Uygulamalarda bu hafta: WWDC 21 özeti, İnstagram yaratıcısı Hafta özeti, Android 12 beta 2 geldi

Uygulamalarda bu hafta: WWDC 21 özeti, İnstagram yaratıcısı
Hafta özeti, Android 12 beta 2 geldi_60c5f494d7d6e.png
Daha Fazla Göster
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Mobil işletim sistemi haberleri, mobil uygulamalar ve genel uygulama ekonomisindeki en son gelişmeleri özetleyen haftalık TechCrunch serisi olan Apps’ta bu haftaya tekrar hoş geldiniz.

Uygulama endüstrisi, 2020 yılında rekor 218 milyar indirme ve 143 milyar dolarlık küresel tüketici harcaması ile büyümeye devam ediyor. Tüketiciler geçen yıl sadece Android cihazlardaki uygulamaları kullanarak 3.5 trilyon dakika harcadılar. Ve ABD’de, uygulama kullanımı Canlı TV izlemek için harcanan zamandan önce arttı. Şu anda, ortalama bir Amerikalı günde 3.7 saat Canlı TV izliyor, ancak şimdi mobil cihazlarında günde dört Saat harcıyor.

Uygulamalar sadece boş saatler geçirmenin bir yolu değil, aynı zamanda büyük bir iştir. 2019 yılında, mobil ilk şirketler, mobil odağı olmayanlardan 6,5 kat daha yüksek olan toplam 544 milyar dolarlık bir değerlemeye sahipti. 2020’de yatırımcılar mobil şirketlere 73 milyar dolar sermaye döktüler-bu rakam yıllık %27 arttı.

Bu hafta, serimiz WWDC 21’den uygulama geliştiricilerini etkileyen önemli duyurulara bir dalış yapacak.

Bu hafta uygulamalarda yakında bir bülten olacak! Buradan kaydolun: techcrunch.com/newsletters

Resim Kredisi: Apple

Apple’ın WWDC’Sİ bu yıl tekrar sanallaştı, ancak duyuruların hızını yavaşlatmadı. Bu hafta Apple, yeni geliştirici araçları ve Çerçeveleri, ios’ta tüketicilerin cihazlarını nasıl kullandıklarını ve diğer şeylerin yanı sıra App Store’da yayınlamak için yeni kuralları etkileyecek değişiklikler yaptı. Her geliştirici güncellemesini kazmak için bant genişliğimiz yok-ve gerçekten, Swift 5.5’in yeni eşzamanlılık yetenekleri veya SwiftUİ ile ilgili yenilikler hakkında bilgi edinmek için daha iyi yerler var .

Ancak, yeni olan her şeyi işledikten birkaç gün sonra, daha büyük paketler ve güncellemeler olarak atlayan şey budur.

Xcode Bulut

Apple’ın geliştirme IDE’Sİ Xcode 13 , artık Apple’ın bulut altyapısında barındırılan yerleşik bir sürekli entegrasyon ve dağıtım hizmeti olan Xcode Cloud’u içeriyor. Apple, 2018 Buddybuild satın alımından doğan hizmetin ,bulut tabanlı uygulama oluşturma araçlarını ve otomatik testleri paralel olarak çalıştırma, testflight aracılığıyla test edicilere uygulama sunma ve web tabanlı App Store Connect dashboard aracılığıyla test geri bildirimlerini görüntüleme araçlarını birleştirerek geliştirme hızını hızlandırmaya yardımcı olacağını söylüyor. Geliştirme sürecindeki acil iyileştirmelerin ötesinde (geliştiricilerin #WWDC21 tweet’lerine dayanarak inanılmaz derecede heyecanlandıkları) Xcode Cloud, Apple’ın Amazon (AWS), Google ve Microsoft’un hakim olduğu bulut hizmetleri alanına daha da büyük bir adımı temsil ediyor. Xcode Cloud, daha çeşitli ihtiyaçları olan daha büyük ekipler için tasarlanan çözümlerin yerini alamazken, uygulama geliştirmeyi kolaylaştırmaya ve Apple’a yeni bir gelir akışı sağlamaya hazırdır. Sadece Apple fiyatlandırmayı açıklamış olsaydı! 

Hızlı Oyun Alanları 4

Resim Kredisi: Apple

Swift Playgrounds, geliştiricilerin doğrudan ipad’lerinde iPhone ve iPad uygulamaları oluşturmasına ve bunları App Store’a göndermesine izin vereceğinden, iPadOS 15’te önemli bir güncelleme aldı. Bu yılın ilerleyen saatlerinde gelecek olan Swift Playgrounds 4’te Apple, geliştiricilerin swiftui kullanarak bir uygulamanın görsel tasarımını oluşturabileceklerini, uygulama kodlarının canlı önizlemesini görebileceklerini ve uygulamalarını test etmek için tam ekran çalıştırabileceklerini söylüyor. Uygulama projeleri ayrıca Swift Playgrounds veya Xcode ile açılabilir ve düzenlenebilir.

Bazı geliştiricilerin talep ettiği iPad sistemindeki Xcodeolmasa da, iPad’in Mac ile karşılaştırıldığında daha düşük fiyat noktası nedeniyle uygulama oluşturmayı daha erişilebilir hale getirecektir. Ayrıca, Swift Playgrounds, öğrenci kodlayıcılarının temelleri öğrenmelerine ve daha sonra zaman içinde daha zorlu derslere geçmelerine yardımcı olduğundan, daha fazla insanı uygulama geliştirmeyi denemeye teşvik edebilir. Şimdi, aslında gerçek uygulamalar oluşturabilir ve yayınla düğmesine de basabilirler.

Uygulama Mağazası

Apple’ın etrafında dönen antitröst baskısı, bazı geliştiriciler arasında Apple’ın işlerini büyütmelerine yardımcı olmak için yeterince çaba göstermediği ve bu nedenle geliştiricilerin elde etmek için çalıştıkları gelirlerin %15-30’unu hak etmediği duygusunun artmasına katkıda bulundu. Yeni App Store güncellemeleri bu algıyı ortadan kaldırmaya başlayabilir.

Yakında, geliştiriciler, her biri performansı ölçmek için paylaşım ve analitik için benzersiz URL’leri olan farklı kullanıcılara yönelik 35’e kadar özel ürün sayfası oluşturabilecekler. Sayfalar farklı önizleme videoları, ekran görüntüleri ve metin içerebilir.

Resim Kredisi: Apple

Apple ayrıca, geliştiricilerin hangilerinin en iyi şekilde dönüştürüldüğünü ölçmek için uygulamanın varsayılan sayfasının üç tedavisi arasındaki trafiği bölmesine ve ardından üç tedaviden birini görecek olan App Store kitlenin yüzdesini seçmesine izin verecektir.

Bu arada, App Store, oyun yarışmaları, fitness zorlukları, film prömiyerleri ve daha fazlası gibi geliştiricilerin uygulamalarında gerçekleşen uygulama içi etkinlikleri müşterilere göstermeye başlayacak-uygulamalara etkili bir şekilde trafik çekecek ve kullanıcıları yeniden meşgul edecektir. Birlikte, Apple, App Store’un discovery’yi yalnızca bir uygulama listesi sayfası sunmanın ötesine taşıyabileceğini iddia ediyor.

Apple, App Store ürününün ötesinde, artan aldatmaca uygulamaları sorununu çözmek için App Store politikalarını elden geçirdi. Değişiklikler, Apple’a suçluları Geliştirici programından kaldırarak dolandırıcıları Çökertme izni veriyor. Yeni kurallar, geliştiricilerin tweet’lere ve basına güvenmek yerine spam’i doğrudan Apple’a bildirmelerine de izin veriyor .

Apple tarihsel olarak aldatmaca sorununu küçümsemiştir. Örneğin, App Store’un 2020’de hileli işlemlerde 1,5 milyar dolardan fazla durduğunu belirtti. App Store’un küçük bir yüzdesi olsa bile, sahte derecelendirmelere sahip aldatmaca uygulamaları yalnızca kullanıcıları milyonlarca dolardan aldatmakla kalmaz, aynı zamanda app Store’a ve Apple’ın kendisine olan tüketici güvenini azaltır ve bu da ekosistem sağlığı için daha uzun vadeli sonuçlar doğurur. Bununla birlikte, belirsiz olan şey, Apple’ın neden Apple’ın uygulama ekosisteminde sekmeleri tutmanın daha sistematik bir yoluna ihtiyaç duyduğu ortaya çıktığında sahtekarlığı bildirmek (ve şimdi de kararlara itiraz etmek için) formları kullanarak uygulama İnceleme sorunlarını çözmeye çalıştığıdır.ilk inceleme sürecinin ötesinde.

Bildirimlerin revizyonu

Yukarıda belirtilen App Store keşif güncellemeleri de daha önemlidir, çünkü geliştiricilerin kullanıcıları uygulamalarına geri göndermek için bildirimlere olan güvenlerini azaltmaları gerekebilir. Aslında, iOS 15 kullanıcılar olacak görebilmeniz için seçtiği apps mi ne de ihtiyaç duyuyor dan hemen — bu olacak yuvarlanır içine bir yeni Bildirim Özet geldiğinde bir programı yapılandırmak, nerede Siri istihbarat yardımcı belirleyen uygulamalara bir üst nokta. Bir uygulama zaten push bildirimleri yoluyla kullanıcıları yeniden meşgul etmek için mücadele ediyorsa, bir özetin sonuna düşürülmek konulara yardımcı olmayacaktır.

Ve kullanıcılar,” sessizce teslim etmek “veya devre dışı bırakmak için mevcut seçeneklere ek olarak, Kilit ekranı bildiriminin kendisinden” Özet’e gönderebilir”. Bu, herhangi bir kötü zamanlanmış itmenin bir uygulama geliştiricisinin sonuncusu olabileceği anlamına gelir.

Resim Kredisi: Apple

Bu arada, akıllı yeni “odak” modları, iOS kullanıcılarının her biri kendi kuralları ve hatta kendi ana ekranları olan iş, oyun, uyku ve daha fazlası için farklı sessiz modları yapılandırmasına izin veriyor. Ama yapma bu iş üzerinde app ekosistem gerektirir geliştirici kabulünün dört “kesinti düzeyi” değişen pasif için kritik. Bir fav şovunun yeni bir bölümü, örneğin “pasif” bir bildirim olmalıdır. ” Aktif ” varsayılan ayardır — bu da odağa girmez. ” Zamana duyarlı ” bildirimler, kapınıza gelen bir teslimat veya bir hesap güvenlik güncellemesi gibi daha acil konulara uyarı vermek için ayrılmalıdır. Bunlar, izin verilirse odağı kırabilir.

Resim Kredisi: Apple

” Kritik ” bildirimler, şiddetli hava uyarıları veya yerel güvenlik güncellemeleri gibi acil durumlar için ayrılacaktır. Geliştiricilerin uyarılarını almak için yeni sistemi kötüye kullanma şansı olsa da, kullanıcıların bildirimlerini tamamen susturma veya uygulamayı silme riski taşırlar. Odak modu kullanıcıları güç kullanıcıları ve daha teknik olarak anlayışlı olacaklar, bu nedenle burada hatalı bir bildirimin geliştiricinin bir hatası değil, bir seçim olduğunu anlayacaklar.

Resim Kredisi: Apple

Artırılmış Gerçeklik

Apple, artırılmış gerçeklik uygulamaları oluşturmak için daha fazla aracı sürekli olarak zorluyor, ancak bu WWDC, geliştiricilerin AR ile başlamasını kolaylaştıracak büyük bir güncelleme yaptı. RealityKit 2’nin piyasayasürülmesiyle, Apple’ın yeni nesne yakalama API’si, geliştiricilerin yalnızca bir iPhone veya iPad (veya seçtikleri takdirde bir DSLR veya drone) kullanarak birkaç dakika içinde 3D modeller oluşturmasına izin verecektir.

Apple’ın, 3D modeller oluşturma süreci olan harika AR uygulamaları oluşturmanın en zor kısımlarından birini ele alacağını açıklıyor. Daha önce, bu saatler sürebilir ve binlerce dolara mal olabilir — şimdi, sadece bir iPhone ve Mac ile geliştiriciler katılabilir. Geliştiriciler, henüz görmemiş olabileceğimiz, ancak daha erişilebilir AR teknolojisi araçları ve Çerçeveleri tarafından etkinleştirilenler de dahil olmak üzere, ar alışverişi, oyunlar ve diğer AR deneyimleri gibi şeyler için yeni araçları benimsedikleri için, bu güncellemenin etkileri önümüzdeki aylarda ve yıllarda görülecektir.

SharePlay

Bu güncelleme, ideal bir lansman penceresinin ne olacağını kaçırmasına rağmen beklenmedik ve ilginç: 2020’de pandeminin ortası. İle SharePlay, geliştiriciler ebilmek getirmek onların apps içine ne Elma arama “Grup çalışmaları” — ya da paylaşılan deneyimler gerçekleşecek içinden FaceTime.

Pandemi sırasında Hulu’yu arkadaşlarınızla birlikte izliyorsanız, bu fikri anlıyorsunuz. Ama Apple burada bazı ortak görüntüleme sistemi üzerinde tacking değil. Bunun yerine, kullanıcıların FaceTime için organik bir şekilde müzik dinlemelerine, video akışı yapmalarına veya ekran paylaşmalarına olanak tanıyan yeni API’ler sunuyor. Apple, insanların “aynı odada” olduklarını hissettirmekten bahsettiği için, bu güncellemeyle kilitli covıd-19 pandemik kalabalığına hizmet etmenin bir ipucu vardı-bunun mümkün olmadığı aylar için bir selam. Ve bu, emin olmak için değişikliklere ilham vermiş olabilir. Benzer şekilde, Facetime’ın Android ve zamanlanmış aramalar için desteği — Zoom envy’nin açık bir örneği — Apple’ın bir parçası olarak yetişme durumu gibi hissediyor.

Resim Kredisi: Apple

Bu tür deneyimlere olan acil talep, pandemiden kurtulmaya başlayan bir nüfus tarafından köreltilebilir — insanlar şimdi dışarı çıkıyor ve aşılar sayesinde başkalarını tekrar şahsen görüyorlar. Ancak, Facetime’ing sırasında uygulamaları kullanma yeteneği, özellikle iPhone’un en genç kullanıcıları arasında, COVİD döneminin ötesine uzanan bir ömre sahiptir. Daha genç yaşlarda akıllı telefonlarla büyüyen demografik telefon görüşmeleri yapmaz-metin ve FaceTime. Bazıları Gen Z’nin ikincisini bile tercihettiğini iddia ediyor .

Resim Kredisi: Apple

Apple Music ve Apple TV+ gibi Apple hizmetleri için anında desteği ile SharePlay, ilk etapta piyasaya sürülecek, ancak yalnızca geliştiricilerin benimsenmesiyle vizyonunu tam olarak gerçekleştirecek. Ancak böyle bir sistem muhtemelen Apple’ın platformu üzerindeki sıkı kontrolü nedeniyle görünüyor. Ayrıca, varsayılan bir iOS uygulamasına üçüncü taraflara göre büyük bir avantaj sağlar.

Daha

Elbette, bu hafta mekansal ses, odak modları, AirPods güncellemeleri, iPadOS geliştirmeleri (widget’lar! çoklu görev), sağlık güncellemeleri, özel röle ile iCloud+, watchOS iyileştirmeleri, Spotlight’ın yükseltmesi, MacOS 12 Monterey (Evrensel kontrol ile süreklilik ile), HomePod güncellemeleri, StoreKit 2, ekran zamanı API’leri, ShazamKit, uygulama klipleri iyileştirmeleri, fotoğraflar iyileştirmeleri ve diğerleri.

Bununla birlikte, birçoğu yinelemeli güncellemelerdi — örneğin Apple Haritalar’ın daha iyi bir sürümüveya üçüncü taraf cihazlar için Siri desteği gibi. Diğerleri, Apple’ın fotoğraflarınızda yakalanan şeyler hakkında harekete geçmek için Google Lens benzeri “canlı metin” güncellemesi gibi rakipleri yakalama girişimidir. Bununla birlikte, daha önemli değişiklikler henüz burada değil — Cüzdan’a ehliyet ekleme planı ve şifresiz kimlik doğrulama sistemlerine geçme planı gibi. Bu, önümüzdeki yıllarda cihazları nasıl kullandığımızı değiştirecektir.

Platformlar: Google

Wwdc (ha) tarafından aşılmaması gereken Google, bu hafta Android 12, beta 2‘yi başlattı . Bu sürüm getiriyor daha yeni özellikler ve tasarım değişiklikleri için kullanıcılar bu değildi henüz kullanılabilir ilk beta olan giriş yaptı Google I/O Bu içerir yeni gizlilik pano; ek mikrofon ve kamera göstergeleri göstermek ne zaman bir uygulama kullanarak bu özellikleri; göstergesi ne zaman bir uygulama okuyarak pano; ve yeni bir panel verir, bu daha kolay geçiş arasında internet sağlayıcıları ya da Wi-Fi ağları.

Google ayrıca bu hafta yeni kamera ve fotoğraf özellikleri, gizlilik özellikleri, Google asistan geliştirmeleri ve daha fazlasını getiren bir sonraki Pixel özellik düşüşünü yayınladı. Highlights cevap vermek ya da ücretsiz görüşme eller Reddet-yıldızları izlemek videoları oluşturmak için bir yol, araba çarpışma algılama özelliği ve bir şekilde dahil.

E-ticaret

Pinterest, “satın al ” düğmesine tıklayarak daha fazla kullanıcı almak istiyor.” Şirket bu hafta, daha kolay erişim için kayıtlı Ürün Pın’lerinizi otomatik olarak düzenleyen yeni bir alışveriş listesi özelliği ekledi.

Artırılmış Gerçeklik

Google, kullanıcıların telefonun kamerasını kullanarak gerçek dünyadaki şeyleri ölçmelerine izin veren Ar tabanlı Measure uygulamasını durdurdu. Uygulama geçmişte bazı istikrar ve doğruluk sorunları görmüştü.

Fintech

Facebook Facebook Messenger uygulaması, ABD’deki uygulamasında kişiden kişiye ödeme yapmak için Venmo benzeri QR kodları ekledi.kullanıcılar, diğer tarafla Facebook’ta arkadaş olmasalar bile, ödeme göndermek veya talep etmek için kodları tarayabilirler. Ödemeler, kullanıcıların kredi kartı, banka kartı veya PayPal hesabı tarafından desteklenen Facebook Pay üzerinden gönderilir.

AppsFlyer pazarlama raporuna göre, fintech uygulamalarının indirilmesi dünya çapında yıllık %132 arttı .

Twitter ve Square CEO’su Jack Dorsey, Square’in ürün serisine bir bitcoin donanım cüzdanı eklemeyi düşündüğünü söyledi. Yönetici, bir Twitter iş parçacığında planın arkasındaki düşüncenin bir kısmını ayrıntılı olarak açıkladı .

Social sosyal: içerik Oluşturucu Haftası özeti

Facebook instagram Başkanı Adam Mosseri, Facebook’un içerik oluşturucuların Apple’ın %30’luk indirimini aşmasına yardımcı olacağını söyledi. İos’ta gerçekleşen herhangi bir işlem Apple’ın kurallarına uyacakken, Mosseri, Facebook’un içerik oluşturucuların gelirlerinin bir kısmından vazgeçmek zorunda olmadıkları bir yaşam sürmelerine yardımcı olmak için başka yollar arayacağını söyledi — markaları ve içerik oluşturucuları çevrimdışı veya bağlı kuruluş anlaşmalarına bağlayarak.

Bununla ilgili olarak İnstagram, içerik Oluşturucu Haftası etkinliği sırasında, içerik oluşturucuların ürünleri önermelerine ve daha sonra bu satışlardan komisyon kazanmalarına izin verecek yerel bir ortaklık aracını test etmeye başlayacağını duyurdu. İçerik oluşturucular artık ürün mağazalarını sadece iş profilleri yerine kişisel profillere bağlayabilir ve yıl sonuna kadar Bravado/UMG, Fanjoy, Represent ve Spring gibi şirketlerle ürün ve damlalarda ortak olabilirler.

Resim Kredisi: İnstagram

Facebook İnstagram ayrıca, izleyicilerin Facebook Yıldızlarına benzer şekilde içerik oluşturuculara bahşiş vermelerini sağlayan canlı videolar için yeni bir “rozet” yayınladı. Facebook da para online olaylar, fan abonelikleri, rozetleri ve yaklaşan yeni ürünlerini 2023 ile serbest kalacaktır. ” dedi. Ve onu devirdi yeni özellikler ve sorunlar için yardım yaratıcıları kazanmak ek ödemeler için vurma belirli kilometre taşları.

Son olarak, İnstagram bir blog yazısında algoritmasının nasıl çalıştığını açıkladı. Bazı mesajları nasıl çalışır ve diğer konuları Keşfetmek diğerlerine göre daha fazla görüşlerini almak neden ilk olarak, kullanıcıların göstermek için hangi uygulamayı nasıl karar sonrası detayları.

Mesaj

Giphy’nin klipleri (sesli Gıf’ler) artık yalnızcaweb’de ve iOS uygulamasında değil , Giphy iMessage uygulamasında kullanılabilir. Bu, videoları gönderebileceğiniz anlamına gelir (??) … doğrudan klavyenizden.

Çıkma

Resim Kredisi: Tinder

Match’e ait arkadaşlık uygulaması tinder, kullanıcıların kişileri engellemesinin bir yolunu ekledi. Bu özellik, kullanıcıların telefonun rehber veritabanına erişmek için uygulamaya izin vermesini gerektirir, bu da biraz gizlilik istilasıdır. Ancak kullanıcılar daha sonra kişilerini gözden geçirebilir ve tinder’da engellemek istediklerini kontrol edebilir. Bunun yararı, insanların eski sevgilileri ve istismarcıları engellemelerine izin vermesidir. Ancak öte yandan, kullanıcılar ortakları ve onları görebilecek ve geri bildirebilecek kişileri engelleyebileceğinden aldatmaya izin verir.

Akış Ve Eğlence

YouTube, içerik oluşturucuların mevcut YouTube videolarından sesi “kısa ” ürünü olarak yeniden kullanmasına izin verecek-temel olarak tiktok rakibi — daha küresel pazarlara yayılıyor.

Oyun

Google’ın Platformlar arası bulut oyun hizmeti Google Stadia, 23 Haziran’dan itibaren Google TV ve Android TV ile Chromecast’e geliyor.

Finbold’un verilerine göre Roblox , iPhone’da günlük 3.01 milyon dolarlık tahmini gelirelde ediyor. Klanlar çatışması, Candy Crush Saga, Pokémon GO ve diğerleri takip ediyor. Bu müzik kullanım davası için ödeme yapmak zorunda kalırlarsa iyi bir şey .

Resim Kredisi: Finbold

Programlar

Teknolojisi, Apple’ın stok Hava Durumu uygulamasının büyük bir iOS 15 yenilemesine güç veren Apple’ın sahip olduğu Hava Durumu uygulaması Dark Sky, henüz kapanmıyor. Şirket, iOS uygulamasının, web uygulamasının ve API’SİNİN planlandığı gibi 2021 yerine 2022’nin sonuna kadar çevrimiçi kalacağını açıkladı.

Verimlilik

Microsoft’un iOS için Outlook e-posta uygulaması artık e-posta yazmak ve toplantılar planlamak için sesinizi kullanmanıza izin veriyor. Bu özellik Cortana’dan yararlanır ve Outlook Mobile’da e-Postalarımı Oynat özelliğinin başlatılmasını izler.

Hükümet Ve Politika

Başkan Biden, Trump’ın Tiktok ve WeChat gibi Çinli uygulamaları hedef alan eylemlerini iptal etti ve değiştirdi. Başkan, Ticaret Departmanını gerektiren yeni bir icra emri imzaladı. ulusal güvenlik riskleri oluşturabilecek “yabancı rakipler” ile bağlantılı uygulamaları gözden geçirmek. Trump daha önce uygulamaları doğrudan yasaklamaya çalışmıştı, ancak emri federal mahkemeler tarafından engellendi.

Google, Avrupa Komisyonu’ndan gelen geri bildirimlerin ardından kullanıcıların yeni Android telefonlarda seçim yapabilmeleri için daha fazla Mobil Arama uygulaması göstermeyi kabul etti. Şirket, uygulama sağlayıcılarının yuva için birbirlerine karşı teklif verdiği ve yalnızca kullanıcılar uygulamaları indirirse ödeme yaptığı bir seçim ekranı gösteriyordu. Duckduckgo ve diğerleri çözümün işe yaramadığından şikayet etti.

Güvenlik & Gizlilik

Samsung’un stok mobil uygulamalarında bazı Galaxy cihazlarını etkileyen güvenlik kusurları bulundu. Biri güvenli klasör uygulaması aracılığıyla veri hırsızlığına izin verebilirdi. Samsung Knox güvenlik yazılımı kötü amaçlı uygulamalar yüklemek için kullanılmış olabilir. Ve Samsung Dex’teki bir hata, bildirimlerden veri kazınmış olabilir. Herhangi bir belirti kullanıcıları etkiledi ve kusurları tamir edildi.

Washington Post tarafından yayınlanan bir App Store analizi, bir günde en çok hasılat yapan uygulamaların yaklaşık %2’sinin insanlara 48 milyon dolara mal olan aldatmaca uygulamaları olduğunu iddiaediyor . Kullanıcılara iphone’larına virüs bulaştığını söyleyen birkaç VPN uygulaması, müşterileri bir iPhone ile birlikte gelen işlevsellik için bir aboneliğe kandıran bir QR kod okuyucu ve Amazon ve Samsung gibi büyük markalardan gelen uygulamalar içeriyordu.

Reuters’e göre, veri toplama kurallarını ihlal ettiği için Çin app Store’dan birden fazla uygulama kaldırıldı . Uygulamalar Sogou, iFlytek ve diğerlerinden selamladı ve sanal klavyeler içeriyordu.

Mexican Mexican payments App Clip, Softbank’ın Latin Amerika Fonu ve Viking Global Yatırımcılarından 250 milyon dolar topladı ve işi 2 milyar dolar olarak değerlendirdi. Uygulama, Kare benzeri bir kredi kartı okuyucu cihazı ve diğerleri sunuyor ve müşterilere nakit avans sunmaya başladı.

Shopify shopify-artırılmış gerçeklik ev tasarımı uygulaması Astarından bir ekip işealır . Kapatılacak olan uygulama, kullanıcıların evlerinin içindeki yüzeylerde fayans, duvar kağıdı veya boyanın nasıl görüneceğini görselleştirmelerine izin vermişti.

Singapur merkezli Kurumsal Hizmetler “süper uygulama” osome, A serisi fonlamada 16 milyon dolar topladı. Uygulama SMB için çevrimiçi muhasebe ve diğer iş hizmetleri. Yatırımcılar arasında Target Global, AltaİR Capital, Phystech Ventures, S16VC ve VC Peng T. Ong bulunmaktadır.

Sequoia ve Tiger Global tarafından desteklenen Çin bakkal dağıtım uygulaması Dingdong Maicai, ABD halka arz başvurusundabulundu . Bugüne kadar şirket 1 milyar dolar topladı.

San Francisco merkezli MaintainX, bessemer Venture Partners liderliğindeki B serisi fonlamada, endüstriyel ve cephe çalışanları için bakım, güvenlik ve operasyonların izlenmesine yardımcı olmak için mobil ilk platformu için 39 milyon dolar topladı.

Berlin Berlin Ada Health, Bayer AG’nin etki yatırım kolu olan Bayer tarafından Leaps liderliğindeki bir turda B serisi fonlamada 90 milyon dolar topladı. Uygulama, kullanıcıların semptomlarını izlemelerine ve sağlık ve klinik verilerini izlemelerine olanak tanır.

Photo fotoğraf uygulaması Dispo , daha önce sızan A serisi finansmanını doğruladı ve daha önceki raporlar yaklaşık 20 milyon dolar olarak belirlendi. Uygulama, David’in tek kullanımlık ürününden yeniden markalandı ve Vlog ekibinin bir üyesiyle ilgili cinsel saldırı iddialarının ardından YouTuber David Dobrik ile olan ilişkisini bıraktı. Sonuç olarak, Spark Capital Dispo ile bağları kopardı. Dıspo’nun basın açıklamasına göre, Seven Seven Six ve Unshackled Ventures yatırımcı olarak listelenmeye devam etti, ancak şirket turun boyutunu onaylamadı.

Brazilian Brezilyalı fintech Nubank, Berkshire Hathaway liderliğindeki g serisine (geçen yıl 400 milyon dolar olan) 750 milyon dolarlık bir uzatma sağladı. Şirket, bir uygulamadan, banka kartından, ödemelerden, Kredilerden, sigortadan ve daha fazlasından erişilebilen bir dijital banka hesabı sunuyor. Finansman şirketi 1.15 milyar dolarlık bir değerlemeye getiriyor.

Seattle Seattle merkezli özel ders uygulaması Kadama, Grishin Robotics liderliğindeki tohum finansmanında 1.7 milyon dolar topladı. Gen Z’ye yönelik çevrimiçi bir özel ders pazarı sunan uygulama, uzaktan öğrenme dalgasını App Store’daki Eğitim kategorisinde 2 numaraya taşıdı.

Amerikalıların finansal istikrar kazanmalarına yardımcı olan Mark Küba bankacılık uygulaması Dave, Chicago merkezli Victory Park Capital tarafından VPC Impact Acquisition Holdings III adlı bir SPAC aracılığıyla halka açılmayı planlıyor. ayrıca Tiger Global Management’tan 210 milyon dolarlık özel yatırım içeriyor.

Mobile mobil oyun yayıncısı Voodoo, açıklanmayan bir miktar için Tel Aviv merkezli pazarlama otomasyon platformu Bidshake’i satın aldı. Ocak 2020’de başlatılan Bidshake, veri toplama ve analitiği Kampanya ve yaratıcı yönetim ile birleştiriyor. Bağımsız olarak çalışmaya devam edecektir.

Döner tabla — tt.fm

Resim Kredisi: tt.fm ıphone’da / Brian Heater

Yeni başlatılan müzik sosyal ağı tt.fm bu bir Turntable.fm müzik dinlerken arkadaşlarınızla neredeyse sohbet etmenizi sağlayan bir rakip. Açık olmak gerekirse, uygulama ile aynı değildir Turntable.fm 2013 yılında kapandı, ancak daha sonra insanlar çevrimiçi bağlantı kurmaya çalışırken pandemi sırasında geri döndü. Bu pikap kurucusu Billy Chasen tarafından yeniden doğarken, pikap – tt.fm erken geliyor Turntable.fm çalışan, şimdi tt.fm CEO Joseph Perla. Ancak canlı etkinlikler geri döndükçe, soru şu anda hangi pikap uygulamasını seçeceğiniz değil, Turnable.fm deneyim doğru başlatma penceresini kaçırdı…tekrar.

Sketcharname

SketchAR

Sketcharname

Sanat uygulaması SketchAR daha önce sanatçılara AR ile çizim yapmak, fotoğrafları AR’YE dönüştürmek, Snapchat için AR maskeleri oluşturmak, oyun oynamak ve daha fazlasını yapmak için araçlar sundu. En son güncellemesiyle, sanatçılar artık çalışmalarını doğrudan uygulama içinde Nft’lere dönüştürebilir ve satabilirler. Şu anda yaklaşık 500.000 kullanıcı tarafından kullanılan uygulama, Opensea’da NFT’YE bir “haftanın yaratıcısı” seçecek. Diğerleri sanatlarını talep üzerine NFTs olarak oluşturabilir ve açık artırmaya çıkarabilir.

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir