Uberall 115 milyon dolar topladı, Momentfeed’i ölçeklendirmek için satın aldı lokasyon pazarlama hizmetleri

Uberall 115 milyon dolar topladı, Momentfeed’i ölçeklendirmek için satın aldı
lokasyon pazarlama hizmetleri_60c90f9faa980.jpeg
Daha Fazla Göster
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Haritaları ve hava durumu uygulamaları kullanarak, ya da alıp ve daha fazla fotoğraf gönderme olduğumuzda arama motorları var, şimdi dijital hizmetler ile her gün etkileşim nasıl dile getirilmeyen kumaş parçası Konum: Özel bilgi güveniyoruz çünkü konum tabanlı servisler sıcak uygulamalar veya akıllı telefonlar gelişi yararlanarak yenilikçi teknoloji için önemli bir kategori olarak onların gün olmuş olabilir, ama bu büyük ölçüde var.

Hala, nasıl bir yer bilgisi boşluklar bir sürü doğru bilgi, iş bu hizmet ölçekler gibi bazı finansman duyuruyor adres için yapılmış olan ve bugün bir firma ile bağlantı içinde kalır.

Tüketicilerin onları keşfetmek için kullandıkları çok sayıda uygulama ve diğer hizmetlerde kendileri hakkında daha doğru bilgileri güncellemelerine ve sunmalarına yardımcı olmak için perakendeciler ve diğer Tuğla ve Harç operatörleri ile birlikte çalışan Uberall , 115 milyon dolarlık bir fon açıkladı. Bunun yanı sıra , Berlin girişimi bir satın alma işlemi yapıyor: işini ölçeklendirmeye devam etmek için Los Angeles, CA merkezli bir konum pazarlama şirketi olan Momentfeed’i satın alıyor.

Finansman, Londra merkezli yatırımcı Bregal Milestone tarafından yönetiliyor ve Level Equity, United Internet ve Uberall management da katılıyor. Kaynaklardan anladığımız kadarıyla, finansman uberall’a yaklaşık 500 milyon dolar değerinde ve MomentFeed için anlaşma 50 milyon ila 60 milyon dolar arasında yapıldı.

Birlikte 1.35 milyon iş yerleri için online varlığı yönetmek, alanında şirketin en büyük yapma, benzin istasyonu işletmecisi BP, KFC, giysi ve besin zinciri Marks and Spencer, McDonald’s ve Pizza Hut da dahil olmak üzere müşterileri ile olacak iş kombinasyonu platformu daha ölçekli bina: Uberall ” dedi.

Uberall’ın CEO’su ve kurucu ortağı Florian Hübner , bir röportajda, şirketlerin oldukça fazla örtüştüğünüve aslında anlaşmanın yapılmasından önce şirketlerin ABD pazarında yakın bir şekilde birlikte çalıştıklarını, ancak hepsinin aynı olduğunu belirtti.MomentFeed, duygu analizini ölçmek için özellikle güçlü bir araç gibi daha geniş platformu zenginleştirecek bazı özel teknolojiler inşa etti.

“Çevrimiçi varlığı yönetmek ” Bir şirketin web sitesi değil, uygulamaları da değildir, ancak yine de tüketicilerle çevrimiçi etkileşim söz konusu olduğunda en yaygın dijital temas noktaları olabilir. Bu şirketlerin Yelp veya TripAdvisor gibi yerel reklam hizmetlerinde nasıl göründüğünü veya yalnızca adresler ve çalışma saatleri gibi reklam bilgilerini değil, aynı zamanda müşteri yorumlarını da sağlayan Google gibi haritalama uygulamalarını veya sosyal uygulamaları veya konum tabanlı reklamları içerir. Genel olarak, birden fazla yere ve tüketicinin kullanabileceği birden fazla temas noktasına sahip bir şirketi düşündüğünüzde, yönetilmesi ve güncel tutulması gereken karmaşık bir yer karmaşası haline gelir.

Hübner,” markaların diğer teknoloji platformlarının sunduğu her şeyi mümkün olan en iyi şekilde kullanmalarını sağladığımız bu büyük ekosistemin katalizörüyüz ” dedi. Bu arada teknoloji platformları, doğrudan kendi başlarına yapmayı başaramadıklarında işletmelerle bağlantı kurarak hizmetleriyle ilgili bilgileri daha doğru ve eksiksiz hale getirmek için Uberall gibi orta ölçekli şirketlerle çalışmaya isteklidir. (Ve bir Google Haritalar girişinde veya başka bir yerde başka bir giriş veya bilgi parçasında yanlış Açılış saatleri tarafından yakalandıysanız, bunun bir sorun olduğunu biliyorsunuz.)

Ve tabii ki, potansiyel olarak yüzlerce lokasyona sahip herhangi bir şirketin bir araç olmadan doğru ayrıntıları sağlamasını beklemek de bir başlangıç değildir. Hübner,” 100.000 profili rastgele güncellemek çok zor ” dedi.

Ayrıca, aşı ve Covıd-19 test klinikleri hakkındaki bilgilerin yanı sıra, Google Haritalar gibi bir sitedeki diğer işletmelerle aynı konum, çalışma saatleri ve Müşteri geri bildirimleriyle uğraşmak zorunda olan diğer temel hizmetler hakkında bilgi güncelleme hizmetleri de sunmaktadır.

Genel olarak, Uberall, tüm bu uç noktaları birbirine bağlayan bir platform oluşturdu, böylece bir uberall müşterisi, her yerde otomatik olarak doldurulan güncellemeleri sağlamak ve yorumları okumak ve yanıtlamak için bir gösterge tablosu kullanabilir.

Tersine, Uberall ayrıca bir şirketin gayri resmi olarak temsil edildiği veya yanlış temsil edildiği ve bunları kilitlediği örnekleri de arayabilir. Bunların yanı sıra, müşterileri için de reklam sunan konum tabanlı bir pazarlama hizmeti oluşturdu. Bir şirketin çevrimiçi görünebileceği çok daha parçalanmış ve farklı bir yer kümesini kapsaması dışında, sosyal medya hesaplarını ve sosyal medya pazarlama kampanyalarını yönetmenize izin veren sosyal medya yönetim araçlarına benzer.

Buradaki daha büyük resim, konum tabanlı pazarlamanın parçalanmış bir iş olduğu gibi, onu yönetmek için hizmet sağlama işidir. Bu hareket, bu alanı biraz daha azaltır ve bu tür hizmetleri ölçeklendirmenin verimliliğini artırır.

“Pazarın konsolidasyona doğru eğildiğini gördüğümüzde, birleşmek için birkaç potansiyel şirket düşündük. MomentFeed CEO’su Nick Hedges yaptığı açıklamada,” Uberall en çok tercih edilenimizdi ” dedi. “Bu kombinasyon, önde gelen ABD omni channel markalarının kim olduğunu temsil eden müşterilerimiz için muazzam bir stratejik anlam ifade ediyor. Zaten hızlı inovasyon hızımızı hızlandırmaya yardımcı olur ve müşterilere ’Yakınımdaki’ Pazarlamanın hiper rekabetçi dünyasında daha da büyük bir avantaj sağlar.”Anlaşma kapandıktan sonra Hedges, Uberall’ın Kuzey Amerika için baş strateji Sorumlusu ve EVP’Sİ olacak.

“Bu bir sonraki büyüme aşaması için Uberall ekibi ile işbirliği yapmaktan heyecan duyuyoruz. Stratejik yatırımlarımız, uberall’ın dünya çapında lider ‘Yakınımdaki’ Müşteri Deneyimi platformu olma arzusunu önemli ölçüde hızlandıracaktır. Uberall’ın farklılaştırılmış tam paket çözümü, entegrasyon ve işlevsellik açısından rekabet açısından eşsizdir ve müşterilere çevrimiçi müşterilere ulaşmak, etkileşimde bulunmak ve dönüştürmek için gerçek bir avantaj sağlar. Heyecan verici inovasyon ve genişleme yol haritasını sunmak için Florian, Nick ve yetenekli ekibini desteklemeyi dört gözle bekliyoruz.”Bregal Milestone’un yönetici ortağı Cyrus Shey yaptığı açıklamada.

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir