Waabi’nin Raquel Urtasun’u neden doğru zaman olduğunu açıklıyor bir AV teknolojisi başlangıcı başlatın

Waabi’nin Raquel Urtasun’u neden doğru zaman olduğunu açıklıyor
bir AV teknolojisi başlangıcı başlatın_60c7b7d615528.jpeg
Daha Fazla Göster
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

‘Bu, AI’DAKİ 20 yıllık kariyerimin yanı sıra kendi kendine sürüş alanında 10 yıldan fazla bir kombinasyon’

Uber ATG’NİN eski baş bilim adamı Raquel Urtasun, geçen hafta gizli moddan çıkan özerk bir araç başlangıcı olan Waabi’nin kurucusu ve CEO’su. Kamyon taşımacılığına odaklanacak Toronto merkezli şirket, Khosla Ventures liderliğindeki A serisi turda etkileyici bir 83.5 milyon dolar topladı. 

Urtasun, yeni girişimi, kendi kendini süren araç endüstrisinin karşılaştığı zorluklar ve AI’YA yaklaşımının Av’lerin ticarileştirilmesini ilerletmek için nasıl kullanılabileceği hakkında konuşmak için Mobility 2021’e katıldı.


Urtasun neden kendi şirketini kurmaya karar verdi?

Yapay zekanın öncüsü olarak kabul edilen Urtasun, Aralık ayında Aurora tarafından satın alınan Uber ATG’DE baş bilim adamı olarak Ar-Ge çalışmalarına öncülük etti. Altı ay sonra Waabi geldi. Şirketin misyonu, kendi kendine sürüş teknolojisini çözmek için yapay zekaya ilk yaklaşımı benimsemektir. 

Uber’i üç aydan biraz daha uzun bir süre önce, bu yeni şirket Waabi’yi kendi kendine sürüş problemini çözmenin farklı bir yoluna sahip olma fikriyle başlatmak için terk ettim. Bu, AI’DAKİ 20 yıllık kariyerimin yanı sıra kendi kendine sürüş alanında 10 yıldan fazla bir süredir. Yeni bir şirket düşünmek her zaman kafamda olan bir şeydi. Ve bu sektörde ne kadar çok çalışırsam, geleneksel yaklaşımdan uzaklaşmayı ve kendi kendine sürüş problemini nasıl çözeceğime dair farklı bir fikre sahip olmaya çalışmayı düşünmeye başladım. Bu yüzden bu şirketi yapmaya karar verdim. (Zaman damgası: 1:21)

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir