Shopify, tek tıklamayla ödeme, mağaza ödemesi, herhangi bir Facebook veya Google’da satıcı

Shopify, tek tıklamayla ödeme, mağaza ödemesi, herhangi bir
Facebook veya Google’da satıcı_60c8bb84cfbdb.png
Daha Fazla Göster
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Facebook Shopify, Shopify yazılımını çevrimiçi mağazalarına güç sağlamak için kullanmasalar bile, e-ticaret platformu Shopify, bu sabah Shop Pay olarak bilinen tek tıklamayla ödeme hizmetinin Facebook veya Google’da satış yapan herhangi bir ABD tüccarı tarafından kullanılabileceğini duyurdu. Shopify, Shopify olmayan tüccarlara sunulan ilk Shopify ürününü ödüyor.

İlk olarak 2017 yılında geliştirici konferansında tanıtılan Shop Pay, bir müşterinin ödeme işlemi sırasında doldurması gereken alan sayısını azaltarak çevrimiçi ödeme yapmanın daha kolay bir yolunu sunan diğer anında ödeme çözümlerine benzer. Hizmet, müşterinin bilgilerini hatırlar ve şifreler, böylece tüketiciler çevrimiçi alışveriş yaparken tek bir dokunuşla kontrol edebilir ve son zamanlarda Affirm ile ortaklık sayesinde taksitle satınalmak için ödeme yapabilirler.

Facebook Facebook ve İnstagram Shopify Shopify, Şubat ayında Facebook ve instagram ile ortaklaşa Shop Pay’i genişletti, ancak yalnızca o zamanlar bu sosyal platformlarda satış yapan mevcut Shopify tüccarları için çalıştı. Mayıs Shopify shopify 1,7 milyondan fazla tüccar Google Arama ve arama, Haritalar, görüntüler, Lens ve YouTube gibi diğer Google özellikleri ile başlayan diğer “alışveriş yolculuklar” yoluyla müşterilere ulaşmak için yeteneği verecek bir online alışveriş genişleme ile ortaklık olduğunu I/O geliştirici konferansında açıkladı.

Şirket, 1.7 milyon tüccarının kaçının bugün Facebook veya Google’da mevcut olduğunu paylaşmayı reddetti, ancak en popüler kanallardan ikisi olduğunu söyledi.

Bugünün duyurusunun ardından, diğer satıcılar da kendi Facebook veya Google mağazaları için Shop Pay’i kabul etme seçeneğine sahip olacaklar. Facebook shopify, gerçekte kaç kişinin bunu yapacağı henüz bilinmemekle birlikte, her gün 1,8 milyar kişinin Facebook’a giriş yaptığını ve Google’da bir milyar alışveriş oturumunun gerçekleştiğini belirtiyor.

Şirket ayrıca, tipik bir ödeme teklifinden %70 daha hızlı ödeme de dahil olmak üzere Shop Pay’in avantajlarını, 1.72 kat daha yüksek bir dönüşüm oranıyla, yani daha az terk edilmiş grafiklerle lanse etti.

Tüketiciler için, Shop Pay’i geleneksel bir ödeme üzerinden kullanmanın avantajı, hızın ötesinde, Amazon da dahil olmak üzere satıcılar arasında çevrimiçi siparişlerinizi düzenleyen ve izleyen shopify mobil uygulaması Shop ile entegrasyonudur , böylece siparişlerin ne zaman geldiğini görebilir veya hızlı bir şekilde soru sorabilir ve iadeleri yönetebilirsiniz.

Şirket, bugüne kadar mağaza uygulamasının 430 milyondan fazla siparişi takip ettiğini söylüyor.

Zamanla, mağaza uygulaması, yerel satıcılardan gelenler de dahil olmak üzere diğer önerilere işaret etmek için kullanıcıların favori mağazalarını içeren bir feed’i de özelleştirebilir. Shopify, Shopify uygulamasının Shopify olmayan satıcılardan Shop Pay özellikli siparişleri izleyebileceğini doğruladı.

Shopify Başkan Yardımcısı Carl Rivera,” lansmanından bu yana, Shop Pay, siparişlerde 24 milyar dolardan fazla sipariş vermeyi kolaylaştıran ödeme deneyimleri için standardı belirledi ” dedi. “Çalışmalara göre, sepetten vazgeçme ortalama %70, yaklaşık %20’si karmaşık bir ödeme işlemi nedeniyle gerçekleşiyor. Shop Pay bu süreci hızlı ve basit hale getiriyor ve Facebook ve Google’da satış yapan tüm satıcılara genişleme, her tüketiciye, her satıcıya, her platforma ve her cihaza sınıfının en iyisi bir ödeme getirmede kritik bir adımdır” diye ekledi.

Genişleme, PayPal, Venmo, Apple Pay ve platformların kendileri tarafından sunulanlar da dahil olmak üzere diğer ödeme mekanizmalarına önemli bir meydan okuma olabilir, shopify tüccarlarla artan çekiş gücü sayesinde — bir analiz, platformuna ABD’de %23 pazar payı verir — şimdi App Store’da 3 numaralı alışveriş uygulaması olan Shop uygulamasının popülaritesi ile birlikte.

Haberler shopify Shopify banka hesapları ve banka kartları da dahil olmak üzere tüccar hizmetleri, shopify’ın ortağı yanı sıra, mağaza ödeme hizmetinin omurgası ödemeler dev Stripe, önemli bir pay aldığını dünkü onayını takip eder.

Facebook Shopify, Shop Pay hizmetinin “önümüzdeki aylarda” Facebook’ta satış yapan tüm ABD’li satıcılar için etkinleştirileceğini ve 2021’in sonuna kadar Google’daki tüm satıcılara sunulacağını söyledi.

 

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir