SkyWatch, Dünya gözlem verileri için 17.2 milyon dolar topladı platform

SkyWatch, Dünya gözlem verileri için 17.2 milyon dolar topladı
platform_60c8bb9a5478d.jpeg
Daha Fazla Göster
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Waterloo merkezli SkyWatch, uzay ekonomisinin gerçek faydalarının kilidini açmanın anahtarının Dünya gözlem verilerini erişilebilir ve taşınabilir hale getirmede yattığını kabul eden ilk girişimlerden biriydi ve şimdi şirket bu hedefe daha da yardımcı olmak için 17.2 milyon dolarlık bir B Serisi topladı. Polonya merkezli uydu operatörü SatRevolution ile bir ortaklığın iyileşmesine yeni başlayan SkyWatch, şimdi yüksek teknoloji ürünü uzay aracı yüklerine odaklanan yeni şirketler için giriş engellerini düşürdüğü için uydu girişimleri ve müşteriler arasındaki uçurumu daha büyük bir şekilde kapatmaya hazırlanıyor.

Yeni finansman turu, yeni yatırımcı Drive Capital tarafından yönetildi ve Bullpen Capital, Space Capital, Golden Ventures ve BDC Ventures dahil olmak üzere mevcut yatırımcıların katılımını içeriyordu. SkyWatch CEO’su ve kurucu ortağı James Slifierz, Drive’ı getirmenin B serisi için büyük bir kazanç olduğunu söyledi.

“Drive, birkaç yıldır uzay endüstrisini araştıran ve ilk uzay teknolojisi yatırımı olacak bir fırsat arayan bir firma” dedi. “Silikon Vadisi gazilerinden oluşan Columbus, Ohio’da bulunan [gta-Waterloo] bölgesinde ilk değil. Gerçekten ilginç ve büyük fırsatların çoğunun sonunda Bay Area dışında ve New York dışında gelişeceğine inanma eğilimine biraz erken geldiler.”

SkyWatch-kesinlikle amaca uygun, özel sektör için erişilebilir yörünge üzerinde birçok gözlem uyduları tarafından toplanan, mevcut sistemleri mimarisi ya da alışılmadık biçimlerde çok büyük miktarlarda veri işleme yeniden gerektirmez bir şekilde bilgi yer gözlem veri platformu için güçlü gelir boru hattı inşa sahip.

Bu yeni finansman, Skywatch’ın, şirketin uydu şirketleri için tam hizmet veri yönetimi, sipariş, işleme ve teslimat sağlamak için geliştirdiği bir nw platformu olan TerraStream ürününün piyasaya sürülmesini hızlandırmasına yardımcı olacak. Bu, Skywatch’ın yalnızca Satrevolution tarafından yönetilenler gibi dünya gözlem uyduları tarafından toplanan verileri müşterilere erişilebilir hale getirmesine değil, aynı zamanda bu şirketler için müşterilere kaynak sağlamasına, hem satış hem de teslimatı etkin bir şekilde ele almasına olanak tanır.

Slifierz,” TerraStream için en sevdiğim benzetme, uzay şirketleri için Shopify ” dedi. “Pazara gitmenin karmaşıklığını ortadan kaldırıyor. Bu nedenle, bugün harika bir ayakkabı markası oluşturmak istiyorsanız, shopify lojistik, nakliye ve envanter yönetimi, Web sitesi, vitrin ve diğer her şey hakkında endişelenmenize gerek kalmamasını sağlar; şirketinizde, ürününüzün kalitesi ve markanızda değer yaratacak şeylere odaklanmanızı sağlar.”

Tıpkı Shopify zengin üçüncü parti bir ekosistemin varlığına platformunu desteklemek için değişir, SkyWatch ve bu ekosistem artık sadece altyapı geliştirme yıl sonra olgunluğa ulaşan, fırlatma başlatılması yayılması gibi şeyler, yer istasyonu inşa, depolama ve daha fazla veri dahil olmak üzere, öyle de sözlerine ekledi.

Sonuçta, Skywatch’ın sağladığı şey, “daha hızlı ve daha karlı bir şekilde” pazara girme yeteneğidir, diyor Slifierz, yeni ve geliştirilmiş sensör yetenekleri üzerinde çalışan, genellikle akademik kurumlardaki araştırma laboratuvarlarından çıkan sert teknoloji uydu girişimleri için büyük bir değişimdir.

“En güçlü değer önerisi, EarthCache [Skywatch’ın ticari uydu görüntüleri pazarı] tarafında çok hızlı bir şekilde büyüdüğümüz yüzlerce müşteriye anında erişim sağlamamızdır. Bu şekilde, şaka yapıyoruz, shopify for space gibi, aynı zamanda AWS marketplace ile entegre.”

SkyWatch ayrıca, uydu tarafındaki müşterilere pazarın gerçekte aradığı sinyalleri yedeklemek için gerçek veriler sağlayarak talebi tanımlamaya yardımcı olabilir. Slifierz, ortaklara, araştırma ve teknoloji geliştirmenin genellikle yük tasarımına öncülük ettiği bir sektörde yararlı olan gerçek bir ihtiyacı karşılamak için tekliflerini nasıl ayarlayacakları konusunda tavsiyelerde bulunmalarına yardımcı olduğunu ve gerçek talebin biraz ikincil bir husus olduğunu söylüyor.

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir