Siber güvenlik eğitim platformu Immersive Labs 75 milyon doları kapattı Insight Partners tarafından yönetilen C Serisi

Siber güvenlik eğitim platformu Immersive Labs 75 milyon doları kapattı
Insight Partners tarafından yönetilen C Serisi_60c6a4a7eaa0e.jpeg
Daha Fazla Göster
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sürükleyici Labs, bir platform olan öğretir siber güvenlik becerileri şirket çalışanları tarafından kullanılarak gerçek, güncel tehdit istihbaratı “gamified” vardır kapalı $75 milyon C Serisi finansman yuvarlak led tarafından yeni yatırımcılar Insight iş Ortaklarıyla birlikte Menlo Ventures, Diğer Girişimler ve mevcut yatırımcı Goldman Sachs Varlık Yönetimi.

Yatırım, Immersive’in ABD’deki teklifini ölçeklendirmek ve pandemi sonrası uzaktan çalışan pek çok insanın neden olduğu siber tehditlere olan yeni ilgi dalgasından yararlanmak için kullanılacak. 2017 yılında kurulan Immersive Labs, şu anda Bristol, İngiltere ve Boston, ABD’de ortak operasyon Merkezi ile 200 kişiye sahiptir. Önümüzdeki iki yıl içinde personel sayısını 600’ün üzerine çıkarmayı ve APAC ve Avrupa’daki yeni bölgelerde operasyonlar kurmayı planlıyor. Immersive’in ‘siber işgücü optimizasyonu’ platformu, kuruluşlardaki becerilerin nasıl başa çıktığını ölçmek için Yönetim Kurulu düzeyinde metrikler ve kıyaslama sunduğunu iddia ediyor.

Immersive şimdi girişim finansmanında toplam 123 milyon dolar topladı ve HSBC, Vodafone ve nhs’yi müşteri olarak sayıyor. Şirket, “yıllık %100’ün üzerinde”büyüdüğünü söylüyor.

Immersive Labs’ın CEO’su ve kurucusu James Hadley şunları söyledi: “siber risk, giderek artan sayıda iş fonksiyonu için bir sorun haline geldikçe, siber güvenlik bilgi ve becerileri artık bir arka ofiste gizlenmiş birkaç teknik insanın korunması olmamalıdır. Yazılım üreten ekiplerden CEO’YA kadar herkesin artık yaygın bir şirket sorununu çözmede rol oynaması gerekiyor. Bu, çok daha geniş bir grup insanda kilit açma ve kanıtlama becerilerini gerektirir.”

Insight Partners’ın Genel Müdürü Ryan Hinkle şunları söyledi: “son birkaç yılda önemli bir küresel müşteri ve gelir artışı ile Immersive Labs, hızla gelişen siber beceriler alanında güçlü bir konum oluşturdu. Etkili liderlik, büyüyen bir pazarda yenilikçi bir ürün ve güçlü kullanıcı katılımı ile şirket, siber hazırlık pazarına liderlik etmeye devam edecek bir konumdadır.”

Bir röportajda benimle konuşan Hadley şunları ekledi: “Insight Partners’ı seçtik çünkü Cıo’lara ve Ceo’lara sattığımız kurumsal B2B’DE gerçek bir güce sahipler… başarılı bir İngiltere siber güvenlik şirketi açısından bir sonraki Darktrace olmak istiyoruz.”

Karşılaştırma o kadar da tuhaf olmayabilir. Immersive Labs, Darktrace’e benzer şekilde CYLON siber hızlandırıcısından çıktı, Darktrace ile aynı yatırımcılara sahipti, ancak aslında C Serisi için 75 milyon dolar çekti, Oysa Darktrace D serisine kadar bu seviyeyi yönetmedi.Darktrace şimdi Londra’da 1.7 milyar sterlin karşılığında halka arz edildi.

Eski bir GCHQ güvenlik araştırmacısı ve eğitmeni olan Hadley, siber eğitime öncülük ederken siber beceriler platformu fikrini ortaya koydu. Ona neden Immersive’in platformu ile bir ‘volan etkisi’ bulmayı başardığını düşündüğünü sordum.

“İnsanlar her zaman tüm siber tehditlerin daha da kötüye gittiğinden bahsediyorlar,ama gerçekten şimdi ve kamusal alanda. Siber güvenliğin artık bodrumdaki ineklerin sorumluluğu olmadığına dair güçlü bir inancımız var. Aslında, bu iş çapında. Ve şimdi gelgit dalgası geliyor. Siber suçlar bu yıl ve gelecek yıl ölçek dışına çıkacak çünkü şirketler fidyeleri ödüyorlar. Ve bunun bir sonucu olarak, bir krizde karar vermeyi ölçmek için analitik uyguluyoruz. CIO veya dikey ne olursa olsun her şirketle gerçekten iyi rezonansa giriyor” dedi.

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir