Özerk teslimat başlangıcı Nuro ile lojistiğe geçiyor FedEx

Özerk teslimat başlangıcı Nuro ile lojistiğe geçiyor
FedEx_60c8c942023af.jpeg
Daha Fazla Göster
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Eski Google mühendisleri Dave Ferguson ve Jiajun Zhu tarafından 2016 yılında kurulan özerk teslimat kuruluşu Nuro, FedEx ile ortaklık kurarak parsel lojistiğine genişliyor.

Salı günü açıklanan çok yıllı, çok aşamalı stratejik ortaklık, Nuro’nun ikinci nesil R2 özerk dağıtım aracını FedEx operasyonları içinde test etmeyi ve nihayetinde dağıtmayı hedefliyor. Otonom araç endüstrisindeki diğerlerinden farklı olarak, Nuro çabalarını her zaman insanları değil, paketleri taşıyan düşük hızlı bir elektrikli kendinden tahrikli araç tasarlamaya odaklamıştır. Ancak bu “paketler” daha çok bakkaliye, yiyecek ve hatta tıbbi malzeme teslimatına odaklandı. Nuro, örneğin CVS, Domino ve Krogers ile ortaklık kurdu.

FedEx ile yapılan anlaşma, parsel lojistiğine ilk adımını attı. Pilot program Houston’da başladı bile. Nuro’nun ortaklıklar Başkanı Cosimo Leipold’a göre, bu çok yıllı taahhüt, Nuro’nun teknolojisini daha fazla insana yeni yollarla getirmesine ve nihayetinde büyük ölçekli dağıtımlara ulaşmasına izin verecek.

FedEx, kendi otonom araç teknolojisi, özellikle de bir kaldırım dağıtım Botu üzerinde DAHİLİ olarak çalışıyor. Roxo olarak adlandırılan SameDay Botu, DEKA Development & Research Corp. ve Segway ve ıbot tekerlekli sandalyesini icat eden kurucusu Dean Kamen ile işbirliği içinde geliştirildi. FedEx ilk olarak sameday botunu Şubat 2019’da tanıttı. FedEx Botu, LiDAR ve çoklu kameralar gibi algılama teknolojisi ile donatılmıştır; bu, makine öğrenme algoritmaları ile birleştirildiğinde, cihazın engelleri tespit etmesine ve önlemesine ve yolun (veya kaldırımın) kurallarını takip ederken güvenli bir yol çizmesine izin vermelidir.

Şirket, otonom robotların teslimat işine nasıl uyabileceğini bulmak için AutoZone, Lowe’s, Pizza Hut, Target, Walgreens ve Walmart ile çalışmayı planladığını söyledi. Buradaki fikir, Fedex’in perakendecilerin yakındaki müşterilerden gelen siparişleri kabul etmeleri ve aynı gün doğrudan müşterilerin evlerine veya işletmelerine botla teslim etmeleri için bir yol sağlamasıydı. Şirket, bir sözcüye göre Memphis, Tennessee’nin yanı sıra Plano ve Frisco, Teksas ve Manchester, New Hampshire’daki botları test etti.

Nuro ile ortaklık kaldırımdan ve yoldan uzaklaşıyor. Nuro’nun R2’si daha büyüktür ve halka açık yollarda çalışacak şekilde tasarlanmıştır, bu da daha uzak mesafelere Seyahat etmesine ve daha ağır yükler taşımasına izin verir.

FedEx, Nuro’nun özerk botlarını son mil teslimatı için büyük ölçekte kullanmak için uzun vadeli bir taahhütte bulunduğunu söyledi.

FedEx Corporation’ın ileri teknoloji ve inovasyon Başkan Yardımcısı Rebecca Yeung,” FedEx inovasyon üzerine inşa edildi ve kültürümüzün ve iş stratejimizin ayrılmaz bir parçası olmaya devam ediyor ” dedi.

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir