İnşaat Robotik firması Dusty 16.5 milyon dolar topladı

İnşaat Robotik firması Dusty 16.5 milyon dolar topladı_60c8c934832a7.png
Daha Fazla Göster
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

O zaman kesinlikle bazı önde gelen inşaat Robotik şirketlerinin demir sıcakken bazı sağlıklı artışlarla grev yapabildiklerini takip ediyor. Bugün, Bay Area merkezli Dusty Robotics, Canaan Partners tarafından yönetilen ve NextGen Venture Partners, Baseline Ventures, Root Ventures ve Cantos Ventures’ın yer aldığı 16.5 milyon dolarlık a serisini duyurdu.tur, başlangıçtaki tam finansmanı 23.7 milyon dolara çıkardı.

Kurucu ve CEO Tessa Lau Techcrunch’a verdiği demeçte,” ABD genelinde ve dünyadaki müşterilerden büyük miktarda talep var ” dedi. “Ekibimizi büyütmenin yanı sıra, robot filomuzu genişleteceğiz ve bu talebe hizmet etmek için daha fazla robot inşa edeceğiz.”

Canaan ortağı Rich Boyle, pandeminin mevcut talebin bir kısmını hızlandırmaya yardımcı olduğunu da sözlerine ekledi.

“Her iki Pazar da inanılmaz derecede aktif ve hızlı bir şekilde gelişiyor, çoğunlukla uzun vadeli eğilimler nedeniyle inanıyorum. Bunlar, AI’DA devam eden gelişmeler ve kilit endüstrilerdeki işgücü kıtlığı ve robotik donanımın azalan fiyatı gibi şeyleri içerir. Bununla birlikte, COVID, insanların gayrimenkul varlıklarının tasarımı, inşası ve devam eden kullanımı hakkında nasıl düşündüklerinde değişikliklere yol açtı ve davranışlarda önemli değişikliklere yol açtı — nasıl çalıştığımız, nasıl yaşadığımız, nasıl alışveriş yaptığımız ve covıd tarafından hızlandırılan bu değişikliklerden bazıları kalmak için burada olduğunu düşünüyoruz.”

Dusty ekibi, çoğunlukla Mountain View’da bulunan yaklaşık 17 çalışanı ile hala oldukça zayıf. Başlangıçtaki ilk ürün, şantiyelerin zeminindeki planları basan bir robot olan saha Yazıcısıdır. Şirket haritaları “Ikea talimatları ” na benzetiyor.” Özerk bot, diğerleri arasında Swinerton, DPR Construction, Build Group ve Pankow Builders tarafından kullanıldı.

Lau,” Mountain View’daki ekibimiz tarafından şantiyelerde doğru ve hızlı düzen üretmek için özel olarak tasarlanmış üçüncü nesil donanım platformumuzu piyasaya sürdük ” diyor. “2018 sonbaharından bu yana bu ürün üzerinde çalışıyoruz ve 1 milyon metrekareden fazla üretim düzenini tamamlayarak öğrenilen dersleri bu üçüncü nesil tasarıma dahil ettik.”

 

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir