Redwood Materials Tesla yakınlarında bir mağaza açıyor Daha geniş genişlemenin bir parçası olarak Gigafactory

Redwood Materials Tesla yakınlarında bir mağaza açıyor
Daha geniş genişlemenin bir parçası olarak Gigafactory_60c7a1d914c46.jpeg
Daha Fazla Göster
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Eski Tesla CTO JB Straubel tarafından kurulan Redwood Malzemeler, geri dönüşüm başlangıç, Panasonic Sparks, Nevada Tesla ile elektrikli araçların benimsenmesine artırmak ve yerel pil geri dönüşüm ve Tedarik Zinciri çabaları artırma Biden Yönetiminin sürücü ile uyumlu genişleme planının bir parçası olarak faaliyet Gigafactory yakın 100 dönüm arazi satın aldı.

Şirket Pazartesi günü yaptığı açıklamada, Carson City, Nevada’daki mevcut 150.000 metrekarelik tesisinin de neredeyse üç katına çıkacağını söyledi. Redwood, Carson City geri dönüşüm tesisine 400.000 metre kare daha ekliyor. Büyüme planlarının bir parçası olarak, Redwood da yüzlerce işçiyi işe alıyor. Amazon tarafından desteklenen şirket bugün 130 kişiyi istihdam ediyor ve önümüzdeki iki yıl içinde 500’den fazla iş eklemeyi bekliyor.

Redwood’un genişleme duyurusu, Biden yönetiminin ABD tedarik zincirinin 100 günlük gözden geçirilmesini ve lityum bazlı piller için yerli tedarik zincirini iyileştirmek için bir plan hazırlayan bir Enerji Bakanlığı belgesinin yayınlanmasını takip ediyor.

Enerji Bakanı Jennifer M. Granholm Pazartesi günü yaptığı açıklamada,” Amerika, Yerli tedarik zincirimizi ve imalat sektörlerimizi yeniden inşa etmek için net bir fırsata sahip, böylece ortaya çıkan 23 trilyon dolarlık küresel temiz enerji ekonomisinin tüm faydalarını yakalayabiliriz ” dedi. “Bunun gibi özel sektör yatırımları yavaşlayamayacağımızın bir işareti. Amerikan İş Planı, inovasyonu teşvik ettiği ve araç aküleri ve pil depolama gibi teknolojilere olan talebi artırdığı için ABD işletmeleri için büyük fırsatların kilidini açacak ve herkes için temiz enerji işleri yaratacaktır.”

2017 yılında kurulan Redwood Materials, dairesel bir tedarik zinciri oluşturmaya çalışıyor. Şirket, cep telefonu pilleri, dizüstü bilgisayarlar, elektrikli el aletleri, güç bankaları, scooterlar ve elektrikli bisikletler gibi tüketici elektroniğinin yanı sıra pil hücresi üretiminden hurdayı geri dönüştüren bir iş-iş stratejisine sahiptir. Redwood, tüketici elektroniği şirketlerinden ve Panasonic gibi pil hücresi üreticilerinden hurda toplar. Daha sonra bu atılan malları işler, tipik olarak mayınlı olan kobalt, nikel ve lityum gibi malzemeleri çıkarır ve daha sonra bunları Panasonic ve diğer müşterilere geri tedarik eder. Amaç, sonuçta pillerin maliyetini düşürmeye ve madencilik ihtiyacını telafi etmeye yardımcı olacak kapalı bir döngü sistemi oluşturmaktır.

Redwood Materials’ın bir dizi müşterisi var ve sadece Tennessee’de Panasonic, Amazon ve AESC Envision ile çalıştığını açıkladı

Redwood Materials, nikel, kobalt, lityum ve bakır gibi pillerden elementlerin yaklaşık %95 ila %98’ini kurtardığını söylüyor. Bugün, şirketin yaklaşık 45.000 arabaya eşdeğer olduğunu söylediği bir rakam olan yılda 3 gigawatt saat alıyor.

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir