Telekom devi MTN, Nijeryalıları hizmet konusunda uyardığını söyledi bozulma

Telekom devi MTN, Nijeryalıları hizmet konusunda uyardığını söyledi
bozulma_60c8f352de884.jpeg
Daha Fazla Göster
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Nijerya’nın en büyük telekom sağlayıcısı olan mtn aboneleri, bazı gazeteciler ve yayıncılar tarafından görülen bir bildirime göre, Batı Afrika ülkesinde yakında hizmet kesintileriyle karşı karşıya kalabilir. 

Reuters ve diğerleri, Nijerya’daki güvensizlik sorunlarındaki artışın MTN’NİN hizmetini bozacağını ve Müşteri Hizmetleri temsilcilerinden gelen bir uyarıyı gerekçe gösterdiğini söyledi. Bu yıl boyunca Nijeryalılar kaçırılmalarla, çiftçiler ve çobanlar arasındaki çatışmalarla, öğrencilerin kitlesel kaçırılmalarıyla ve silahlı soygunlarla savaşmak zorunda kaldılar.

Ne yazıkki , Nijerya’nın farklı bölgelerinde artan güvensizlikle, kuruluşunuza hizmet sunumunun önümüzdeki günlerde etkilenebileceğini size bildirmeliyiz. Bu, bazı durumlarda teknik destek ekibimizin sitenize ulaşamayacağı ve arıza yönetiminde mümkün olan en kısa sürede optimum geri dönüş süresi sağlayamayacağı anlamına gelir” dedi. 

MTN, yorum talebine hemen yanıt vermedi.

MTN Nijerya, Q1 2021 için mali raporunu yayınladığında, veri geliri yıllık %43 artarak N106 milyar (257 milyon$) artarak toplam gelirinin %28’ine katkıda bulundu.

Veri geliri artışı, aktif veri abonelerinde yıllık %21 artışla 32.5 milyona ve akıllı telefon penetrasyonunda yıllık %27 artışla 36.3 milyona yükseldi. Bu rakamlar Mtn’nin Nijerya’daki hakimiyetini yansıtıyor. Nijerya iletişim Komisyonu’ndan (NCC) gelen verilere göre, Telekom operatörü Nijerya’nın internet abonelerinin %43’inden ve ülkenin mobil abonelerinin %38’inden sorumludur.

Ülkedeki çoğu ağ sağlayıcısı gibi, MTN’NİN hizmetleri de iki deneyimin hikayesi olmuştur: iyi ve subpar. Bununla birlikte, TechCrunch ile konuşan Nijeryalılar, hükümetin Twitter’ı yasaklama kararını ve ardından internet kısıtlaması korkularını takiben son birkaç hafta içinde büyük ölçüde tanık oldular.

Yerel medyadan gelen raporlar, farklı bir nedenden ötürü de olsa Reuters’i destekliyor gibi görünüyor: bir birliğin tüm ağ sağlayıcılarına karşı ülke çapında grevi. Ülkedeki üst düzey telekomünikasyon personelini içeren sendika PTECSSAN (Nijerya özel telekomünikasyon ve iletişim Kıdemli personel Birliği), Çarşamba gününden itibaren “işçilerin keyfi çuvalını ve Kazazedeyi ” protesto etmek için üç günlük bir sanayi grevine başlayacağını açıkladı.”

PTECSSAN yaptığı açıklamada, nijerya’daki telekomünikasyon şirketlerini çeşitli nedenlerle suçladı. İlk olarak, örgütlenme özgürlüğünü ve işçilerin örgütlenme hakkını ihlal etmek; sendika üyelerinin mağduriyeti; zayıf ve ayrımcı ücretlendirme. Ayrıca, Telekom operatörlerinin gurbetçi kotalarını kötüye kullandığını, sindirme uyguladığını ve diğer emek karşıtı uygulamaların yanı sıra çalışanları taciz ettiğini ve sözlü olarak saldırdığını iddia ettiler.

Techcrunch’ın ulaştığı birkaç MTN Müşteri Hizmetleri acentesi, yukarıda belirtilen mesajın farkında değildi veya çürütüldü. ” Böyle bir ağ aksaklığına sahip olmayacağız ” dedi. “Lütfen önümüzdeki günlerde herhangi bir hizmet kesintisi hakkında herhangi bir bilgiye sahip olmadığımızı unutmayın. Bir kez biz herhangi bir bilgi hakkında, yapacağız bakalım bizim müşterilerimize mesaj yoluyla en kısa sürede,” başka bir ajan verdi.

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir