Lordstown Motors yöneticileri, geri yüklemek için bağlayıcı emirlerden bahseder CEO, CFO istifalarından bir gün sonra güven

Lordstown Motors yöneticileri, geri yüklemek için bağlayıcı emirlerden bahseder
CEO, CFO istifalarından bir gün sonra güven_60c932b513a8b.jpeg
Daha Fazla Göster
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Lordstown Motors, Mayıs 2022’ye kadar elektrikli kamyonetinin sınırlı üretimini finanse etmek için müşterilerden yeterli ‘bağlayıcı siparişe’ sahip, şirket yöneticileri Salı günü şirketin CEO’su ve CFO’NUN istifasını içeren bir yönetici sarsıntısından sadece bir gün sonra söyledi .

Bu hedefe ulaşmanın bir bedeli olacak. Lordstown geçici CEO’su Angela Strand ve Başkan Rich Schmidt’in bir otomotiv basın etkinliği sırasında yaptığı yorumlara göre, şirket tüm kaynaklarını dayanıklılık kamyonetine doğru koyuyor, bu da elektrikli eğlence minibüsü de dahil olmak üzere diğer projelerin askıya alındığı anlamına geliyor.

CNBC tarafından yayınlanan bir rapora göre, Schmidt etkinlikte” şu anda dayanıklılık kamyonuna odaklandık ” dedi . “Önümüzdeki üç ay boyunca bir sonraki hedefimiz, üretim hedeflerimize ulaştığımızdan ve bütçelerimiz dahilinde kaldığımızdan ve araçları pazara hazır hale getirmek için ileriye doğru sürdüğümüzden emin olmaktır.”

“İlk seri üretilen tamamen elektrikli RV” olması gereken şey bu ay açıklanmalıydı, ancak para sıkıntılarıyla Lordstown, minibüsün ortaya çıkmasını geri itti ve değiştirilen yıllık dosyalamasından bahsetti-bu ayın başlarında WSJ tarafından ilk kez not edilen bir değişiklik .

Yatırımcılar, şirketin “yeterli sermayemiz var” ve “bağlayıcı sipariş” yorumlarına cevap verdiler ve “elektrikli minibüse çarpıyoruz” kısmına daha az ağırlık verdiler. Lordstown Motors’un hisseleri 11.34% haberlerde 10.31 $ ‘ dan kapanacak.

LORDSTOWN’UN geçen hafta SEC’E sunduğu Q1 raporu, EV alımını üretme ve teslim etme yoluna girecek şaşırtıcı bir sermaye eksikliği gösterdi. Dosyalamada şirket, yatırımcıları gelecek yıl “devam etme kabiliyeti konusunda önemli şüpheleri” olduğu konusunda uyardı. Yatırım araştırma şirketi Hindenburg Research, şirketin Endurance’ın ön siparişleri hakkında tüketicileri ve yatırımcıları yanılttığını söyledikten sonra otomobil üreticisi geçmişte incelemeyle karşı karşıya kaldı.

Ancak Salı, otomobil üreticisi-gone-SPAC için “yeni bir gün” diyor Strand. Schmidt, şirketin 2021 ve 2022 için sınırlı dayanıklılık üretimi için yeterli siparişe sahip olduğunu ve bu siparişleri “firma” ve “bağlayıcı ” olarak nitelendirdiğini açıkladı.” İş kamyonu 55.000 $ ‘dan başlayacak” dedi. Karşılaştırmak için, ticari müşterilere yönelik başka bir kamyon olan Ford F-150 Lightning elektrikli kamyonet, 40.000 $ ‘ ın altında başlayacak.

Schmidt, şirketin bankada 400 milyon dolar olduğunu, ancak yılda 20.000’den fazla araç inşa etme yeteneğini artırmak için daha fazlasına ihtiyaç duyacağını söyledi. Lordstown, başlangıçta küçük bir hisseye sahip olan GM’DEN ve diğer erken yatırımcılardan aktif olarak ek sermaye arıyor. Reuters’e yaptığı açıklamadaGM, “LMC ile olan mevcut ilişkimizden memnunuz, ancak her iki taraf için de anlamlı olan önerileri dinlemeye hazırız.”

 

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir