Jeff Bezos’un Blue Origin, first human’daki koltuktan açık artırmalar yaptı 28 milyon dolarlık uzay uçuşu

Jeff Bezos’un Blue Origin, first human’daki koltuktan açık artırmalar yaptı
28 milyon dolarlık uzay uçuşu_60c5f472e0530.jpeg
Daha Fazla Göster
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Blue Origin, ilk insan uzay uçuşu için kazanan teklif sahibine sahip ve kazanan, şirketin ilk özel astronot görevinde Uçma ayrıcalığı için 28 milyon dolar ödeyecek. Kazanan teklif, bugün 159 ülkeden 7.600 kayıtlı teklif sahibinin yer için yarıştığı canlı bir açık artırma sırasında geldi.

Bu, Blue Origin’in bilet için üç parçalı teklif verme sürecinin doruk noktasıydı; bu, önce kör bir açık artırma, ardından değiştiğinde şirketin web sitesine gönderilen en yüksek teklife sahip açık, asenkron bir açık artırma içeriyordu. Bu son canlı açık artırma, etkinlikten önce 5 milyon doların biraz altında olan kazanan teklifin değerini büyük ölçüde artırdı.

Satışa sunulan bu ilk koltuk, Blue Origin’in suborbital alana uçan ve Dünya’ya dönmeden önce sadece birkaç dakika harcayan yeni Shepard kapsülünde gerçek, ticari bir noktanın maliyetinden çok daha fazla gitti. Tahminler, tipik bir lansmanın maliyetini 1 milyon doların altında, muhtemelen 500.000 dolara yakın bir yere koydu. Ancak bu, açıkça özel bir ayrım olan ilk ve aynı zamanda kazanan teklif sahibinin, kardeşi Mark ile birlikte uçuşta olacak olan Blue Origin’in kurucusu Jeff Bezos ile dirseklerini tam anlamıyla ovalamasına izin verecek bir yolculuk.ve Blue Origin’in 20 Temmuz hedef uçuş tarihinden önce önümüzdeki “haftalarda” bir süre ilan edeceğini söylediği dördüncü yolcu.

Açık artırmayı kimin kazandığına gelince, bunu öğrenmek için de beklememiz gerekecek, çünkü kazananın kimliği de bugünün canlı teklifinin bitiminden sonraki haftalarda “serbest bırakılacak”. Ve 28 milyon doların, insan uzay uçuşu yeteneğini geliştirmek için yıllarını harcayan Blue Origin için büyük bir gelir düşeşini temsil edebileceğini düşünüyorsanız, tekrar düşünün: şirket, çocukları Stem’de kariyer yapmaya teşvik etmeye odaklanan gelecekteki kar amacı gütmeyen vakıf için kulübüne bağışlıyor.bezos’un insanlığı uzay gemisi uygarlığı haline getirme konusundaki daha büyük hedeflerine yardımcı olmak için uzun vadeli bir teklifte.

Açık artırmanın tüm canlı teklif bölümünü aşağıdaki akış üzerinden yeniden izleyebilirsiniz.

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir