Hindistan’daki gençlere yönelik bir fintech olan FamPay, 38 $ ‘ I yükseltti milyonlarca

Hindistan’daki gençlere yönelik bir fintech olan FamPay, 38 $ ‘ I yükseltti
milyonlarca_60c932ce19388.jpeg
Daha Fazla Göster
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Hindistan’da gençlere yönelik bir neobank pazarı ne kadar büyük? Yüksek profilli yatırımcıların puanları öğrenmek için bir başlangıç destekliyoruz.

Bangalore merkezli FamPay Çarşamba günü yaptığı açıklamada, Elevation Capital liderliğindeki A serisi turunda 38 milyon dolar topladığını söyledi. General Catalyst, Rocketship VC, Greenoaks Capital ve mevcut yatırımcılar Sequoia Capital India, y Combinator, Global Founders Capital ve Venture Highway de fampay’in güncel artışını 42.7 milyon dolara getiren yeni tura katıldı.

TechCrunch, bu ayın başlarında fampay’in yeni bir tur yükseltmek için Elevation Capital ile görüşmelerde bulunduğunu bildirdi.

Sambhav Jain ve Kush Taneja (yukarıda resmedilmiştir) tarafından kurulan — her ikisi de 2019 yılında Hindistan teknoloji Enstitüsü’nden mezun olan Roorkee — fampay, gençlerin çevrimiçi ve çevrimdışı ödeme yapmalarını sağlar.

Jain, TechCrunch ile yaptığı röportajda, girişimin arkasındaki tezin, genç yaşta Hindistan’da bir banka hesabı açmak için sınırlı seçeneklere sahip olan gençlere finansal okuryazarlık sağlamak olduğunu söyledi. Oyunlaştırma yoluyla, başlangıç gençler için para eğlencesi hakkında dersler verdiğini söyledi.

Gençlerin restoranlarda ve diğer yerlerde iş bulmaları ve genç yaşta parayla nasıl başa çıkacaklarını anlamaları yaygın olan ABD’den farklı olarak, Hindistan’da benzer bir gelenek yoktur.

Ebeveynlerden onay aldıktan sonra, fampay gençlere çevrimiçi alışveriş yapmak için bir uygulama ve çevrimdışı işlemler için ülkedeki türünün tek numarasız kartı olan plastik kartlar sunar. Ebeveynler, çocuklarının FamPay hesaplarına para yatırır ve yüksek bilet harcamalarını takip eder.

ABD de dahil olmak üzere diğer pazarlarda, greenlight, Step ve till Financial gibi bir dizi girişim gençlere hizmet etmek için çabalıyor , ancak Hindistan’da şu anda gençler için finansal erişim sorununu çözmek isteyen bir girişim yok, diyor Techcrunch ile yaptığı röportajda Elevation Capital’in ortağı Mridul Arora.

Bu çözmek için iyi bir sorun olabilir — Hindistan dünyanın en büyük ergen nüfusuna sahiptir.

Arora,” onlara genç yaşta hizmet edebiliyorsanız, bir süre boyunca, birçok şey için go-ürünü olmaya devam edersiniz ” dedi. “FamPay çok çekici ve aynı zamanda yetersiz hizmet veren bir nüfusa hizmet ediyor.”

Jain, Fampay’in mevcut tekliflerinin sadece bir başlangıç olduğunu söyledi. Sonunda başlangıç, bir dizi hizmet sunmak ve gençlerin onları sonsuza dek platformda tutmaları için bir neobank olarak hizmet etmek istiyor, ancak şu anda bu hizmetlerin ne olabileceğini paylaşmak istemediğini söyledi.

Resim Kredisi: FamPay

Gençler, “internetsiz bir dünya görmedikleri için en teknoloji meraklısı nesli” temsil ediyor. “Teknolojiye diğer hedef kitlelerden daha hızlı adapte oluyorlar ve internet ile ilk maruz kalmaları İnstagram ve Netflix’in beğenilerinden geliyor. Bu, kullanmayı tercih ettikleri ürünlerden daha yüksek beklentilere yol açar. Gen Z atmosferine uyacak şekilde topluluk ve oyunlaştırma tarifimizle yepyeni bir mercekten bankacılığa yaklaşmakta benzersiziz.”

“Fampay’e sadece bir ödeme hizmeti olarak bakmıyorum. Ekip bunu gerçekleştirebilirse, FamPay Hindistan’daki gençler ve finansal yaşamları için çok güçlü bir ağ geçidi ürünü olabilir. Bir neobank haline gelebilir ve aynı zamanda sosyal, toplum ve ticaret etrafında bir şeyler yapma fırsatına da sahiptir” dedi.

Üniversite hayatı boyunca, Jain ve Taneja işbirliği yaptı ve bir uygulama oluşturdu ve Sosyal Ağ ShareChat, lojistik firması Rivigo ve video akışı hizmeti Hotstar da dahil olmak üzere bir dizi girişimde çalıştı. Jain, ilk günlerde girişimlerle yaptıkları çalışmaların bu ekosistemde bir geleceği keşfetme fikrini ortaya koyduğunu söyledi.

Fampay’e gelmeden önce Jain, ikilinin bir başlangıç için birkaç fikir daha düşündüğünü söyledi. FamPay ilk günlerinde oldukça üniversiteden arkadaşlarının çoğu gibi firmalar veya başlatılması katılmaktan bir başlangıç yapmak için onların kararı hakkında aileleri ikna eden kurucuları için benzersiz zorlu idi. Y Combinator tarafından seçilene kadar Jain, bir kapak tablosunu ve dilüsyonlarını tam olarak anlamadığını söyledi.

Kunal Shah (CRED’İN kurucusu) ve Amrish Rau (Pine Labs’ın CEO’su) gibi girişimcileri zaman ve rehberlikleriyle cömert oldukları için kredilendirdi. Ayrıca, başlangıçta en erken kontrollerden bazılarını yazdılar.

2 milyondan fazla kayıtlı kullanıcı toplayan başlangıç, kullanıcı tabanını ve ürün tekliflerini genişletmek ve mühendisleri işe almak için taze sermayeyi dağıtmayı planlıyor. Ayrıca liderlik ekibine katılmak için insanlar arıyor, Jain dedi.

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir