Kia ve Uber, 20 Avrupa pazarında sürücülere ortak olacak AGH indirimleri

Kia ve Uber, 20 Avrupa pazarında sürücülere ortak olacak
AGH indirimleri_60c87bd0ab712.jpeg
Daha Fazla Göster
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Uber ve Kia Europe, 20 Avrupa pazarındaki sürücülere, emisyon hedeflerine ulaşmak için Binicilik devinin en son hareketi olan Kia’nın e-Niro ve e-Soul’unu satın alma, kiralama, finansman veya kiralama konusunda fırsatlar sunmak için bir araya geliyor. 

Uber, 2030 yılına kadar Avrupa çapında sıfır emisyonlu bir mobilite platformu olmayı taahhüt etti ve aynı yıl Kia’nın BEV serisine 30.000 Uber sürücüsü getirmeyi umuyor. Kia, uber’in otomobil üreticilerinin en son koleksiyonudur ve sürücülerine elektrikli otomobillerde indirimli fiyatlar sunar. Mayıs ayında Uber, EV üreticisi Arrival ile ride-hail sürücüleri için özel olarak üretilmiş bir elektrikli otomobil oluşturmak için bir ortaklık duyurdu ve Eylül 2020’de uber, Kanadalı ve Amerikalı sürücülere tamamen elektrikli Chevrolet Bolt’a indirim yapmak için GM ile ortaklık kurdu. 

Avrupa Birliği tarafından kabul edilen son mevzuat , karbon emisyonlarını 2030 yılına kadar 1990 seviyelerine kıyasla en az %55 oranında azaltmayı amaçlamaktadır. Uber’in Kia ile olan ortaklığı, kıtada giderek daha katı emisyon düzenlemeleri öngörüyor. Buna ayak uydurmak için Uber, 2025 yılına kadar Avrupa platformunda 100.000’den fazla elektrikli araca ve Amsterdam, Berlin, Brüksel, Lizbon, Londra, Madrid ve Paris’te sıfır emisyonlu araçlarda olmak üzere %50 mil sürmeyi hedefliyor. 

Kia, 2026 yılına kadar 11 yeni elektrikli model piyasaya sürmeye hazırlanırken Bev’lerini popülerleştirmek için bu ortaklığı kullanmayı umuyor. E-Niro crossover, 239 mil menzile ve bir DC Hızlı şarj cihazında 54 dakika içinde %80’e kadar şarj olan bir lityum-iyon bataryaya sahiptir. Sevimli ve kutulu bir dış cepheye sahip olan e-Soul subcompact crossover, tam şarjla 243 mil menzil sunuyor.

Ancak indirimlerle bile , şu anda Ev’ler için alışveriş yapan Londra merkezli sürücüler için Uber’in portalı olan Partnerpoint’te sunulan Kia modelleri hala oldukça pahalı. Kia, nissan’ın ortalama %13’ünün ve hatta Hyundai’nin %22’sinin aksine, sürücülere finansman için araçlarında yaklaşık %8 indirim yapıyor. Bu, Kia’nın araçlarının 29.877.40 £(42.15432$) arasında bir maliyete sahip olduğu anlamına gelir.£36,471.40 ($51,457.86), bu, bir Londra sürücüsünün yıllık maaşından daha fazla değilse, aynı fiyattır .

Buna rağmen, sürücüler %5 finansman faiz oranları ve bir EV maliyetine doğru koymak için yolculuk başına 3 peni (4 sent) toplayan temiz hava ücreti gibi indirimlerden ve diğer teşviklerden yararlanıyor gibi görünüyor ve Londra sürücülerini kurtardı şirkete göre ortalama 3.000 £(4.233$).

Londra’da, uber’e göre, 2019’teki temiz hava planının başlatılmasından bu yana tamamen elektrikli araçlarda 3,5 milyondan fazla yolculuk yapıldı. Londra’daki platforma katılan yeni araçların yaklaşık %50’si, daha geniş pazarlardaki yeni araçların %8’ine kıyasla artık tamamen elektrikli. Geçtiğimiz yıl, Uber’in platformundaki Ev’lerin sayısı 700’den 2.100’e yükseldi ve uber bunu yıl sonuna kadar iki katına çıkarmak istiyor. 

Bu duyuru ile Uber, uber Green’in genişlemesine devam etmeyi planladığını ve bu da binicilerin daha düşük emisyonlu bir araç talep etmelerini ve sürücülerin her Uber Green gezisi için %15 daha düşük bir servis ücreti almasını sağladığını söyledi.yıl sonuna kadar Avrupa’da 60 şehre. Bu özellik şu anda yalnızca bölge 1’de Seyahat etmeye başlayan herhangi bir Londra sürücüsü için kullanılabilir, ancak Uber şimdi sürücülerin daha düşük işletme maliyetlerinden ve program aracılığıyla daha fazla kazanç potansiyelinden yararlanmaları için iyi bir zaman olduğunu söylüyor.

Şirket, Avrupa’daki Uber sürücülerinin sürücü uygulaması, doğrudan posta ve sürücü web seminerleri aracılığıyla EV teklifleri hakkında bilgi bulabileceğini söyledi. Araç fiyatları sürücünün konumuna bağlı olarak değişmeyecektir. 

 

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir