Özerk dağıtım girişimleri politikada nasıl geziniyor, ortaklıklar ve pandemik sonrası operasyonlar

Özerk dağıtım girişimleri politikada nasıl geziniyor,
ortaklıklar ve pandemik sonrası operasyonlar_60c7a8ea5521b.jpeg
Daha Fazla Göster
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bu yılki TC Sessions: Mobility’yi, otonom dağıtım alanında önde gelen üç oyuncuyu içeren bir konuşma ile başlattık. Gatik’in kurucu ortağı ve baş Mühendisi Apeksha Kumavat, Nuro operasyon Başkanı Amy Jones Satrom ve Starship Technologies’in kurucu ortağı ve CTO Ahti Heinla, şirketlerinin kategoriye özgü yaklaşımlarını tartışmak için bize katıldı.

Üçlü, özerk sürüş konusundaki hükümet düzenlemelerini, Walmart ve Domino’s gibi büyük şirketlerle ortaklıkları ve pandeminin uzaya olan ilgisi üzerindeki devam eden etkisini tartıştı.

Pandemik etki

Doğum, covıd-19’dan derinden etkilenen sayısız kategoriden biridir. Özerk teslimata olan ilgi daha da kötüleşti, ancak bu kalıcı bir deniz değişikliği olacak mı? Yoksa hayat normale döndüğünde işler biraz gerileyecek mi?

Kumavat: pandemik isabetten önce bile, tüm bu e-ticaret eğilimi zaten yükselişteydi. Kimse teslimatlarının bir veya iki hafta sonra yapılmasını istemiyor. Herkes onları aynı gün yapılacak bekliyor, yanı bordür pikap seçenekleri olarak. Pandemi başlamadan önce bile e-ticaret ve talep üzerine teslimat beklentilerinde zaten bir artış oldu. Mart 2020’den sonra, gördüğümüz şey bu yörüngede büyük bir artış. (Zaman damgası: 1:55)

Jones Satrom: tüketicinin sadece alışveriş yapmak için kullandığı Seyahat sayısını düşündüğünüzde, bu, yapacakları seyahatlerin yaklaşık %40’ıdır. Artık bu tür şeylerin etrafında alışkanlıkları var. Bu tüketici için bir zaman tasarrufu. Bu eğilimlerin devam ettiğini görüyoruz ve insanların çevrimiçi sipariş vermeyi sürdürdüğünü ve istedikleri zaman bir şeyler elde etmek istediklerini görüyoruz. (Zaman damgası: 8: 39)

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir