Kurumsal AI platformu Dataiku, aşağıdakiler için yönetilen hizmeti başlattı küçük şirketler

Kurumsal AI platformu Dataiku, aşağıdakiler için yönetilen hizmeti başlattı
küçük şirketler_60c75c246d51b.jpeg
Daha Fazla Göster
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dataiku, bugün Dataiku Online adlı yeni bir ürünle aşağı doğru gidiyor. Adından da anlaşılacağı gibi, Dataiku Online, Dataiku’nun tamamen yönetilen bir sürümüdür. Bir sistem yöneticisi ve kendi altyapınızı içeren karmaşık bir kurulum sürecinden geçmeden veri bilimi platformundan yararlanmanızı sağlar.

Dataiku’ya aşina değilseniz, platform ham verileri gelişmiş analitiklere dönüştürmenize, bazı veri görselleştirme görevlerini çalıştırmanıza, veri destekli panolar oluşturmanıza ve makine öğrenme modellerini eğitmenize olanak tanır. Özellikle, Dataiku veri bilimcileri tarafından değil, aynı zamanda iş analistleri ve daha az teknik insanlar tarafından da kullanılabilir.

Şirket çoğunlukla büyük kurumsal müşterilere odaklanmıştır. Şu anda Dataiku’nun Unilever, Schlumberger, GE, BNP Paribas, Cisco, Merck ve Nxp Semiconductors gibi 400’den fazla müşterisi var.

Dataiku kullanmanın iki yolu vardır. Yazılım çözümünü kendi yerel sunucularınıza yükleyebilirsiniz. Bir bulut örneğinde de çalıştırabilirsiniz. Dataiku Online ile başlangıç üçüncü bir seçenek sunar ve sizin için kurulum ve altyapı ile ilgilenir.

Kurucu ortak ve CEO Florian Douetteau,” Dataiku Online’ı kullanan müşteriler, şirket içi ve bulut bulut sunucularımızın sağladığı tüm özellikleri elde ediyor, bu nedenle veri hazırlama ve görselleştirmeden gelişmiş veri analitiği ve makine öğrenme yeteneklerine kadar her şey ” dedi. “Platformda yeni başlayanlar ve KOBİ’ler almaya odaklandık — küçük veya erken aşamadaki şirketlerin AI projelerinden değer elde etmek için kaynaklara veya teknik uzmanlığa sahip olmadığına dair bir algı var, ancak bu doğru değil. Veri bilimcilerinden veya özel ML mühendislerinden yoksun küçük ekipler bile, teknik ağır kaldırma işlemlerinin çoğunu yapmak için platformumuzu kullanabilir, böylece işlerinde AI’YI gerçekten operasyonel hale getirmeye odaklanabilirler.”

Dataiku Online’ı kullanan müşteriler, Dataiku’nun önceden oluşturulmuş konektörlerinden yararlanabilir. Örneğin, Dataiku örneğinizi Snowflake Data Cloud, Amazon Redshift ve Google BigQuery gibi bir bulut veri ambarına bağlayabilirsiniz. Ayrıca bir SQL veritabanına (MySQL, PostgreSQL…) bağlanabilir veya Amazon S3’te depolanan CSV dosyalarında çalıştırabilirsiniz.

Ve eğer yeni başlıyorsanız ve veri alımı üzerinde çalışmanız gerekiyorsa, Dataiku popüler veri alımı hizmetleri ile iyi çalışır. “Dataiku çevrimiçi müşterilerimiz için tipik bir yığın, Google BigQuery, Amazon Redshift veya Snowflake gibi bir bulut veri ambarına senkronize edilen FiveTran, Stitch veya Alooma gibi veri alma araçlarından yararlanmayı içerir. Dataiku, modern veri yığınlarına mükemmel bir şekilde uyuyor,” dedi Douetteau.

Dataiku Online Dataiku ile başlamak için güzel bir tekliftir. Yüksek büyüme gösteren girişimler, personel sıkıntısı çekme eğiliminde oldukları ve mümkün olan en kısa sürede çalışmaya başlamak istedikleri için Dataiku Online ile başlayabilir. Ancak büyüdükçe, bir buluta veya dataiku’nun şirket içi kurulumuna geçmeyi hayal edebilirsiniz. Çalışanlar, şirket ölçekleri ile aynı platformu kullanmaya devam edebilir.

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir