Solar concentration startup Heliogen, 108 milyon dolarlık yeni fon

Solar concentration startup Heliogen, 108 milyon dolarlık yeni
fon_60c8ec56e980b.jpeg
Daha Fazla Göster
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Güneş ışığı büyük bir enerji kaynağıdır, ancak nadiren bir yumurtayı kızartmak için yeterince ısınır, çeliği eritmekten bahsetmez. Heliogen, yüksek teknolojili konsantre güneş enerjisi teknolojisi ile bunu değiştirmeyi hedefliyor ve 1000 derecelik güneş fırınını birkaç av madenine ve rafineriye test etmek için yüz milyon dolardan fazla para topladı.

2019’da ilk kez piyasaya sürüldüğünde Heliogen’i elealdık ve bu makaledeki detaylar hala şirketin teknolojisinin özünde yer alıyor. Bilgisayar görme teknikleri, güneş ışığını, önceki güneş konsantratörlerinin yapabileceğinin neredeyse iki katı olan 1000 derece Fahrenheit’i aşabilecek ölçüde yansıtan ve yoğunlaştıran büyük bir ayna setini dikkatli bir şekilde kontrol etmek için kullanılır. Kurucu Bill Gross,” bir ölüm ışını gibi ” dedi.

Bu, sistemin madencilik ve eritme işlemleri gibi bu tür sıcaklıkların gerekli olduğu birçok uygulamada fosil yakıtların ve diğer eski sistemlerin yerini almasını sağlar. Bir Heliojen konsantratörü kullanarak, günün çoğunda güneş ışığı altında çalışabilir ve sadece geceleri diğer kaynaklara güvenebilir, potansiyel olarak yakıt harcamalarını yarıya indirebilir ve sonuç olarak hem paradan tasarruf edebilir hem de daha yeşil bir geleceğe doğru adım atabilirler.

İki gol yardımcı ve madencilik ve çelik yapım şirketi şimdi yatırımcılar neden işaret eder. Heliogen 2 $25 milyon, Prime Movers Laboratuvar liderliğindeki kaldırdı, ama aynı zamanda birlikte madenci ArcelorMittal, Edison International, Ocgrow Girişimler, A. T. Gekko getirdi, ve daha fazla o $83 terminolojisi onların çok daha büyük “köprü uzantısı turu” çekti.

Bu para, hem Heliogen’in dediği gibi “güneş ışığı Rafinerisi” nin geliştirilmesine devam etmek hem de gerçek üretim iş akışlarında büyük ölçekte çalışacak bazı gerçek yerinde kurulumları dağıtmak için kullanılacaktır. Şirketin bir temsilcisi,” verimliliği artırmak ve maliyetleri düşürmek için sürekli tasarım ve maliyet iyileştirmeleri yapıyoruz ” dedi.

Bu pilot sitelerden biri, Rio tinto’nun bir Borat madeni işlettiği ve Mart ayında imzalanan bir mutabakat ZAPTI’NA göre, her zamanki yerinde süreçlerinin bir parçası olarak Heliogen’in teknolojisini içerecek olan Boron, CA’DA olacak. ArcelorMittal ile bir başka Mutabakat Zaptı “Arcelormittal’in çelik tesislerinin birçoğunda Heliogen ürünlerinin potansiyelini değerlendirecek.”Tesisler ABD, MENA ve Asya Pasifik bölgelerinde planlanmaktadır.

Madencilik ve eritmenin ötesinde, teknik sıfır karbonlu bir şekilde hidrojen üretmek için kullanılabilir. Bu, yeni nesil yakıt temini için çalışan bir hidrojen altyapısı oluşturmaya yönelik büyük bir adım olacaktır, çünkü mevcut yöntemler ilk etapta fosil yakıtlara güvenmeden yapmayı zorlaştırmaktadır. Ve hiç şüphe yok ki, serbest ve sıfır karbonlu bir yüksek ısı kaynağından yararlanabilecek başka endüstriyel süreçler de var.

Gross,” en karbon yoğun insan faaliyetlerini ele alan daha fazla proje yapmak ve gezegendeki herkes için enerji fiyatını ve emisyonlarını azaltma hedeflerimize doğru çalışmak için kaynaklar veriliyor ” dedi. “Misyonumuzu sürdürmemize ve karbon sonrası bir ekonomiye ulaşmasını sağlayacak dünya teknolojisini sunmamıza izin verdiği için tüm yatırımcılarımıza teşekkür ediyoruz.”

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir