Robotik peyzaj başlangıç tırpan ile gizli ortaya çıkıyor 13.8 milyon dolar zam

Robotik peyzaj başlangıç tırpan ile gizli ortaya çıkıyor
13.8 milyon dolar zam_60c8ad069f544.jpeg
Daha Fazla Göster
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

2018 yılında kurulan Scythe Robotics, bugün 13.8 milyon dolarlık bir A serisi zam ilan ederek stealth’ten çıkıyor. Tur, Inspired Capital tarafından yönetildi ve True Ventures, Zigg Capital ve Lemnos’u içeriyor. Boulder, Colorado merkezli landscaping robotics Company’nin toplam finansmanını, True Ventures tarafından yönetilen 4 milyon dolarlık bir tohum da dahil olmak üzere 18.6 milyon dolara getiriyor.

Başlangıçtaki ilk ürün, müşterilere hizmet olarak Robot (RAAS) modeli ile sunulan otonom bir biçme makinesidir. Bu yöntem, kurumsal ve endüstriyel alanda giderek daha popüler hale geliyor ve müşterilere düzenli güncellemeler ve bakım içeren bir kiralama modeli aracılığıyla Robotik sunuyor. İlginç bir şekilde, şirketin müşterileri biçilen dönümlere göre şarj ediyor.

Biçme makinesi, sekiz HDR kamera ve iş yerinde karşılaşabileceği insanlardan, hayvanlardan ve çeşitli engellerden kaçınmaya yardımcı olmak için tasarlanmış çeşitli sensörlere sahiptir. Doğal olarak, bu sensörlerin tümü, diğer şeylerin yanı sıra, robotun verimliliğini arttırmayı amaçlayan zengin bir veri toplama ile birlikte gelir. Peyzaj, Robotik için nispeten düşük asılı bir meyvedir. Tabii ki, bu süreci büyük arazilere sahip olanlar için otomatikleştirmek için söylenecek çok şey var. Özellikle Toro , yakın zamanda Left Hand Robotics’i satınaldı ve iRobot kendi (gecikmeli) Robotik biçme makinesini duyurdu.

“Bugüne kadar, ticari peyzaj müteahhitlerinin talebe ayak uydurmalarını ve emisyonsuz çalışmalarını sağlayan bir teknoloji ortağı yoktu. Biz bu ortağız, ” dedi kurucu ortak ve CEO Jack Morrison bir sürümde. “Otonom biçme makinemiz onlara yeşil kalırken işlerini büyütme fırsatı veriyor. Sağlam, tamamen elektrikli bir tasarıma sahip son teknoloji özerkliği birleştirerek mevcut herhangi bir makineden daha güvenilir, daha üretken ve daha güvenli bir büyüklük sırası olacak şekilde tasarlanmıştır.”

Finansman, Colorado, Teksas ve Florida ofislerinde personel sayısını artırmaya, daha fazla ürün üzerinde Ar-Ge’ye ve biçiciyi yeni müşterilerin önüne çıkarmaya doğru gidecek.

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir