Scale AI CEO’su Alex Wang, yazılım hatalarını ve neleri tartıyor AV teknolojisini yeterince iyi yapacak

Scale AI CEO’su Alex Wang, yazılım hatalarını ve neleri tartıyor
AV teknolojisini yeterince iyi yapacak_60c91d7c54ce1.jpeg
Daha Fazla Göster
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Scale kurucu ortağı ve CEO’su Alex Wang, şirketin otonom sürüş endüstrisindeki rolünü ve kuruluşundan bu yana beş yıl içinde nasıl değiştiğini tartışmak için bu hafta TechCrunch Sessions: Mobility 2021’de bize katıldı. Ölçek, büyük ve küçük AV oyuncularının veri ek açıklamaları ve yönetimi yoluyla güvenilir bir “temel gerçek” oluşturmasına yardımcı olur ve bu arada, endüstri olgunlaştıkça bunun ne anlama geldiğine dair standartlar değişmiştir.

İyi veriler, otonom sürüş sistemlerinin “iyi kemikleri” dir

Otonom sürüşte iki algoritma az ya da çok eşit olarak oluşturulabilse bile, gerçek dünya performansı, girdi verileri açısından ne tükettiğine bağlı olarak önemli ölçüde değişebilir. Ölçeğin endüstriye olan değeri burada başlıyor ve Wang nedenini açıklıyor:

Geleneksel bir yazılım sistemi hakkında düşünürseniz, iyi bir yazılım sistemini kötü bir yazılım sisteminden ayıracak olan şey kod, kodun kalitesidir. Tüm bu kendi kendini süren araçlar veya otonom araçlar olan bir AI sistemi için, inanılmaz bir algoritmayı kötü bir algoritmadan gerçekten ayıran verilerdir. Ve gördüğümüz bir şey, yüksek kaliteli verilerin görevlilerinden ve çobanlarından biri olmanın endüstri için inanılmaz derecede önemli olacağıydı ve oynanan şey buydu. Aurora’dan Nuro’ya, Toyota’dan General Motors’a kadar bu alandaki birçok büyük şirketle çalışıyoruz ve hepsiyle olan çalışmalarımız, yığınlarının geri kalanını bunun üzerine inşa edebilmeleri için gerçekten sağlam bir veri tabanına sahip olmalarını sağlıyor. (Zaman damgası: 06:24)

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir