Otoyolun İkinci El Otomobiller için açık artırma platformu yükseliyor Index Ventures tarafından yönetilen $ 67.7 M Serisi B

Otoyolun İkinci El Otomobiller için açık artırma platformu yükseliyor
Index Ventures tarafından yönetilen $ 67.7 M Serisi B_60c6e3f5a4b91.jpeg
Daha Fazla Göster
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Otoyol, profesyonel otomobil satıcılarının satılık özel otomobiller için açık artırmada teklif vermelerini sağlayan bir İngiliz girişimidir. Başlangıç, bu süreçte çok fazla sürtünmeyi ortadan kaldırarak hızlı bir başarı elde etti. Şimdi, yeni yatırımcılar BMW ı Ventures ve Unbound ile birlikte Index Ventures liderliğindeki bir B serisi turda £48m / $67.7 m yükseltti. Mevcut yatırımcılar Latitude ve Marchmont Ventures da katıldı. Finansman, platformunu genişletmek ve mevcut 160 kişilik ekibi büyütmek için kullanılacak.

Başlangıç, tüketicilerin bir akıllı telefon aracılığıyla ayrıntılarını yükleyerek arabalarını 1.000 £ ‘ a kadar satmalarına izin veriyor. 3.000’den fazla profesyonel otomobil Satıcısı daha sonra günlük bir çevrimiçi açık artırmada araç için teklif veriyor. En yüksek teklif, daha sonra 24 saat içinde kazanan satıcı tarafından ücretsiz olarak toplanan arabayı kazanır. 

Otoyol, 2017 yılında piyasaya sürülmesinden bu yana 65.000 araba sattığını ve satışların sadece Mayıs 2021’de 50 milyon sterline, günde 2.5 milyon sterline ve ayda 4.000’den fazla tamamlanmış araba satışına ulaştığını söyledi. Birleşik Krallık’taki tüm araçların sadece %5’i şu anda çevrimiçi olarak satıldığından, bu pazarın büyümesi için yeterli alan var.
 
Otoyol CEO’su Tom Leathes şunları söyledi: “yarım yüzyıl boyunca, verimsiz çevrimdışı süreçler hem otomobil satıcıları hem de otomobil satıcıları için kötü anlaşmalara ve kötü bir deneyime yol açtı. Otoyol, herkesin memnuniyetsiz kaldığı kırık bir deneyimi temelden değiştirdi-ve herkesin kazandığı üstün bir çevrimiçi deneyim ile dönüştürdük. Aracıları kesmek, hem tüketiciyi hem de araba satıcısını evden ve stres olmadan daha iyi bir anlaşma ile bırakır. Şimdiye kadarki inanılmaz büyümemiz, teknoloji ile daha fazla değer sağlamaya odaklanmamızın bir kanıtıdır-ve bu yatırım bize otoyolu bir sonraki seviyeye taşımak için yakıt sağlayacaktır.”
 
Index Ventures’ın ortağı Danny Rimer şunları söyledi: “her zaman bir endüstriyi gerçekten bozan ve gerçek bir müşteri ihtiyacını karşılayan şirketlere yatırım yapmak istiyoruz. Bunu otoyolda bulduk. Ekip, mükemmel teknoloji ve hem tüketicilerin hem de otomobil satıcılarının karşılaştığı zorlukların derin bir anlayışıyla desteklenen inanılmaz derecede güçlü bir platform oluşturdu. Otoyol hızla arabalarını satan on binlerce insan için İlk Çağrı Limanı haline geldi.” 
 
Otoyol daha önce 2017 yılında Tom Leathes, Harry Jones ve Alex Buttle tarafından kurulduğundan bu yana girişim finansmanında 14 milyon sterlin topladı.

Röportajda benimle konuşan Leathes şunları ekledi: “COVID, zaten olan bir şeyin gerçek bir hızlandırıcısıydı. Otomobil endüstrisi çevrimiçi hareket ediyor ve bu kısmen bir sonraki arabalarını çevrimiçi satın alan insanlarla ilgili, ama aynı zamanda bayilerin davranışlarını, nasıl iş yaptıklarını, arabalarını nereden aldıklarını değiştirmeleriyle ilgili. Uzun süre direndikleri bu değişimi zorladı ve şimdi onu kucaklıyorlar, bu yüzden endüstride temel bir değişim. Ve bu yüzden pazarın her iki tarafının da çevrimiçi hareket etmesine yardımcı olacak raylar sağlamak için bu kadar büyük bir fırsat görüyoruz.”

Rimer şunları ekledi: “bu yara dokusuna ve başarıya sahip olan ve şimdi çok daha büyük bir fırsata giden çok sayıda başarılı ve daha az başarılı girişimde birlikte çalışan kurucularınız olması nadirdir. İş modeli bizim için gerçekten önemli bir model çünkü envantere sahip olmak ve envanterinizden kurtulmak yerine, Nat-a-Porter ve Farfetch arasındaki fark gibi. Otoyolun pazarı tıpkı Farfetch gibi-herhangi bir envanteri yok, bu da sadece bu platformu alıcılar ve satıcılar için gerçekleştirerek kazandıkları anlamına geliyor. Bu nedenle, bir iş kurarken paranın ne için kullanılacağıyla ilgili çok daha az risk vardır.”

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir