Roket Laboratuvarı NASA için iki yörünge uzay aracı tasarlayacak mars’ı inceleyin

Roket Laboratuvarı NASA için iki yörünge uzay aracı tasarlayacak
mars’ı inceleyin_60c8ad163bcd4.jpeg
Daha Fazla Göster
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Rocket Lab, Mars’ın ikliminin zaman içinde nasıl değiştiğini daha iyi anlamak için gezegenin manyetosferini inceleyerek Mars’ın yörüngesine Foton platformuna dayanan iki uzay aracı geliştiriyor. Bilim misyonu, NASA’nın Gezegensel keşif için küçük yenilikçi misyonlar (SİMPLEx) programı ile ödüllendirildi ve NASA tarafından bir rideshare roketi olarak sözleşmeli henüz tanımlanmamış bir ticari öğle yemeği aracında 2024’te Mars’a uçacak.

Bu, Rocket Lab’ın daha önce duyurduğu Fotonu Dünya’nın yörüngesinin ötesine geçen uydular için bir platform olarak kullanma vizyonunu gerçekleştirmesi de dahil olmak üzere birkaç nedenden dolayı kayda değer bir gelişmedir. Aynı zamanda ilginçtir, çünkü Rocket Lab’ın fırlatma ve uzay aracı hizmetleri işletmelerinin ilk dekuplajını işaretleyecektir.

Rocket Lab’ın Fotonu, şirketin Curie uzay içi tahrik sistemini içeren bir uydu platformudur ve aynı zamanda durumsal bir kontrol sistemi oluşturmak için yıldız izleyicileri ve reaksiyon tekerlekleri ile bu görev için donatılacaktır.derin uzay navigasyon sistemi veya yol bulma. Fotonun çekiciliği, daha fazla kuruluş ve kurum için gezegenler arası bilime erişimi genişletebilecek küçük, uygun fiyatlı ve nispeten düşük kütleli bir fırlatma paketinde derin uzay keşif yeteneği anlamına geliyor.

Bu iki Mars’a bağlı fotoğrafı kullanacak olan roket Laboratuarı destekli Escapate misyonu için bir sonraki adım, Haziran ayında bir tasarım incelemesi ve ardından fotonlar inşa edilmeden, donatılmadan ve hazırlanmadan önce son bir kontrol olarak Temmuz ayında son bir onay incelemesi olacak. nihai uçuşları için.

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir