Kanadalılar kibar, ama biz hala işe alıyoruz biyoteknoloji yeteneği, Amerika

Kanadalılar kibar, ama biz hala işe alıyoruz
biyoteknoloji yeteneği, Amerika_60c8bba2bb40d.jpeg
Daha Fazla Göster
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kanada, ABD Başkanı Donald Trump yönetimi sırasında stem işçilerini kuzeye çekme çabaları nedeniyle manşetlere girdi. Trump şimdi gitti, ancak Kanada komşusundan yetenek almaya çalışmayı bırakmadı-ve bu yetenek savaşındaki en sıcak cephelerden biri biyoteknoloji.

Kanadalı mühendisler, kodlayıcılar ve araştırmacılar nesiller için, Silikon Vadisi’nin daha iyi maaşları ve hava durumu bir siren çağrısıydı. Ancak dört yıllık trump’ın göç karşıtı söylemi, politikası ve vize kısıtlamaları Kanadalı teknoloji şirketlerine ve hükümetlere rekabet avantajısağladı .

Trump 2016 yılında göreve geldikten sonra, Kanada federal hükümeti göçü hızlandırmak için bir program oluşturarak Toronto, Montreal ve Vancouver gibi şehirlerin teknoloji ekosistemlerini güçlendirdi. Kanadalı teknoloji liderleri, daha fazla işçiyi kuzeye çekmek için kampanyalarla gemiye tırmandı. Quebec’te endüstri, quebec’in meşhur göçmenlik utangaç Eyalet hükümetini %14 daha fazla yeni gelenleri kabul etmeye ikna etti.

Silikon Vadisi’nden gelen pandemik göç, çok sayıda Kanadalı gurbetçinin eve akınetmesine neden oldu . ABD H-1B programına başvuran Kanadalıların sayısı önemli ölçüde düştü ve on yıl süren bir eğilimi hızlandırdı.

Kanadalılar, COVID-19’i yenmek ve yeni bir ekonomiye geçişi hızlandırmak için hükümet harcamalarını geniş ölçüde desteklediler.

Yine de, Kanadalı teknoloji ve siyasi liderler, gelişmiş üretim, temiz teknoloji ve biyoteknoloji gibi kilit sektörlere gelen yetenek akışı konusunda endişe duymaya devam ediyor. Onlar her düğme için uzun tutulan Amerikan avantajları talaş baskı yapıyorlar.

Eylemin çoğu biyoteknolojide. COVID-19, Kanada’nın aşı üretim kapasitesinin eksikliğiniortaya çıkardı, ancak ülke, mükemmel bir üniversite ekosistemi ve son teknoloji araştırma yapan birkaç bin başlangıç girişimi tarafından yönlendirilen canlı bir Biyoteknoloji ve yaşam bilimleri araştırma sektörüne sahip. Bu firmaların çoğu, 2020’de rekor miktarda risk sermayesi biriktiren pandemik biyoteknoloji yatırım patlamasına para yatırdı.

Ancak bu akış finansman ortamını değiştirirken, birçok Kanadalı şirket hala ölçeğe ulaşmaya çalışıyor. Kanada teknoloji ekosistemi yeteneklerle doludur, ancak geleneksel olarak bu firmaların küresel güç santrallerine dönüşmesi için ihtiyaç duydukları üst düzey insanları geliştirmemiş, işe almamış ve tutmamıştır.

Sadece bilim adamlarına değil, iş liderlerine de ihtiyaçları var. Toronto merkezli hub’lar ve girişimler üzerine yapılan son bir anket, biyomedikal Mühendisliği, rejeneratif tıp ve ilgili firmaların, ABD endüstrilerinin daha iyi ücret ve fırsatlarına yönelen üst düzey yöneticilerin, üst düzey yöneticilerin ve bilimsel uzmanların önemli sıkıntılarından muzdarip olduğunu ortaya koydu.

Her iki kuruluşumuzun da ait olduğu Kanada İnovasyon ekonomisi Konseyi’nin (IEC) yakın tarihli bir zirvesinde, endüstri liderleri küresel düzenleyici işler ve iş geliştirme, hatta baş sağlık görevlileri için doldurulmamış işlerden bahsetti. Bunlar, hem akademik eğitimden hem de işyerinde ilerici liderlik rollerinden kaynaklanan teknik ve iş zekası gerektiren melez rollerdir.

Kanada üniversiteleri, merkezleri ve risk sermayesi şirketleri, özel eğitim enstitüleri ve programları oluşturarak bu ihtiyaca cevap vermektedir. Ve ölçeklendirme Kanadalı şirketler, ABD’de ve ötesinde ağır bir şekilde işe almak için yeni toplanan parayı kullanarak boşlukları doldurmaya çalışıyorlar, ortaklıklar kurarken ve kullanılmayan yetenek havuzlarını araştırırken uzaktan çalışma ve esnek çalışma saatleri sunuyorlar.

Bu çerçevede, Kanada federal hükümeti ilk tam bütçesini iki yıl içinde teslim etti. Biri” en aktivist tech-harcama planları ülkenin hiç serdi gösteren nasıl ciddiye federal hükümet ile ilgili bina dışında gelişmiş Sanayi ve oluşturma KÖK işlerde zaman zaman uluslararası piyasalar hareketli uzak ülkenin geleneksel enerji ihracatı, doğal kaynakları ve üretilen mallar. Bütçe, Üniversite Araştırma ortaklıklarını, işe alım sübvansiyonlarını, hibeleri ve inkübatörler ve merkezler için desteği içerir. Kritik olarak, bir yaşam bilimleri yetenek boru hattı inşa etmek için 2.2 milyar dolarlık bir taahhüt de var.

Kanadalılar, COVID-19’i yenmek ve yeni bir ekonomiye geçişi hızlandırmak için hükümet harcamalarını geniş ölçüde desteklediler. Nisan ayı başlarında yapılan bir IEC/Campaign Research anketi, lise sonrası STEM eğitimine yapılan yatırımlar için 3:1 kamu desteği ve biyoteknoloji de dahil olmak üzere gelişmiş üretime yapılan devlet yatırımları için benzer şekilde güçlü destek buldu. Bu sadece 10 kat daha büyük bir komşu ile rekabet etmek için gereken şey.

Kanada’nın yakın zamanda tüm araştırma bilimcilerinin ve büyük ilaç Ceo’larının ABD’SİNİ boşaltmayacağını söylemek doğru olur. Ancak, yatırım sermayesi akışı, gelişen bir teknoloji ekosistemi ve kendi kendini idame ettiren bir yetenek ekosistemi oluşturmak, işe almak ve korumak için uyumlu bir politika çabasıyla, endüstrinin giderek daha fazla olmak istediği bir yer olarak radarın altında uçuyor.

Başka bir deyişle, Amerika, not alın: Kanada, biyoteknoloji yeteneğinizi çekmek için aktif olarak çalışıyor.

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir