Marqeta’nın fintech mega halka arzının içinde

Marqeta’nın fintech mega halka arzının içinde_60c5f4804ac45.jpeg
Daha Fazla Göster
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Haftalık startups-and-markets bülteni olan TechCrunch Exchange’e tekrar hoş geldiniz. Genel olarak Extra Crunch’ta görünen günlük sütuna dayanıyor, ancak ücretsiz ve hafta sonu okumanız için yapılmış. Her Cumartesi gelen kutunuzda ister misiniz? Kaydolmak burada.

Hazır mısın? Para, girişimler ve baharatlı halka arz söylentileri hakkında konuşalım.

Küçük bir programlama notu: değişim Sütunu ve bülten önümüzdeki hafta (6/14-6/19) kapalı, biraz uyuduktan ve bazı yeni fikirler bulduktan sonra 6/21 düzenli hizmete geri dönüyor! – Alex.

Borsa , bu hafta başlarında çoğunlukla boğa halka arz piyasasınagirdi ve şunları kaydetti: Monday.com ve Marqeta son birkaç gün içinde oldukça büyük puanlar verdi. Tek boynuzlu at piyasası oldukça sağlıklı görünüyor, başka bir deyişle, Q3 likiditesi için iyi bir işaret.

Ama bugün, daha geniş bir bakış açısı almak yerine, sadece Marqeta teklifine inmek istiyorum . Fintech şirketleri için, şirketin başarılı fiyatlandırması ve güçlü hisse fiyatı performansı hoş bir sonuçtur. Ancak şirketin kendisi ilk çıkışını nasıl hissediyor?

Tam olarak bunu ele almak için borsa, şirketinin halka arzını fiyatlandırdıktan ve ticarete başladıktan sonra şirketin kurucusu ve CEO’su Jason Gardner ile sohbet etti. Sevgili arkadaşım ve techcrunch şefi Henry Pickavet’i kızdırmak için, mermi noktalarında ilerleyeceğiz, böylece çok fazla yer kaplayabilir ve kelime sayımı içinde kalabiliriz:

  • Gardner, Marqeta roadshow sırasında Soru-Cevap yapmak için 34 saat harcadığını söyledi. Ve onu sevdiğini. Bu detayın şirketin halka arzı ile çok az ilgisi var, ancak CEO’NUN kendisi hakkında küçük bir bakış açısı sağlıyor. Aynı 13 soruyu cevaplamak için çok fazla saat var. Delirirdim.
  • Marqeta, tahmin edebileceğinden daha fazla para toplayarak aralığın üzerinde fiyatlandırdı. Gardner’a göre, şirket özellikle Amerika Birleşik Devletleri dışındaki pazarlarda inorganik büyümeyi (satın almalar) takip edecek, çünkü teknoloji kalitesi için yüksek bir çubuğa sahip olduğu uyarısı ile; Gardner, daha az teknolojiye sahip şirketleri satın almayacağını söyledi, çünkü onları satın aldıktan sonra yeniden inşa etmek zorunda kalacaksınız. Gölgen.
  • Marqeta, halka arzından 18 ay önce halka arzı hakkında DAHİLİ olarak konuşmaya başladı ve bu da halka açık bir şirket olmaya geçişi kolaylaştırdı. Gardner’ın burada halka açılmanın bir muhasebe işi olduğu kadar kültürel bir asansör olduğunu da düşünüyorum. Bu, noktayı bir adım daha ileri götürebilirsem, Spac’lerin biraz daha şövalye görünmesini sağlar.
  • Şirketi olgunlaştıkça ve şimdi halka açıldıkça Gardner için ne değişti? Onun bakış açısı aylardan yıllara kadar daha da ileri gitti; Marqeta daha da genişledikçe bunun devam edeceğini tahmin ediyorum.

Cuma öğleden sonra size yazdığım gibi Marqeta’nın hisseleri %6 arttı.

Embroker’ın nesi var?

Borsa Cuma sabahı bildirdiği gibi, küresel ınsurtech pazarı hem Amerika Birleşik Devletleri hem de Avrupa’da sıcaktan daha fazla. Bu gerçeğin kanıtını bulmak zor değil, ancak ınsurtech pazarının mevcut ikliminin iyi bir göstergesi, Embroker’ın haftanın başından itibaren 100 milyon dolarlık turu.

Embroker, iş sigortası satan San Francisco merkezli bir ınsurtech şirketidir. Ürünleri siber kapsama, işletme sahibi kapsamı, mesleki sorumluluk ve benzerlerini içerir. Belki de yakın zamanda büyük bir tura yükselen bir iş odaklı başka bir ınsurtech sağlayıcısı olan Next Insurance ile ilgilidir .

Insurtech tarafından daha büyük bir kategori olarak büyülendiğimiz değişim ekibi, Embroker ekibinin önünde bazı sorular almak istedi. İşte e-posta yoluyla yapılan bir soru-cevap. TechCrunch ile cesurca. Sorular daha fazla netlik için dikkatlice düzenlenmiştir:

Yüksek bir seviyeden, Embroker’ın sunduğu iş sigortası ürünlerinin, tüketici otomatik sigortasında aşina olduğumuzlarla daha iyi/daha kötü/karşılaştırılabilir kayıp oranları var mı?

Evet, kayıp oranlarımız tüketici otomatik veya ev sahibi sigortası gibi diğer sigorta ürünlerinden önemli ölçüde daha iyidir. Ve kayıp oranlarımız şu ana kadar diğer yerleşik küçük işletme ticari taşıyıcılarıyla olumlu bir şekilde karşılaştırılmaktadır.

Şirket yeni tur için değerleme müzakere ederken, son ınsurtech halka Arzları fiyatlandırma tartışmasına girdi mi?

Son ınsurtech halka Arzları, genel olarak alan için harika olan kamu piyasasında değerleme kriterleri sağlamıştır. Ancak bunları doğrudan kompozisyonlar olarak kullanmadık çünkü kayıp oranımız, elde tutma oranımız, satış ve pazarlama verimliliğimiz şu anda kamu piyasalarındaki diğer sigortacılardan önemli ölçüde daha iyi.

Embroker’ın “siber risk sigortası” sunduğunu ilginç bulduk.”Ransomware ile ilgili pazar endişelerindeki büyüme göz önüne alındığında, bu ürün eskisinden daha yüksek talep görüyor mu? Ve şirketteki diğer sigorta hatları kadar ekonomik olarak kazançlı mı?

Son zamanlarda yüksek profilli siber taleplerin sayısı göz önüne alındığında, siber’in hem talep hem de fiyatlandırma açısından hızla büyüyen bir sigorta hattı olmasını bekliyoruz. Talep faaliyeti artmaya devam edecek olsa da, siber modellerimiz riski uygun şekilde fiyatlandırmada etkili olmuştur ve platformumuzda yaptığımız yatırımların bunu yapmaya devam etmemize izin vermesini bekliyoruz.

Özellikle yeni başlayanlar için, şu anda teknoloji E&O ve siber sigortayı da bir araya getiriyoruz, çünkü birçok kurucu bu yeni tehditler söz konusu olduğunda tek başına E&O veya siber politikalar kapsamındaydı.

Son olarak, şirketin pazarlama harcamalarının zaman içinde neye benzediğini merak ediyoruz — Embroker küçükken yaptığınız gibi benzer şekilde verimli S&M caddeleri buluyor musunuz?

Pazarlama harcamalarımızı her yıl önemli ölçüde artırırken, hedeflediğimiz dikeylerde daha büyük bir pazar payına ulaştıkça gelir yüzdesi olarak sürekli olarak azalmaktadır, çünkü bu bizim için önemli organik büyümeyi teşvik etmektedir. Örneğin, şu anda tüm aktif ABD girişim destekli şirketlerin yeterince büyük bir yüzdesini sigortalıyoruz, bu yüzden birçok şirket finansman sağladıklarında sigorta için bize gelmeyi biliyor.

Elbette, bu çok fazla kelime. Ancak bloğun içinde anahtar külçeler var. Embroker’ın ekonomisini çoğu kamu kompozisyonunda görebileceğimizden daha iyi gördüğü dikkate değerdir; gerçek şu ki, ınsurtech şirketleri arasında gördüğümüz birkaç halka arz tarafından inandığımızdan daha geniş bir ekonomik yayılma olduğu anlamına geliyor.

Ve bu Embroker’ın en azından S&M harcamalarıyla ilgili işletme kaldıracı var. Bu, ınsurtech pazarının akıllı iş operasyonlarını imkansız kılacak kadar kalabalık olmadığını gösterebilir. Elbette, bu korkunç olay dönüşü, Tiger ve rakiplerinden birkaç yüz milyon daha fazla ile çözülebilir.

Bugün kapanışta, OKR software beat-more here-Koan bu hafta %82 müşteri büyümesi bildirdi. Kalabalık bir pazarda cılız bir oyuncu için bu harika bir sonuç. İzlemek için bir başlangıç, sanırım.

Yaklaşık on gün içinde sizinle sohbet. – Alex.

 

 

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir