Nubank EC-1

Nubank EC-1_60c7711978042.jpeg
Daha Fazla Göster
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Brezilya, ekonomik çelişkilerle dolu bir ülkedir. Latin Amerika’daki en büyük ve en karlı bankacılık endüstrilerinden birine sahiptir ve dünyanın en gelişmiş finansal piyasaları arasındadır. Amerika Birleşik Devletleri’nde ACH yoluyla işlenmesi birkaç gün sürecek finansal işlemler Brezilya’da anında gerçekleşir. Bununla birlikte, bu karmaşıklık, korkunç Müşteri Hizmetleri, fahiş ücretler ve birçokları için bankacılık erişimi eksikliği ile boğuşan geriye dönük bir durumu maskelemektedir.

Ülkenin finansal sistemi değişkendir ve genellikle vatandaşlarını çok az alternatifle veya hiç alternatifsiz bırakır. Bir HBS vaka çalışmasına göre, ” Aralık 2018’de Brezilya’da kurumsal krediler için faiz oranı %52.3, tüketici kredileri için %120.0 ve kredi kartı borçluluğu için %272.42 idi.” Bu oranlar komşu ülkelerdeki rakamlara kıyasla çok daha yüksek.

Brezilya’nın bankacılık sistemi büyük bir pazardır ve görevliler tarafından kötü hizmet görmektedir. Birisi, yabancıların bir bankaya sahip olmasının veya yatırım yapmasının neredeyse imkansız olduğu bir ülkede bir banka inşa etmek için gerekli olan ürün geliştirme, strateji ve politik at ticaretinin iğnesini geçirebilseydi, bu yüzyılın en büyük başlangıç ve ekonomik başarı öykülerinden biri olurdu.

Nubank bu hedefi gerçekleştirme yolunda. Hikayesi, EC-1 serimizin yüksek uçan şirketler ve zor öğrenilen dersleri standartlarına göre bile, tam bir başarıdan biridir. Sadece geçen hafta, bu Brezilya kredi kartı ve bankacılık fintech, Berkshire Hathaway liderliğindeki 750 milyon dolarlık bir turu 30 milyar dolarlık bir değerleme ile topladı ve dünyanın en değerli girişimlerinden biri oldu. Brezilya, Meksika ve Kolombiya’da 40 milyon kullanıcısı var.

Yine de, Brezilyalı olmayan, portekizce’nin yerel dilini konuşmayan, daha önce bir şirket kurmamış ve başlamak için bankacılık hakkında çok fazla şey bilmeyen bir CEO ve kurucu ortak ile bir başlangıç. Bu, ham yürütmenin, “daha hızlı, daha hızlı” bir zihniyetin ve müşteri deneyimini Disney World’e bir gezi kadar keyifli hale getirmek için bir fanatizmin, bir endüstrinin ve ülkenin tarihini sonsuza dek nasıl değiştirebileceğinin bir hikayesidir.

Bu EC – 1’in baş yazarımız Marcella McCarthy. Brezilya’da büyümek için önemli bir zaman harcayan ve İngilizce, İspanyolca ve Portekizce olarak üç dilli olan McCarthy, TechCrunch için LatAm ve Miami ekosistemlerini bu birbirine bağlı bölgelerde devam eden aksaklıklara dikkat ederek kapsıyor. Bu paketin baş editörü Danny Crichton, editör Yardımcısı Ram Iyer, kopya editörü Richard Dal Portove çizimler Nigel Sussman tarafından çizildi.

Nubank bu analizin içeriğinde söz sahibi değildi ve buna önceden erişemedi. Mccarthy’nin nubank veya ifşa edilecek diğer çıkar çatışmaları ile finansal bağları yoktur.

NUBANK EC – 1, 9.200 kelimelik dört ana makale ve 37 dakikalık bir okuma süresinden oluşmaktadır. İşte bankada ne var:

Her zaman EC-1 formatında yineleme yapıyoruz. Sorularınız, yorumlarınız veya fikirleriniz varsa, lütfen TechCrunch Genel Yayın Yönetmeni Danny Crichton’a bir e-posta gönderin [email protected].

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir