriye dönük hedefinin bir kısmı, kontrasepsiyonun ötesinde daha büyük düşünmek ve hap kulübünün kadın sağlığının diğer alanlarına nasıl dijital bir tazeleme getirebileceğini bulmaktır.

Mart ayında şirket bir Dermatoloji pilotu başlattı ve ayrıca 2020 dönem bakım pilotunu genişletti. Yeni sermayenin bir kısmı üyeleri için yeni hizmetler başlatmaya yöneliktir.

Hap kulübü, duyurusunun bir parçası olarak 350 kişilik personelinin çeşitlilik ölçümlerini de paylaştı.

Hap kulübü, kadın olarak tanımlayan çalışanların %72’sine ve erkek olarak tanımlayan çalışanların %28’ine sahiptir. Yönetici liderlik benzer şekilde ağırlıklı olarak kadınları görüyor, oran %62.5 kadın ve %37.5 erkek. Irk çeşitliliğine gelince, genel şirket %33 beyaz, %19 Asyalı, %16 İspanyol veya Latin ve %14 siyah veya Afrikalı Amerikalı olarak tanımlanıyor ve çalışanların %13’ü tanımlamayı reddetti.

Meyerdirk,” kadınlar için kadınlar tarafındayız ” dedi. “Erkekler tarafından olduğunuzda, kadınlar için çok, çok farklı.”Randevusu, hap kulübünün kurucusu ve eski CEO’su Nick Chang, günlük operasyonlardan istifa etti. Kurulu bir koltuk almak istemedi, ama yine de şirkette hissesi var.

Liz Meyerdirk, hap kulübü CEO’su.

Hap kulübü, Nurx ve Simply Health gibi girişimlerin yanı sıra Walmart ve Amazon gibi daha büyük şirketler tarafından birleştirildiğinde, reçeteli, doğum için ilaç dalgası daha da büyüyor.

“Sağlık hizmetlerinde daha fazla seçenek ve esneklik yaratma fikri gecikti” dedi. “Herkes, günlük ihtiyaçlarını en iyi kimin karşılayabileceğini düşündüklerinde harika seçeneklere sahip olmayı hak ediyor.”

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir