UBS ınvestment, Byju’yu dünyanın en değerli girişimi haline getiriyor Hindistan

UBS ınvestment, Byju’yu dünyanın en değerli girişimi haline getiriyor
Hindistan_60c5f4a328787.jpeg
Daha Fazla Göster
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Edtech devi Byju, UBS Group ve Zoom’un kurucusu Eric Yuan, Blackstone ve Bangalore merkezli firmaya 16.5 milyar dolar (para sonrası) değer veren diğer şirketlerden yeni bir yatırım diliminde yaklaşık 350 milyon dolar kazandıktan sonra Hindistan’daki en değerli girişim oldu.

Yeni bir dosyalamada Byju, Abu Dabi hükümet Fonu ADQ ve Phoenix Rising de dahil olmak üzere yatırımcıların puanlarının başlangıçta yaklaşık 350 milyon dolar yatırım yaptığını ortaya koydu. Yeni değerleme, Byju’nun Hint başlangıç ekosistemindeki taç pozisyonu için en son 16 milyar dolar değerinde olan Paytm’yi aşmasına yardımcı oluyor. (Paytm şu anda kamu piyasalarını keşfetmek ve 3 milyar dolara kadar para toplamak ve 30 milyar dolara kadar bir değerlemeyapmak için çalışıyor .)

Yeni yatırım dilimi, Byju’nun bu yılın başlarında başlattığı ve 1, 5 milyar doların üzerinde güvence altına almak istediği daha büyük bir turun parçası. Son yatırımcılarından bazıları da B Capital Group ve hedge fund XN içerir. Bu başlangıç oldu değerli at $11 milyar geçen yılın sonlarında, ve $75 milyar Temmuz 2019.

Başlangıç, kısmen daha fazla başlangıç elde etmek için taze sermayeyi kullanmayı planlıyor. Techcrunch’ın bu yılın başlarında bildirdiği gibi, Hint fiziksel koçluk Enstitüsü Aakash’ı bu yılın başlarında yaklaşık 1 milyar dolara satın alan Byju, çevrimiçi eğitim başlangıcı Toppr’yi satın almak ve satın almak için gerekli özeni gösteriyor ve ABD merkezli Epıc ile de ilgileniyor.

Byju, lisans ve yüksek lisans düzeyinde kurslara devam eden öğrencileri hazırlar ve son yıllarda tüm okula giden öğrencilere hizmet vermek için kataloğunu genişletti. Byju uygulamasındaki öğretmenler, pizza ve kek gibi gerçek nesneleri kullanarak karmaşık konuları ele alırlar.

Yeni Delhi’yi aylarca süren ülke çapında bir kilitleme ve okulları kapatmaya zorlayan pandemi, büyümesini ve Unacademy ve Vedantu da dahil olmak üzere diğer birçok çevrimiçi öğrenme girişiminin büyümesini hızlandırdı.

Bu yılın başlarında, Byju, 5.5 milyonu abone ödeyen 80 milyondan fazla kullanıcı topladığını söyledi. Gsv Ventures’ın (Hint girişimini destekleyen) yönetici ortağı Deborah Quazzo, Mart ayında Hint girişim Fonu Blume Ventures tarafından düzenlenen bir oturumda, karlı olan byju’s, geçen yıl ABD’de 100 milyon doların üzerinde gelir elde etti.

Başlangıç yöneticileri, bu yılın başlarında düzenlenen bir UBS etkinliğinde, Byju’nun mevcut gelir oranının 800 milyon dolar olduğunu ve önümüzdeki 12-15 ay içinde 1 milyar dolara ulaşmasını beklediklerini söyledi. Son aylarda uluslararası genişleme planlarını da hızlandırdı.

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir