Stripe, Stripe kimliği ile ödemelerin ötesine geçerek şunları sağlar İşlemler ve çok daha fazlası için AI tabanlı kimlik doğrulama

Stripe, Stripe kimliği ile ödemelerin ötesine geçerek şunları sağlar
İşlemler ve çok daha fazlası için AI tabanlı kimlik doğrulama_60c769e805d8f.jpeg
Daha Fazla Göster
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bir dizi girişim (örneğin , burada, burada, burada ve burada) kendilerini “kimlik doğrulama için Şerit” olarak şekillendirdi ve geliştiricilerin kimlik doğrulamasını bir platforma entegre etmeleri için kolay bir yol sağladı. Bugün, Şerit kendisi ihtiyaç doldurmak için devreye girmiş bulunuyor: şirket, şirketler, kullanıcı kimliklerini doğrulamak için, Şerit şifreli bir biçimde müşteri verilerini yönetmek, “okumak” ve canlı selfies ile devlet Kimliği tutuyor öğrenme bilgisayar görme ve makine kullanma ile kullanabileceğiniz araç hizmet Şerit Kimlik adında yeni bir ürün — kendi kendine başlatıyor.

Stripe, servisin 15 saniye gibi kısa bir sürede çalıştığını söylüyor.

Şirket, hizmetin bugünden itibaren 30 ülkede beta olarak piyasaya sürüldüğünü, ancak bu arada, seçkin ortaklar tarafından sessizce kullanıldığını söyledi. Bunlar arasında Discord (kimlik doğrulama özelliğinin bir parçası olarak); Peerspace (kullanıcılara ve satıcılara giriş yaparken kimlik doğrulamasını çalıştırır); Shippo (yüksek riskli kullanıcıları tanımladığında, kendilerini doğrulamalarını istediğinde); ve hesap devralmalarını önlemek için kullanan diğer isimsiz müşteriler.

Geliştiriciler erişim istemek için buraya gidebilirler ve Stripe, bu hafta daha sonra geliştirici Konferansı olan Stripe Sessions sırasında genel olarak hizmet hakkında daha fazla konuşacak gibi görünüyor.

“İşletmeler, kimlikleri çevrimiçi olarak doğrulamak için kolay ve hızlı bir yol istiyorlar. Stripe Identity onlara tam olarak bunu sunuyor,” diyor Stripe Identity Mühendislik Müdürü Rob Daly. “Artık, beş kişilik bir başlangıçtan çok uluslu bir girişime kadar herhangi bir internet işletmesi, kullanıcılarının kimliklerini haftalar veya aylar değil, birkaç dakika içinde güvenli bir şekilde doğrulamaya başlayabilir.”

İlk kullanıcıların listesine bakarsanız, önemli bir şey göze çarpıyor: kimlik, Stripe’in ödemelerin çok ötesine uzanan işletmelere güçlü bir hizmet sağlayıcısı olarak erişimini nasıl genişlettiğinin bir başka örneğidir.

Tabii ki, ödemeler Stripe’nin kalbinde kalır ve kimlik doğrulamanın kesinlikle bununla bir bağlantısı vardır — yeni başlayanlar için e-ticaret dolandırıcılığını önlemeye yardımcı olabilir — ancak gördüğünüz gibi, kimlik doğrulaması, hesap devralmalarını önlemeye yardımcı olmak veya birinin yaşını doğrulamak veya diğer “müşterinizi tanıyın” düzenlemelerine uymak veya botları ve trolleri damgalamak gibi bir dizi başka kullanım durumunu da kapsar: ödeme gerekli değildir. Bu nedenle, Stripe, Stripe kimliğini kullanmak için mevcut bir Stripe müşterisi olmanız gerekmediğini doğruladı.

Kimlik doğrulama, ister parasal ister başka türlü olsun, çevrimiçi etkileşimleri etkinleştirme sürecinin önemli ve yaygın olarak kullanılan bir bileşeni haline gelmiştir. Ve ödemelerle ortak bir yanı var, bu da onu API özellikli bir hizmet olarak inşa etmek için olgun bir aday haline getiriyor: her ikisi de bir dizi farklı teknolojinin ve üçüncü taraf veri sağlayıcılarının entegrasyonunu gerektiren, inşa edilmesi karmaşık. Böyle bir şey inşa etmek, kimlik doğrulaması gerektiren şirketlerin temel yetkinliği olmadığından, üçüncü taraf şirketlerin bu teknolojiyi inşa etmeleri ve bir hizmet olarak sunmaları için kapıyı açık bırakır.

Stripe, bu alanda çalışan tek kişi olmaktan uzak: diğerleri arasında Jumio (bu yılın başlarında büyük bir tur attı); Onfido (bir halka arz planladığı bildirildi); Veriff; Berbix; Passbase ve daha fazlası.

Stripe söz konusu olduğunda, şirket müşterilere Stripe kimliğini kullanmanın iki yolunu sunuyor. Stripe’in ödeme ürünü gibi, bazı kod satırları aracılığıyla bir ödeme veya başka bir iş akışına entegre edilebilir. Ancak, şüpheli işlemlerin veya yüksek riskli olarak tanımlanan diğer kullanıcıların etrafında yayınlanan bir doğrulama bağlantısı aracılığıyla bunun dışında bir hizmet olarak da sunulabilir.

Yaparken çizgileri yapılan bir dizi satın almalar genişletmek için kendi teknoloji ve hizmetleri — geçen hafta piyasaya Şerit Vergi, örneğin, tamamlanmış olan satın alma Vergisi Kavanozu bu yılın başlarında — Şerit Kimliği inşa ev, şirket diyor, ve olmuştur kullanmak için daha iyi kısmı 10 yıl şirket için doğrulamak tüccar parçası olarak kendi onboarding ve yolsuzlukla mücadele eder.

Stripe’deki küresel Risk Stratejisi ve uygulama Politikası Başkanı Delia Pawelke,” küresel kimlik doğrulaması için titiz ve güvenli bir sistem oluşturmak için ne kadar iş gerektiğini deneyimlerimizden biliyoruz ” dedi. “Stripe Identity ile gelişmiş uyumluluk altyapımızı tüm kullanıcılarımız için kullanılabilir hale getiriyoruz. Çevrimiçi bir işletme için, birinin kimliğini doğrulamak artık bir ödemeyi kabul etmek kadar kolaydır.”Dahili aracını harici bir ürüne dönüştürürken, Stripe doğrulama hizmetini biraz değiştirdi ve örneğin fotoğraf çekimi için daha fazla rehberlik sağladı.

Stripe, ücretlerin “işlem başına” tahsil edileceğini söyledi, Ancak Techcrunch’a bu ücretlerin ne olacağını açıklamadı. Daha fazla bilgi edindikçe bu yazıyı güncelleyeceğiz.

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir